Net dvi meno mugės „ArtVilnius‘15” nominacijos – mūsų kraštiečiams

Unknown-9Birželio 25-28 dienomis vykusioje VI tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘15” buvo paskelbti penki laureatai, tarp jų – du mūsų kraštiečiai.

Geriausia Lietuvos galerija „ArtVilnius’15“ vertinimo komisija pripažino „Prospekto“ galeriją iš Vilniaus, kuri pristato menininką Remigijų Treigį, kilusį iš Šilavoto kaimo ir dalyvavusį menininkų pleneruose „Davatkyne“.

Geriausiu „ArtVilnius’15“ jaunuoju menininku iki 35 m. paskelbtas Petras Lincevičius, kurio darbus pristato Vilniaus dailės akademijos parodų salės „Titanikas“.

Šilavotiškiui  atiteko ir mugės mecenato, advokatų kontoros COBALT įsteigta 1000 € premija. Kiti laureatai bus apdovanoti mugės partnerių „Nestle Baltics“ prizais.

Kaip teigė vertinimo komisijos pirmininkė menotyrininkė dr. prof. Raminta Jurėnaitė, paskirti nominacijas buvo sunkus uždavinys, nes daugelis galerijų pasirodo puikiai, pristato daug gerų darbų.

Pristatydama mugės nominacijas R. Jurėnaitė sakė, kad ne lengviau buvo išrinkti ir geriausią jaunąjį menininką, nes mugėje buvo daug jų darbų.

Vis dėlto, komisija apsisprendė ir geriausiu jaunuoju menininku išrinko P. Lincevičių. Vertinimo komisijos narys, menotyrininkas Ernestas Parulskis sakė, jog Petro darbams įvertinti pritaikęs savo sugalvotą trijų kriterijų formulę.

„Mano apsisprendimą dėl menininko ar meno kūrinio lemia trys dalykai. Savęs klausiu: ar aš norėčiau surengti šio menininko parodą, ar norėčiau apie šiuos meno kūrinius parašyti, ir trečia, ar norėčiau vertinamus meno kūrinius įsigyti“, – sakė E. Parulskis.

Pasak vertinimo komisijos nario, į šiuos tris klausimus, vertindamas P. Lincevičių, jis atsakė teigiamai. Pasirodo, kad P. Lincevičius tapo ir kitų komisijos narių favoritu.

Na, o geriausia Lietuvos meno galerija tapusi Vilniaus galerija „Prospektas“ buvo pasirinkta dėl eksponuojamų menininko R. Treigio, kilusio iš Šilavoto kaimo, fotografijų.

„Fotografijos menas Lietuvoje vaidina ypač svarbų vaidmenį, Lietuvos foto menininkai pelno prestižinius tarptautinius apdovanojimus, todėl ir išskyrėme „Prospekto“ galeriją“, – sakė vertinimo komisijos pirmininkė R. Jurėnaitė.

Mugė „ArtVilnius‘15” veikė birželio 25-28 dienomis. Per keturias dienas meno gerbėjai, kolekcininkai bei profesionalai susipažino su 55 šiuolaikinio meno galerijomis iš 15 pasaulio šalių. Ekspozicijos užima 12000 kv.m. ir išsidėsčiusios trijose Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO salėse.

P.S.  P. Lincevičiaus tapybos darbų instaliaciją „Namukas laikui/Ryto nebus” įsigijo Modernaus Meno Centras.

kvitrina.com, pagal Lietuvos meno galerininkų asociacijos pranešimą spaudai

Nuotraukų autorė Mantė Jaruševičiūtė

Taip pat skaitykite

1 komentaras