Opozicijos teigimu, valdantieji nedirba, o laukia kadencijos pabaigos

IMGP5275

Kovo 21 d. Prienų rajono savivaldybės Tarybos opozicinių partijų surengtoje spaudos konferencijoje, anot jų, buvo norima atverti žmonėms akis į valdančiųjų nesugebėjimus dirbti.

Ypač kritiškai buvusių savo partnerių veiklą vertino Seimo narys Vytautas Kamblevičius, kurio teigimu, savivaldybėje niekas nesprendžia svarbių šilumos, vandens tiekimo, buitinių atliekų problemų, o tik leidžia laiką, belaukdami vienos, o paskui sekančios algos.
Deja, reikia pripažinti, jog Seimo nario kritika ne visada buvo nukreipta į reikiamus asmenis. Štai, kritikuodamas maršruto Prienai – Kaunas per Pakuonį sprendimus, pylos už neveiksmingumą gavo ir Pakuonio seniūnas, kuris klausimus dėl maršruto reikalingumo seniūnijos gyventojams kėlė žymiai anksčiau, nei tai atsidūrė visų dėmesio centre.
Seimo nario žodžiais, valdantieji apie savo darbų kokybę sužino tik tada, kai turi paruošti atsakymus į opozicijos klausimus.
Kaip sakė Loreta Jakinevičienė, jos visiškai netenkina savivaldybės administracijos atsakymai į paklausimus, nes juose nepaaiškinama sprendimų esmė, o tik konstatuojama įvykių tąsa.
Pasak „teistvarkių“ seniūnės Taryboje, atsakyme į paklausimą apie biokatilinės statybą galima įžvelgti atsakingo požiūrio į šią problemą nebuvimą, nes nesugebėta tinkamai organizuoti konkurso, o po trijų nesėkmių galima pripažinti, jog administracija nesugeba to padaryti, kas įrodo ir jos nekompetentingumą.

Tarybos narys Cezaras Pacevičius tikino, jog nesupranta, kodėl nebuvo pasirinktas LIFE pasiūlytas variantas įsigyti ekonomaizeriui. Tarybos narys Jonas Vilionis replikavo, jog nei vienas vadovas nemoka tokios šilumos kainos, nes nesinaudoja centralizuotai teikiamos šilumos sistemos paslaugomis, bei pridūrė, kad „šie valdantieji – Prienų rajono nelaimė“.
Seimo narys V. Kamblevičius tikino, jog jie, būdami koalicijoje, siūlė biokatilinės pirkimus vykdyti 2 etapais, bet niekas nesiklausė (!).
Opozicijos atstovai apkaltino valdančiuosius ir dėl vietinio susisiekimo maršrutų trumpinimo, nors patys prisipažino, jog šie maršrutai yra nuostolingi. L. Jakinevičienės teigimu, pavėžėjimo komisija priėmė vienašališkus sprendimus, nepasitarusi nei su vežėju, nei su žmonėmis: „Taupyti reikia, bet būtina tartis su gyventojais“.
Tiesa, buvusi pavėžėjimo komisijos pirmininkė pripažino, jog savivaldybės administracijos darbuotojai nuostolingus maršrutus analizuoja, tiesiog trūko susikalbėjimo, Tarybos nariams buvo pateikti prastai paruošti sprendimai (be skaičių): „Maršrutai visi nuostolingi, bet reikia įgyvendinti savivaldybės prievolę“.
Buvusi vicemerė piktinosi, jog savivaldybės administracija, skelbdama ir neskelbdama konkursų į laisvas vietas, nesilaiko logikos, nors pripažino, jog sprendimas taupyti laisvų darbo vietų sąskaita – geras. Vis tik L.Jakinevičienė teigė nesuprantanti, kodėl lėšos vienose vietose dažniausiai taupomos, o kitose – nelabai.
J. Vilionis bandė replikuoti, jog dažniausiai taupomos lėšos ten, kur yra interesas, bet konkrečiai įvardinti tuos asmenis, dėl kurių galimai laikomos vietos, nepanoro.
Opozicijos atstovai išsakė nepasitenkinimą ir skiriamais priedais atskiriems administracijos specialistams ir valstybės tarnautojams. L. Jakinevičienės teigimu, geriau būtų pakelti atlyginimus kultūros darbuotojams, o ne mokėti priedus specialistams.
Spaudos konferencijoje buvo kritikuojamas Tarybos sprendimas Prienų mieste vėl grįžti prie centralizuoto mokinių priėmimo į priešmokyklines grupes ir pirmąsias klases. Opozicijos manymu, jei yra priskirtos aptarnavimo teritorijos, tai centralizuotas priėmimas neturi prasmės, o iš kitos pusės, matyt, tiesiog nepasitikima švietimo įstaigų vadovais.
Seimo narys V. Kamblevičius buvo kategoriškesnis. Jo įsitikinimu, Švietimo skyriaus vedėjas R .Zailskas manipuliuoja situacija, o mokyklų vadovai bijo išsakyti savo nuomonę, nes gali tikėtis susidorojimo: „Tokio diktato nebuvo ir prie rusų“.
Seimo nario teigimu, mokinių rajono savivaldybėje mažėja, nes patys valdantieji nemažai jų stumia į „tremtį“.
Pasak V. Kamblevičiaus, administracijos direktorius, užsimindamas apie Pakuonio pagrindinės mokyklos panaikinimą, daro dar vieną paslaugą kaimynams, kurie po vidurinio ugdymo Pakuonyje panaikinimo Piliuonoje įsteigė vidurinę mokyklą, o dabar steigs gimnaziją. Be to, jo manymu, Švietimo skyrius viską daro, kad išlaikytų savo etatus, nors vaikų kasmet mažėja.
Tarybos narys J. Vilionis piktinosi, jog niekam nerūpi, kad mažėja vaikų: „Viską uždarysime kaimuose, ką tada daryti žmonėms?“
V. Kamblevičius replikavo, jog sprendimas dėl Veiverių dienos centro ateityje taps valdžiai galvos skausmu, nes Kauno rajono politikai už tuos pinigus dienos centrą stato Mastaičiuose.
Opozicijos atstovai valdančiųjų veiksmus gerinti infrastruktūrą pakraštinėse seniūnijose pavadino imitacija, nes šalia Kauno esančių seniūnijų mokiniai tolimesnius mokslus sieja su Kaunu, o ne su Prienais.
Tarybos narė L. Jakinevičienė sukritikavo ir kūno kultūros ir sporto populiarinimo programos lėšų skirstymo metodus, o V. Kamblevičius apkaltino buvusius partiečius nesąžiningumu, skiriant VšĮ „Prienų sporto ir pramogų arena“ direktorių. Pasak Seimo nario, buvo žadėta, jog A. Vaidogas organizuos daug veiklų, jog pritrauks daug lėšų iš projektų, o dabar „ten sėdi du vyrai ir nieko nedaro“.
J. Vilionis vėl atkreipė dėmesį, jog Prienuose nėra žemės ūkio politikos, nors rajonas yra kaimiškas. Pasak Tarybos nario, toks požiūris netoleruotinas, nes žemdirbiai į rajono biudžetą atneša apie 600 tūkstančių litų mokesčių pavidalu.
V. Kamblevičius pabrėžė, jog per 23 nepriklausomybės metus pasikeitė 11 žemės ūkio ministrų, kurie vykdė partijų reikalavimus ir taip uoliai vykdė, jog dabar reikia gelbėti pienininkystę. Seimo narys apkaltino ministeriją, jog neatsižvelgiama į Kaimo reikalų komiteto patarimus bei visiškai prarastu ryšiu su savivaldybėmis.
Spaudos konferencijos pabaigoje opozicijos atstovai pažadėjo ir toliau atidžiai stebėti valdančiųjų veiksmus ir apie tai informuoti visuomenę. Stebėti…

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite

3 komentarai

 1. Cha cha cha

  Jau kam kalbėti apie diktatūrą, o kam patylėti :).
  Prajuokino nuoširdžiai 🙂

 2. blinda

  2.5m.valdančioj koalicijoj sėdėję ir ….malę:jakinevičienė,kamblevičius ,pacevičius -pagaliau ,kaip tik gimę kačiukai,praregėjo…..čia pagal patarlę“pats muša-pats rėkia.’Šlykštu ir be galo liūdna.Čia ne Prienų nelaimė,o katastrofa-tokios tarybos …..vargdienių“ šioje ašarų pakalnėje per 20m. dar nebūta.

 3. pašalietis

  nu,čia tai geras-tai,ko nepadarei,būdamas pozicijoj ir atlikdamas savo tiesioginį darbą už atlygį,dabar opozicijoj vardink savo nedarbą ir būsi išganytas-kokia prasminga tatai politika…juk tu,(ne)gerbiamoji jakinevičiene,už mūsų pinigėlius važinėjai po užsienį,labai“domėjaisi“,fotografavai kaip renkamos ir apmokestinamos atliekos…o kas iš to rajono žmonėms…..šnipštas.kaip tu elgeisi su garbaus amžiaus žmogum gerb.Ručiu????Pamiršai???-tai sekantį kartą ateisiu į jūsų spaudos konferenciją ir priminsiu „geruosius“tavo darbelius.
  Kol opozicijoj-jūs visi tokie proto bokštai esat,o ,gavę įgaliojimus dirbt,-tuščia vieta iš jūsų protų belieka,rodos,tose galvelėse protas šūdu ir dar skystu tampa…..tatai vadinama DIDŽIOJI POLITIKA