Mokytojų regatos „Mero taurę“ iškovojo „Žiburio“ mokiniai

IMGP9241Spalio 5 d. vykusioje tradicinėje Mokytojų regatoje dalyvavo penkios irkluotojų komandos iš Jiezno, Išlaužo, Veiverių ir Prienų (2).

Tiesa, keturios komandos varžėsi dėl Prienų „Mero taurės“, o Mokytojų vikingo laivas vykdė pramoginę – reklaminę misiją.
11 valandą buvo duotas startas, ir keturios komandos pradėjo kovą dėl mero taurės.

Regatos pradžioje nė vienai valčiai nepavyko įgyti pranašumo, bet, įpusėjus distancijai, išryškėjo „Žiburio“ ir Jiezno gimnazijų pranašumas.

Deja, jiezniškiai, darydami posūkį, neapskaičiavo srovės stiprumo. Jie užplaukė ant kontrolinio plūduro, pametė laivo vairą ir, kol vėl jį įstatė į vietą ir pagavo ritmą, žiburiečiai įgijo saugų pranašumą, kurį išlaikė iki finišo. Antrieji finišo liniją kirto Jiezno irkluotojai, treti buvo išlaužiškiai. Gan netikėtai ketvirti liko 2011 metų regatos nugalėtojai Veiverių T. Žilinsko gimnazijos mokiniai.

„Žiburio“ komandos vadovas Arturas Juočiūnas, kalbėdamas apie pergalę, pažymėjo, jog plaukiant pavyko sėkmingai pasinaudoti varžovų klaidomis ir neišbarstyti antroje distancijos pusėje įgytą pranašumą.

Jiezno komandos vadovas Saulius Šimanskas apgailestavo, jog klaida distancijos viduryje neleido pakovoti dėl nugalėtojų vardo.

Bet Jiezno komanda atsigriebė kitose rungtynėse. Ji buvo nepralenkiama rąsto stūmimo ir žolės slidžių varžybose.

Rąsto stūmimo rungtyje jiezniškiai pusfinalyje įveikė „Žiburio“ atstovus, o finale nugalėjo Veiverių komandą. Kovoje dėl trečiosios vietos žiburiečiai nustūmė  Išlaužo komandą, kuri buvo jaunesnė šiose varžybose.

Žolės slidžių rungtyje finale susitiko Jiezno ir Išlaužo komandos. Deja, bet geros kovos sirgaliai neišvydo, nes išlaužiškiai krito starto linijoje. Panašus scenarijus buvo ir varžybose dėl trečiosios vietos, nes finišavo tik viena komanda – Veiverių. „Žiburio“ slidininkai po antro bendro žingsnio nutarė pailsėti ir prisėdo ant žolės.

Komandos nugalėtojos papildomose rungtyse buvo apdovanotos Alvydo Vaicekausko parūpintais šakočiais. Tiesa, šakočius gavo ir visos irklavusios komandos.

„Mero taurę“ regatos nugalėtojams įteikė mero pavaduotojas Egidijus Visockas. Komandos taip pat gavo asmeninius ir komandinius diplomus.

Regatos dalyviai buvo pavaišinti koše ir arbata (rėmėjas – Arūnas Vaidogas). Renginį organizavo „Žiburio“ gimnazijos mokytojai, viešoji įstaiga „Birštono Nemunas“, finansavo – Prienų rajono savivaldybės administracija.

Gamta padovanojo gražų orą, nors nuo upės ir pūtė stiprokas vėjas.

Mokytojo regata – geras sumanymas pabūti kartu gamtoje, pasivaržyti, bet deja, pačių mokytojų renginyje buvo ne itin daug.

 Viktoras Arbačiauskas

Taip pat skaitykite

2 komentarai

  1. ciupakabra

    O kur apie tai straipsnyje pamineta priesingai,gabrieliau?Gal ir tave suklaidino pamineta Veiveriu komanda,bet juk ir metai yra pamineti.