N. Ūtos pagrindinės mokyklos buhalterė bus atleista, konkursas jau paskelbtas

Sausio 26 d. rajono savivaldybės Tarybos posėdyje opozicijos lyderė Rima Zablackienė kreipėsi su paklausimu į administracijos direktorių Algį Marcinkevičių dėl galimai neteisėtų veiksmų priimant į darbą N. Ūtos pagrindinės mokyklos buhalterę. Pasak R. Zablackienės, praeitų metų liepos 15 d. minėtoje mokykloje be jokio konkurso buvo priimta dirbti mero pavaduotojos Loretos Jakinevičienės vyro sesuo. Opozicijos lyderė apkaltino valdančiuosius, kad jie neteisėtais būdais įdarbina savo giminaičius pavaldžiose savivaldybei įstaigose.
Mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, reaguodama į Tarybos narės žodžius, replikavo, kad ji neatsakinga už giminaičių įdarbinimą, o veiksmų teisėtumą priimant į darbą turi užtikrinti įstaigos vadovai, kontroliuojant Švietimo skyriui. Deja, Švietimo skyrius tokių funkcijų neturi teisės vykdyti, nes tai yra administracijos direktoriaus kompetencija.
Pagal naujienų portalo kvitrina.com informaciją, N. Ūtos pagrindinės mokyklos buhalterė jau parašė prašymą nuo vasario 9 d. atleisti ją iš užimamų pareigų.
Mokyklos direktorius Saulius Pūras pripažino, jog priimant į darbą buhalterę, buvo nusižengta, bet situaciją skubama ištaisyti, ir sausio 24 d. buvo paskelbtas konkursas buhalterio vietai užimti. Pretendentai dokumentus galės pateikti iki vasario 6 d.
Štai tokie susistumdymai. Be jokios abejonės, tokia padėtis įstaigose, kurias kuruoja Švietimo, kultūros ir sporto komitetas ir mero pavaduotoja, negali tęstis ir būtinas rimtas įvertinimas tokių veiksmų. Visiškai logiškai atrodo opozicijos siūlymas sudaryti komisiją, kuri išanalizuotų situaciją visose savivaldybei priklausančiose įstaigose.

Taip pat skaitykite

10 komentarai