Naujosios Birštono Savivaldybės tarybos kadencijos narių „krikštas“ praėjo sėkmingai

Vacys Staknys

Balandžio 20 d. į savo pirmąjį darbinį posėdį susirinkę Birštono Savivaldybės tarybos naujosios kadencijos nariai apsvarstė 22 klausimus ir daugumą jų priėmė vieningai.

Tik posėdžio pradžioje opozicinės frakcijos „Kartu Birštono labui“ naujokas  „tvarkietis“ Audrius Šeržentas suabejojo dėl siūlymo tarybos ir mero sekretoriate nustatyti didžiausią leistiną trijų pareigybių skaičių.
Jis pasiūlė merei atsisakyti mero patarėjo etato ir taip sutaupyti lėšų, nes, anot jo, savivaldybė nedidelė, o ir turi skolų, todėl atsisakius mero patarėjo etato bus sutaupyta.
Tarybos narė, socialdemokratų frakcijos seniūnė Kristina Justinavičienė replikavo, jog nesvarbu, kokio dydžio yra savivaldybė, funkcijos išlieka tos pačios.
Merė Nijolė Dirginčienė paaiškino, jo mero patarėjas atsako už viešuosius savivaldybės ryšius bei protokolą, o darbo šioje srityje tikrai daug.
Sprendimas buvo priimtas – už balsavo 12 narių, 3 – prieš.

Kiti sprendimai buvo patvirtinti be didelių diskusijų.

IMGP2423Pirmiausiai slaptu balsavimu buvo paskirtas savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Noreika.

Jo kandidatūra įtiko visiems Tarybos nariams.

Tarybos nariai taip pat sėkmingai pasidalino darbus komitetuose.

Tiesa, socialdemokratų frakcija dominuoja praktiškai visuose komitetuose.

Iš penkių Ekonomikos ir verslo komiteto narių 3 socialdemokratai (pirmininku išrinktas socialdemokratas Stanislovas Martinaitis), konservatorius ir liberalas.

Finansų ir biudžeto komitete net 4 socialdemokratai ir „tvarkietis“ (pirmininkė socialdemokratė Kristina Justinavičienė).

Socialinių reikalų komitete iš keturių narių 3 socialdemokratai ir konservatorius (pirmininkas socialdemokratas Juozas Aleksandravičius).

Kontrolės komitete socialdemokratų mažuma, o pirmininku išrinktas „tvarkietis“ Audrius Šeržentas, pavaduotoju – socialdemokratė Birutė Magdalena Vokietaitienė.

Etikos komisijai vadovaus konservatorius Vytautas Šeškevičius, antikorupcinei – socialdemokratas Vytas Kederys, o jo pavaduotoju išrinktas „tvarkietis“ A. Šeržentas.

Kultūros ir sporto rėmimo fondui diriguos socialdemokratas V. Kederys, studijų rėmimo – socialdemokratė K.  Justinavičienė, smulkiojo ir vidutinio verslo – socialdemokratas V. Veselis.

Materialiojo turto nuomos komisijai ir toliau vadovaus merė Nijolė Dirginčienė.

Taryba priėmė sprendimą, jog posėdžiai vyks penktadieniais, pradžia – 10 val. ryto.

Taip pat skaitykite

1 komentaras