Mero „dvigubas“ balsas nulėmė Kunigiškių ir Klebiškio pradinio ugdymo skyrių ateitį

IMGP7530Vacys Staknys

Gegužės 28 d. Prienų rajono Savivaldybės taryba po gan ilgų ir karštų diskusijų nusprendė panaikinti Kunigiškių pradinio ugdymo (Balbieriškio pagrindinė mokykla) ir Klebiškio pradinio ugdymo (Šilavoto pagrindinė mokykla) skyrius.

Ekonomikos komiteto pirmininkė Angelė Bajorienė teigė, jo komitetas išnagrinėjo ne tik ekonominį, bet ir socialinį aspektus bei, išgirdus Švietimo skyriaus vedėjo paaiškinimus dėl darbuotojų įdarbinimo, pritarė sprendimui panaikinti minėtus skyrius.

 

Opozicijos lyderė Loreta Jakinevičienė pasiūlė klausimą svarstyti slaptai, bet meras paaiškino, kad reglamentas nenumato tokio balsavimo būdo.

Tarybos narys Jonas Vilionis retoriškai klausė, kada bus baigtas kaimo mokyklų naikinimo genocidas, o Kastytis Tarasevičius pareiškė, jog taupyti švietimo sąskaita – tai nusikaltimas prieš tautą.

Pranešėjas R. Zailskas patikino Tarybos narius, kad sprendimai paruošti būtent atsižvelgiant į mokinių interesus, nes, pasak vedėjo, yra įrodyta, jog didesnėse klasėse ugdymas kokybiškesnis.

Nutraukus diskusijas paaiškėjo, jog 11 Tarybos narių buvo už panaikinimą, 11 – prieš, du susilaikė. Sprendimą panaikinti Kunigiškių ir Klebiškio pradinių ugdymo skyrius nulėmė „dvigubas“ mero A. Vaicekausko balsas.

 

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Kamile

    Reikėtų objektyvumo – jeigu skyriuje mokosi 15 vaikų ir virš 10 mokytojų (iš kurių dar skyriaus vadovas), o vaikus į skyrius vis tieka veža mokyklinis autobusiukas – gal ir vaikams bus geriau siekti aukštesnių rezultatų.
    O nuotrauką galėjo ir tikslesnę pagal situaciją įdėti, o ne tendencingą – kadangi prie tribūnos stovi Investicijų skyriaus vedėjas, o ne Švietimo skyriaus vedėjas, akivaizdu, kad klausimas Taryboje svarstomas ne apie švietimą.