Nekantriai laukiamas socialdemokratų sprendimas. Koks jis bus?

 

 

Prienų rajono savivaldybės Tarybos dalies narių paruoštas perversmas užstrigo jau antroje stadijoje ir šiuo metu neaišku, kas yra valdžioje, o kas jai oponuoja. Formaliai Taryboje yra susiformavusi (ir parašais sutvirtinta) 14 narių valdančioji koalicija, tačiau realiai jos nėra. Kaip ir nėra opozicijos, nes nuo perversmo nukentėję „teistvarkiai“ nepasiskelbė tampantys opozicija, o liberalcentristų atstovas išsilaikė savo poste.

Kalbinti atskirtų frakcijų pirmininkai nieko konkretaus apie susiklosčiusią situaciją pasakyti negalėjo.

Aišku tik viena, jog socialdemokratai praeitą pirmadienį pavedė merui Vytui Bujanauskui ir Tarybos nariui, skyriaus pirmininkui Alvydui Vaicekauskui formuoti daugumą.

Niekam ne paslaptis, jog abu šie politikai apie koalicijos formavimą turi skirtingas nuomones. Meras V. Bujanauskas yra ne kartą konstatavęs, jog keisti vieną koaliciją kita reikia tik tada, jei senosios koalicijos partneriai atsisako dialogo. Tarybos narys A. Vaicekauskas įsitikinęs, jog „teistvarkių“ nepritarimas strateginiams klausimams gali būti traktuojamas kaip nenoras dirbti kartu.

Tas faktas, jog „teistvarkių“ atstovė neišsilaikė vicemero kėdėje, rodo, jog perspėjimo skambutis jau nuskambėjo ir jų derybinės pozicijos tikrai sumenko. Tvarkos ir teisingumo partijos Prienų skyriaus pirmininkas Vytautas Kamblevičius teigė, kad „teistvarkių“ frakcija Taryboje aktyvių veiksmų nesiims ir lauks socialdemokratų apsisprendimo. Pasak Seimo nario, ir be jų įsikišimo pretenduojantys į naująją daugumą patys sužlugdė savo sumanymus. V. Kamblevičius nepanoro komentuoti priežasčių, dėl kurių galimai posto neteko L. Jakinevičienė.

„Teistvarkių“ frakcijos Taryboje pirmininkas Cezaras Pacevičius pripažino, jog buvo gauta šalto dušo porcija ir toks nepalankus jiems posūkis galėjo būti grindžiamas ir nesutarimais tarp koalicijos partnerių buitinių atliekų tvarkymo ir švietimo įstaigų reorganizavimo klausimais. Anot C. Pacevičiaus, balsuojant dėl mokyklų reorganizavimo planų, „teistvarkiai“ buvo tiesiog suklaidinti.

Tarybos narys dar kartą pabrėžė, jog būtina keisti Švietimo skyriaus požiūrį į mokyklų veiklą. Pasak „teistvarkio“, kiekvieno mokykloje turi būti įsteigtos ikimokyklinės grupės, kitu atveju, nebus įmanoma į švietimo procesą įtraukti vaikus iš socialinės rizikos šeimų.

Vis tik C. Pacevičius neatmeta galimybės, jog jų frakcija dalyvaus valdančiosios koalicijos darbe.

Liberalcentristas Algirdas Kederys pasakė, jog dabartinė situacija rodo, jog revoliucijos laikas baigėsi, bet plačiau komentuoti įvykius atsisakė. Esą viskas priklausys nuo socialdemokratų apsisprendimo.

Socialdemokratas Algimantas Šidlauskas, kaip tapo įprasta, daug nekalbėjo. Esą šiai dienai aiškus tik vienas dalykas – socialdemokratų taryba pavedė merui V. Bujanauskui ir Tarybos nariui A. Vaicekauskui formuoti darbingą koaliciją. A. Šidlauskas neatsakė į klausimą, ar socialdemokratai pirmadienio posėdyje subalansavo savo skirtingas nuomones.

Tarybos narė Vilma Vaidogienė yra įsitikinusi, jog socialdemokratai vėl yra vieningi, o meras ir skyriaus pirmininkas sugebės suformuoti darbingą koaliciją.

Darbietė Rima Zablackienė teigia, jog dabartinė situacija yra pražūtinga rajono žmonėms. Ji pabrėžė, jog sprendimą, kaip išeiti iš patinės situacijos, turi priimti socialdemokratai, nes būtent jų neapsisprendimas įvėlė Tarybą į šį chaosą.

Socialdemokratų lyderis A. Vaicekauskas, patvirtinęs, jog skyriaus taryba pavedė jam ir merui V. Bujanauskui formuoti naują koaliciją, nepanoro komentuoti galimų veiksmų, tik pridūrė, jog prasideda naujos derybos dėl valdančiosios daugumos suformavimo.

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite

4 komentarai

 1. nemunas

  visi nori postu ,kas beateitu I savivaldybes taryba,bet ne visi sugeba dirbti.Klausimas: tai kur tokius deti?Prasideda tada purvo pylimas ant savo kolegu tarybos nariu.Prasideda giminiu ir artimuju idarbinimas,tai kaip galima tiketi tokiais tarybos nariais?

 2. vetra

  nera tiek postu ,kad visiem uztektu,tai ir plesosi tarybos nariai del gardesnio kasnio,kad jie zmonems nedirba tai seniai aisku,ju pagrindinis uzsiemimas vieni kitiems duobeles kasiot…..ka jie sekmingai daro,paskui patys i tas duobeles krenta,ropsciasi lauk ir vel kasa.zodziu zaidzia, kaip vaikystej kuris kuri.o saziningu zaideju visais laikais nemego,juk smagiau kai daugiau aistru ir adrenalino ……kaip dainavo genialus bardas Visockis -melas naiviaja tiesa visada apgaus,todel nuoga tiesa pries akis ne visiem patinka.

 3. opa

  žalingi Įprociai blogiau uz saldu mela,Cezaras ta moka.Susivienijus socdemams dauguma bus ,tik laiko klausimas ,o laiko iki tarybos posedzio dar like.Vaicekauskas puikus zmogus ir vadovas- išeiti suras

 4. Tvarkos ir teisingumo metodai atsisuka prieš juos

  Jakinevičienė nušalinta nuo pareigų, bet jos nuodais dabar „spjaudosi“ C. Pacevičius. Kas ką klaidino? Ji švietimo reformoj buvo valdovė ir darė kaip norėjo. Nereikia čia kvailinti rinkėjų, gerb. Cezarai. Kiek gi galima meluoti?
  Tai steikite tas ikimokyklines grupes, jei tik vaikų yra. Kas jums trukdo? Juk Tarybos narys esate. Kiek čia galite kolūkiniais lozungais šnekėti?