Mokinių konferencija „Aš – lyderis“

DSC02677

Vasario pradžioje Išlaužo pagrindinėje mokykloje įvyko mokinių savivaldos institucijų konferencija „Aš – lyderis“. Į ją atvyko 36 mokiniai ir jų mokytojai iš septynių Prienų rajono mokyklų. Konferencijoje taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Andrius Palionis, Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius, Išlaužo seniūnas Tomas Skrupskas, Švietimo centro direktorė Danutė Stankevičienė, Švietimo skyriaus vyr. specialistė Renata Pavlavičienė.

Konferencija prasidėjo improvizuota spaudos konferencija, kurioje mokiniai uždavinėjo klausimus garbiems svečiams. Į klausimą: „Ar aktyviai dalyvavote savo mokyklos veiklose?“ svečiai atsakė, kad dalyvavo sportinėse, meninėse veiklose. Kartais patys norėdavo, kartais mokytojai skatindavo. Mokiniams rūpėjo sužinoti, ar svečiai laiko save lyderiais. Vieni iš jų pasisakė, kad tokiais trūksta drąsos prisipažinti, kiti patvirtino: „Taip, aš esu lyderis“. Ir pasidalino mintimis apie lyderystę: “Lyderystė – tai atsakomybė už tuos, kurie tiki tavimi. Lyderis tas, kuris suklydęs pripažįsta savo klaidas“. Svečiai prisipažino, kad gyvenime sutiko žmonių, į kuriuos norėjo lygiuotis. Ir tokių žmonių buvo ne vienas. Dabar Lietuvai reikia įvairių ir daug lyderių. Todėl mokiniams patarė ugdytis savikontrolę, būti drąsiems, kilniems, savo krašto patriotais. Linkėjo atrasti save savanorystėje.

DSC02715

Antroje konferencijos dalyje mokiniai – savivaldos institucijų atstovai – dalinosi įžvalgomis apie lyderiavimą savose mokyklose: pristatė įdomesnes mokinių tarybos veiklas bei pasidalino sėkmių istorijomis. Apibendrindamas mokinių išsakytą patirtį, Andrius Palionis akcentavo pilietiškumo ugdymo veiklų svarbą.

Apmąstydami konferencijos darbą, mokiniai sakėsi sužinoję, kad „norint būti lyderiu, reikalinga drąsa, kuklumas ir aktyvumas. Pirmiausia reikia būti lyderiu sau, prisiimti atsakomybę ir mokytis iš padarytų klaidų“, suprato, kad „lyderystė lemia ateitį“, įsitikino, kad „lyderiu gali tapti kiekvienas, svarbu turėti norą, nebijoti ir pasitikėti savimi“.

 

Išlaužo pagrindinės mokyklos 9 klasės mokinės Gabija Anusevičiūtė ir Gabija Kemežytė

Taip pat skaitykite