Pigesnės šilumos reikės palaukti

IGP6193

Jonas Kavaliauskas

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, suteikusi AB „Prienų šilumos tinklai” licenciją tiekti šilumos energiją Prienų rajono savivaldybės teritorijoje, įpareigojo bendrovę ir toliau šilumą gyventojams tiekti buvusio šilumos tiekėjo bendrovės „Prienų energija” kainomis, nors nuo rugsėjo 1 d. šilumos energijos gamybai naudojamas biokuras, o ne dujos.

Spalio 8 d. vykusiame Prienų rajono Savivaldybės tarybos posėdyje buvo pareikšta, jog pakeičiant dabartinėje skaičiavimo metodikoje tik kuro rūšį galima sumažinti 1 kwh įkainį nuo 9,11 euro cento iki 8,0. Deja, VKEKK visiškai nedomina tas faktas, jog šiluma gaminama naudojant pigesnį biokurą, o ne dujas. Komisijai svarbu išlaikyti neklystančio teisėjo įvaizdį, o tai, kad gyventojai permokės, jiems visiškai nė motais.

Tiesa, komisija nurodė AB „Prienų šilumos tinklai” per mėnesį pateikti duomenis naujai bazinei kainai nustatyti. Pati komisija gali pateiktą informaciją tikrinti net 5 mėnesius.

Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius teigė, kad po to, kai AB „Prienų šilumos tinklai” pateiks duomenis bazinei kainai nustatyti, bus daroma viskas, kad jinai būtų patvirtinta per įmanomai greitesnį laiką.

Visgi, realiai galime tikėtis, kad nauja bazinė kaina bus patvirtinta ir įsigalios jau kitais metais, ir tik tada Prienų rajono žmonės gali tikėtis mažesnės šilumos kainos.

Tiesa, AB „Prienų šilumos tinklai” direktorė  Albina Minciuvienė patikino, kad permokėtos sumos gyventojams bus kompensuotos po bazinės kainos nustatymo.

Štai toks „greitas” perėjimas nuo brangesnės iki pigesnės šilumos energijos.

Šlubuoja ir daugiabučių namų renovacija, kuri turėtų, pagal idėjos autorių, sumažinti šilumos energijos sunaudojimą, o kartu sumažinti ir mokamas už šilumą sumas.

Deja, penki daugiabučiai namai Prienuose dėl renovacijos darbų vėlavimo dar nešildomi ir kada prasidės šildymas – vis dar neaišku. Sunku suprasti tų namų renovaciją vykdančių bendrovių veiksmus. Jų, kaip ir VKEKK, visiškai nedomina tuose namuose gyvenančių žmonių interesai.

Taip ir gyvename. Geras idėjas paverčiame blogais pavyzdžiais, o paskui apgailestaujame, kad žmonės nepatenkinti ir nevertina jų įdėto triūso.

Ir dar. Juokas pro ašaras. Renovacijos darbai, keičiant šilumos ir vandens sistemas, neatlaiko jokios kritikos. Daugiabučių namų butai ir laiptinės atrodo kaip gamybiniai cechai, kur vamzdžiai dažniausiai stūkso atviri.

Taip pat skaitykite

2 komentarai

 1. A

  Akivaizdu, jog šilumos ūkį tvarkyti-tai ne raštus šventėse dalinti ar pradinukams ,,pilietiškumo“ pamokas organizuoti.
  Dabar turime įdomiau negu įdomią situaciją-šilumos ūkis lyg ir savivaldybės perimtas rugsėjo 1 d., šildyti pradėta spalio 9 d., VKEKK sprendimas dėl licencijos šildymui išdavimo (licencija yra privaloma) priimtas tik spalio 13 d., šilumos kainas savivaldybė nustatė spalio 8 d., beje, tikrai ne pagal Šilumos ūkio įstatyme nustatytas kainodaros taisykles, todėl galimai ginčytinas….tai kam buvo reikalingas visas šis ,,jovalas“, jeigu šilumos kainos liko tos pačios?! Ir dar 0,5 milijono eurų reikės ,,Prienų energijai“ už ,,pasitraukimą“ primokėti-štai tokios ,,dešimtmečio“ sutarties pasekmės ir tai dar, tikriausiai, ne pabaiga.
  Ir nereikia kaltinti veidrodžio…VKEKK tikrai neįpareigojo šilumą gyventojams tiekti buvusio šilumos tiekėjo bendrovės „Prienų energija” kainomis – tokio sprendimo nėra.
  Bandoma prižadėti, kad permokėtos sumos gyventojams bus kompensuotos po bazinės kainos nustatymo, bet gal tada pirmiausia gyventojams kompensuokite dujų, sunaudotų šildymui per kelis metus, kainos permoką ,,Gazpromui“, o gal ta kompensacija jau kažkur nuplaukė?
  Sunku patikėti ir A.Marcinkevičiaus teiginiais, nes minėtiems duomenims parengti ir pateikti VKEKKui jau buvo pakankamai laiko, o, kaip atrodo, A.Marcinkevičiaus ankstesni pažadai, kad ,,biokuro katilinė šilumą atpigintų maždaug 30 procentų iki 20-22 ct/kWh.“. (2013-02-25 Lietuvos Rytas) liks tik kaip rinkiminis miražas.
  Taigi, norėjo kaip geriau, išėjo kaip visada….bet liko klausimai-kas už tai atsakys ir kada visa tai baigsis?

 2. Gyventojas

  Taip taip… Mokėsime mažiau…
  Kaip ir dėl taip vadinamos renovacijos… Kai šildymas atjungtas – tikrai mokėsime mažiau…