„Penkių koalicija“ pasiskelbė, jog yra pasirengusi valdyti rajoną

IMGP8255Vasario 13 d. keturių partijų (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, partijos „Tvarka ir teisingumas“, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų) Prienų skyrių pirmininkai  ir visuomeninio rinkimų komiteto „Už pasitikėjimą, atsakomybę ir sėkmę“ atstovas pasirašė koalicinį susitarimą, kurio „pagrindu po 2015 metų tiesioginių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų suformuosime valdančiąją daugumą Prienų rajono Savivaldybės taryboje ir įgyvendinsime bendrą koalicijos programą“, vasario 17 d. savo apsisprendimą pranešė spaudos konferencijoje.

„Tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius, pristatydamas susiformavusios koalicijos susitarimą, pasakė, jog koalicija kuriama, nes dvi kadencijas valdžioje buvę partijos nieko doro žmonių labui nenuveikė. Buvo paminėti šilumos, atliekų tvarkymo, investicijų klausimai.

V. Kamblevičius pabrėžė, jog dabartinė koalicija kuriama, nežiūrint to, ką susitarimo dalyviai veikė praeitoje kadencijoje.

TS-LKD Prienų skyriaus pirmininkė Ona Vilčiauskienė, atsakydama į klausimą apie programų skirtumus, teigė, jog visos partijos supranta, kad po rinkimų neturės daugumos taryboje, todėl reikia jungtis į koaliciją.

O. Vilčiauskienė įsitikinusi, jog nežiūrint to, jog konservatorių ir kitų koalicijos dalyvių požiūris į šilumos ūkio ateitį skiriasi, koalicijos partneriai visada gali suderinti savo pozicijas, nes pagrindinis tikslas – spręsti iškilusias problemas.

Reikalui esant, pasak konservatorės, teks partnerius įtikinėti.

Diskusijai apie šilumos ūkio valdymą užsitęsus, „teistvarkė“ Loreta Jakinevičienė pabrėžė, jog jei Prienuose atsirastų privatus šilumos tiekėjas, savivaldybės įmonė turėtų dirbti taip, kad jos darbo efektyvumas būtų aukštesnis nei privatininko.

„Valstietis“ Jonas Vilionis įsitikinęs, jog privatininkas negali pasiūlyti pigesnės šilumos kainos, nes jis dirba pelnui, o savivaldybės įmonė orientuota į žmones.

Tarybos nariui rūpėjo ir situacija biokuro gamyboje, nes dabar formuojasi nauji monopolininkai.

Konservatorius Juozas Krikštolaitis kategoriškai pasisakė prieš rinkliavos mokestį atliekų tvarkyme, nes, jis, kaip „Kauno švaros“ darbuotojas, gali tvirtinti, jog Prienuose už šią paslaugą mokama per brangiai, todėl įvedus mokestį nuo tūrio ar kiekio, mokestis už paslaugą sumažės.

Gintautas Bartulis įsitikinęs, jog už nepadarytus darbus turi atsakyti dabartiniai valdantieji, o šios koalicijos dalyviai nori pasakyti, jog yra ir naujas kelias žmonių gerovei pasiekti.

Koalicijos dalyvių atsakymai į žurnalistų klausimus ir jų pamąstymai parodė, jog „Penkių koalicijoje“ požiūriai, kaip pagerinti rajono žmonių gyvenimus, labai skiriasi, bet koalicija pasirengusi ieškoti kompromisų, kad pakeistų tuos, kurie, anot jų, dvi kadencijas nieko gero nenuveikė.

„Penkių koalicijos“ dalyviai patikino, jog, nežiūrint to, kaip pasibaigs rinkimai, neperbėgs į kitą pusę.

Taigi, nors „meška“ dar miega, bet politikos „medžiotojai“ jau lyg ir pasiruošę išsidalinti „grobį“.

 

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite

12 komentarai

  1. rinkeja 2

    Labai geras ėjimas.Socdemai (ypač Vaicekauskas ) gali ramiau miegoti.Jiems kelias atviras.Prisiminkim kiek valdžia besistengė savo naudai , tiek ŽMONĖS darydavo atvirkščiai .Manau , kad ir šį sykį neprašaus.

  2. as is kaimo-

    Na ka aš galiu pasakyt ? Mintyse tik galiu riebiai nusikeikt,o garsiai sakant-tai šitam penketuke visi vienodi,gal dar valstiečiai kiek padoresni. Kiek kadencijų iš eiles jūs jau žadat-ypač Vaidogas,Kamblevičius,dar Palionį ,kuris tik deka tėvo darbų pakliuvo i politika,jau valdet Prienus–ir ką nuveikėt–tik riejotės kaip šunys taryboje,savo partijose,kuris keičiat kaip kojines,vis nerasdami priėjimo prie lovio.Kiek pakalbu su kaimynais,pažystamais-visi jus keikia-tik nesuprantu kodėl vis išrenka.Žmonės mielieji -praregėkit ir nerinkite šitu klajūnų, kiek galima tikėti jų pažadais.Nes matote,kad dar iki rinkimų,jie jau postus dalinasi.Negražu keiktis ,o tai tikrai riebiai nusikekčiau.TFU.

  3. rinkejas

    Ir vel Kambliaviciu gieda ta pacia giesme, pries praeitus rinkimus zadejo sumazinti silumos kainas ir ka padare? ? ?.Dabar vel zada ta pati. Nera nei tvarkos nei teisingumo !