„Oi būdavo būdavo…“

Jau 27-oji tradicinė rajoninė folkloro šventė, vykusi Prienų kultūros ir laisvalaikio centre, džiugino negausiai susirinkusiuosius. Šį kartą dešimt kolektyvų atvyko su Prienų kraštui būdingomis lietuvių liaudies dainomis, šokiais, pasakojimais ir muzika. Juk buvo laikai, kuomet lietuviai atrasdavo laiko pabendrauti, papokštauti, padainuoti ir darbus nudirbti. „O juk taip būdavo būdavo…“, – su nostalgija, linguodami galvas, pasakytų senoliai.

Pakalbinta šio renginio globėja Dalė Zagurskienė sakė, kad tokio pobūdžio renginys rengiamas tam, kad nepamirštume savo ištakų. O tokie renginiai reikalingi būtent tam, kad dalyviai kaskart ieškotų ir padainuotų dainas, pašoktų šokius ar papasakotų linksmus nutikimus, atrastus senolių lobynuose. Be to, šie metai yra Tarptautiniai gimtosios kalbos ir Tarmių metai.

Šį kartą šventėje dalyvavo: Prienų kultūros ir laisvalaikio centro folkloro kolektyvas „Gija“ (vad. Dalė Zagurskienė) su programa. „Linarūtė“, vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Kankliukai“  (vad. Vilma Pučkienė) su programa „Tykiai ramiai upelis tekėjo“, Prienų globos namų etnografinis ansamblis „Kvietkelis“ (vad. Valė Gustainienė) su programa „Mudu abudu“. O Veiverių kraštui atstovavo ansamblis „Kanklės“ (vad. Edmundas Gumuliauskas), folkloro kolektyvas „Radasta“ (vad. Aurelija Bareišienė), liaudiškų šokių grupė „Tryptinis“ (vad. Jadvyga Beikauskienė) su programa „Kūčių vakarą – Kalėdų rytą“, Stakliškių kultūros ir laisvalaikio salės folkloro kolektyvas „Stakliškės“ (vad. Jogintas Čepulis) su nuotaikinga programa „Blogi žmonės dainų neturi“, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro Ašmintos laisvalaikio salės kolektyvas (vad. Rima Vilkienė) susirinkusius pradžiugino su programa „Ar pavasaris jau?…“ Daug jaunų dainorių ir šokėjų atvyko iš Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro. Folkloro kolektyvas „Jieznelė” ir Jiezno gimnazijos mokiniai (vad. Ingrida Valentienė, Nijolė Kuliešienė) sudomino programa „Skambi jieznietiška tarmė”. O ne vieną privertė nusišypsoti ir kojas pakilnoti skaitovas iš Naujosios Ūtos mėgėjų teatro Vytas Davidavičius (vad. Anelė Lujančiuk), muzikantas iš Išlaužo Adolfas Tamošiūnas (vad. Rasa Ruseckienė) ir skaitovė iš Naujosios Ūtos mėgėjų teatro Gerina Davidavičienė (vad. Anelė Lukjančiuk).

Deja, folkloro šventė pritraukė tik mažą saujelę šios muzikos mėgėjų. Kodėl? Gal reikėtų į renginio repertuarą įtraukti žiūrovų smalsumą pritraukiančius pokyčius, kas skatintų ateiti, pabūti koncerte ir leistų suvokti, kad lietuvių folkloras neatsiejama mūsų pasaulėžiūros dalis? Ne veltui sakoma, jei gerbi tautos palikimą, vadinasi gerbi ir save bei aplinkinius.

Vilija Čiapaitė

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. SUTEMA

    idomu,kur dingo stakliskieciu saviveiklininkai,keista kad rengini atstovavo tik du meno vadovai ,ukvedys ir direktore,uz ka jie tada atlyginima gauna jei nei vieno saviveiklininko nera….