Pavasaris ir rinkimai į Europarlamentą privertė politikus prisiminti provinciją

img113Pastaruoju metu Prienuose ir Birštone vis dažniau lankosi įvairių partijų Seimo nariai ir ministrai. Nors vizitai, anot jų, visiškai nieko bendro neturi su rinkimais į Europarlamentą, bet susitikimų formatas rodo ką kita.

Svečiai atvyksta vienai dienai ir skuba susitikti su įvairių įstaigų kolektyvais, pristatyti savo vizijas įvairiais klausimais, ypač tais, kurie liečia mūsų gyvenimo gerovę.

Štai darbiečių desantas buvo aukšto lygio – kandidatas į Prezidentus Artūras Paulauskas, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Tiesa, susitikimas su visuomene praėjo pustuštėje salėje, o kalbų klausėsi daugiausiai patys darbiečiai.

Svečiai vardino savo nuopelnus ir teigė, jog tarnauja žmonėms. Kandidatas į Prezidentus A. Paulauskas daugiau dėmesio skyrė savo pagrindinei oponentei, dabartinei šalies Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Buvo akcentuotos jos, anot A. Paulausko, klaidos užsienio politikoje ir dvigubi standartai, vertinant šalies vidaus politikos veiksmus.

Deja, bet švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis kaimo mokyklų išsaugojimą pavadino ne švietimo reformos koncepcijos dalimi, o daugiau socialine akcija, bei yra tvirtai įsitikinęs, jog klasėje, kurioje mokosi 30 mokinių, mokytojui lengviau perteikti turimas žinias, nei tada, kai joje 10-12 mokinių. Ministras netiki, jog provincijos mokyklas baigę mokiniai gali konkuruoti su baigusiais didmiesčių. Štai ir pozicija.

A. Pabedinskienė negalėjo atsakyti į klausimą, kodėl reikia sunaikinti mokyklas, o paskui steigti dienos centrus. Ministrė taip pat nežinojo, kaip finansuojama dienos centrų veikla ir kas juos išlaiko. Užtat džiaugėsi, jog padidintas minimalus atlyginimas ir sudarytos sąlygos, kad socialines pašalpas gautų tie, kam jos būtinos, o ne apsišaukėliai. Kodėl gi nesidžiaugti, jei minimalaus atlyginimo padidinimas pirmiausiai papildys „Sodros“ biudžetą.

Į susitikimą su TS-LKD desantu atvyko dar mažiau žmonių. Didžiojoje Prienų KLC salėje Seimo narių laukė apie 30 Prienų ir Birštono skyriaus narių.

Pirmoje susitikimo dalyje, kurioje buvo leista dalyvauti ne tik partiečiams, Seimo nariai teigė, jog kai buvo valdžioje, neturėjo laiko bendrauti su rinkėjais, o dabar, būdami opozicijoje, nutarė aplankyti visus šalies rajonus.

Seimo nariai V. Aleknaitė-Abramikienė, S. Jovaiša ir D. Jankauskas prieš susitikimą su visuomene susitiko su rajono meru, apsilankė įvairiose įmonėse. Tiesa, vargu ar visuomenė žinojo, kad į miestą atvyksta garbūs svečiai, nes net ne visi partiečiai žinojo apie šį vizitą.

Konservatorių išrinktieji pasidžiaugė, jog po įvykių Ukrainoje visi suprato jų nerimą dėl Maskvos veiksmų. Taip pat buvo konstatuota, kad seniai kritikuojama „naktinė“ mokesčių reforma neatšaukta ir dabartinė valdančioji koalicija sėkmingai naudojasi ja.

Beje, rajono valdžia gavo pylos, kad iki šiol nepastatė biokatilinės, o konservatoriai teigė, jog Prienų rajono savivaldybės meras pripažino klaidas organizuojant šį konkursą.

Ir dar. Kęstutis Palionis viešai pasakė, jog nelaiko savęs skyriaus pirmininku po to, kai priežiūros komitetas panaikino naujosios skyriaus vadovybės rinkimų rezultatus. Pasak konservatoriaus, jis – tik Seimo nario Sergejaus Jovaišos padėjėjas.

Tiesa, TS-LKD Prezidiumo narys Donatas Jankauskas pažadėjo pranešti apie situaciją skyriuje, kai išsiaiškins ją (el. paštu).

Primename, jog anksčiau Prienuose lankėsi kandidatas į Prezidentus ir į Europarlamentą socialdemokratas Zigmas Balčytis, taip pat kandidatas į Europarlamentą, Liberalų sąjūdžio atstovas, Seimo vicepirmininkas Petras Auštrevičius.

Į Europarlamentą nusitaikęs ir krepšinio klubo „Prienai“ komandos vienas iš pagrindinių rėmėjų Antanas Guoga.

Vis dėlto, reikia pažymėti, jog rinkiminė kampanija vyksta vangiai. Kandidatai į Prezidentus ir Europarlamentą neskuba pristatyti savo pozicijų, o jei pristato, tai labai minimaliai. Kovos dėl rinkėjų tikrai nesimato, nes manoma, kad nusistovėjęs lektoratas ir taip atiduos balsus už jų partijų atstovus. Ar taip bus tikrai?

Taip pat skaitykite

1 komentaras