Meras su komanda apžvelgė investicijas į švietimo įstaigas, bet, kiek tiksliai investuota, įvardinti negalėjo

DSC_0093

Vacys Staknys

Rugsėjo 12 d. surengtoje spaudos konferencijoje Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas su savo komanda apibendrino savivaldybės investicijas į švietimo įstaigas. Pasak savivaldybės vadovo, dauguma rajono mokyklų naujus mokslo metus pasitiko atsinaujinę – vyko remonto darbai, buvo tvarkoma aplinka. Didžioji dalis darbų buvo vykdomi savivaldybės biudžeto lėšomis. Tiesa, Stakliškių, Jiezno ir Veiverių T. Žilinsko gimnazijose vyko ir dar vyksta darbai, kurie finansuojami ir iš valstybės biudžeto.

Meras pabrėžė, jog Balbieriškio pagrindinėje mokykloje ir Veiverių T. Žilinsko gimnazijoje duris atvėrė naujos ikimokyklinukų grupės. Taip pat buvo atkreiptas dėmesys, kad Prienuose suformuoti net 6 ( 2 ‒ „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje, 4 ‒ „Ąžuolo“ progimnazijoje) pirmokų komplektai.

A. Vaicekausko teigimu, progimnazijoje pirmosios klasės suformuotos su mažesniu mokiniu skaičiumi ir, anot mero, toks sprendimas sudaro galimybes padidinti pirmokų ugdymo kokybę.

Ašmintos seniūnijos administracijos pastatui finansavimas neskirtas 

Tiesa, spaudos konferencijos dalyviai negalėjo tiksliai pasakyti, kiek savivaldybės biudžeto lėšų investuota į švietimo įstaigas. Visgi, meras įvardino sumą, kuri yra planuota švietimo įstaigų ir seniūnijų pastatų remonto darbams iki šių metų pabaigos. Tai – 216 109 eurai.

Deja, bet šioje sumoje nėra skirta lėšų Ašmintos seniūnijos administracijos pastato remontui, nors valdantieji jau ne vieną kartą žadėjo problemas su seniūnijos patalpomis išspręsti.

Taip pat buvo pasakyta, jog artimiausiu laiku nebus skiriama lėšų ir Naujosios Ūtos mokyklos pastato kapitaliniam remontui.

Balbieriškio pagrindinė mokykla perims buvusios Žemės ūkio mokyklos korpusą. Tiesa, mokyklai visų patalpų per daug, todėl, pasak rajono valdžios, bus ieškoma ir kitų sprendimų, kaip panaudoti esamas patalpas.

Geltonieji mokykliniai autobusai – taupymas ir mokinių bei gyventojų pavėžėjimo užtikrinimas

Mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius priminė, jog šiemet savivaldybės mokyklos gavo 3 geltonuosius autobusus – Jiezno ir Veiverių T. Žilinsko gimnazijos ir Šilavoto pagrindinė mokykla. Iš viso rajono mokiniai pavežami 16 mokyklinių autobusų.

Primename, jog vienas mokyklinis autobusas buvo nupirktas už savivaldybės lėšas. Mero pavaduotojas pabrėžė, jog įsigijusi 3 geltonuosius autobusus, savivaldybė galėjo atsisakyti kai kurių visiškai nuostolingų autobusų maršrutų ir sutaupyti apie 44 000 eurų.

Taip pat buvo paaiškinta, jog Jiezno mokyklinis autobusas, reikalui esant, galės pavežti ir tų vietovių gyventojus (jei bus laisvų vietų autobuse). Kol kas mokėti už tokią paslaugą gyventojams nereikės, nes dar nenuspręsta, kaip administruoti bilietų pardavimo paslaugą.

A. Marcinkevičius taip pat atkreipė dėmesį, kad rajone vyksta nemažai gero lygio sporto ir kultūros renginių, bet buvo ir nelabai vykusių. Tarp tokių buvo įvardintos rajono seniūnijų sporto žaidynės.

Mero pavaduotojas anonsavo du artimiausius renginius ‒ „Rudens šventę“ ir „Pėsčiųjų žygį“ bei pakvietė visus dalyvauti konkurse kuriant savivaldybės himną.

Sėkmingas finansų valdymas – lėšos sveikatingumo projektams

Administracijos direktorius Egidijus Visockas pažymėjo, jog valdantieji sėkmingai administruoja savivaldybės finansus, todėl buvo surasta lėšų ir LDK Kęstučio paminklo renovacijai (19 074 eurų). Taip pat buvo priminta, jog prie „Revuonos“ pagrindinės mokyklos (5 700 eurų) ir „Žiburio“ gimnazijos (14 400 eurų) atsiras sveikatingumo aikštelės su treniruokliais. Darbai finansuojami iš rajono sveikatingumo rėmimo fondo.

 

Šeimoms, globojančioms vaikus, bus ieškoma pinigų savivaldybės biudžete, bet tokių šeimų registro dar nėra.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rima Zablackienė pasakė, jog nuo 2017 metų kiekviena šeima, kuri imsis globoti arba jau globoja vaikus, kas mėnesį iš savivaldybės biudžeto gaus po 152 eurus paramos. Primename, jog tiek pat lėšų šeimos gauna ir iš valstybės biudžeto.

Pasak R. Zablackienės, tikimasi, jog iki 2020 metų Jiezno vaikų globos namuose gyvens tik apie 30 vaikų, o visi kiti bus globojami. Tiesa, savivaldybėje dar nėra sukurtas šeimų, norinčių ir tinkamų globoti vaikus, registras.

Klausimai, atsakymai

Meras su komanda atsakė į žurnalistų klausimus.

Iš atsakymų galima suprasti, jog buvusios „Nemuno“ pradinės mokyklos pastatas bus tvarkomas, bet konkrečių datų niekas neįvardino, o į jį bus perkeltas vaikų darželis „Saulutė“. Dėl „Saulutės“ pastato rajono valdžia dar neapsisprendė. Buvo išsakyta mintis, jog jis gali būti parduotas arba kitaip panaudotas.

Buvo teigiama, jog Veiverių PSPC su slaugos skyriumi ateityje turėtų persikelti į renovuotas buvusios ligoninės patalpas, o vaikų darželiui patalpų toliau bus ieškoma T. Žilinsko gimnazijos pastate.

Futbolo stadiono projektas

Futbolo stadiono projektas

Dar kartą buvo patvirtinta, jog šalia sporto arenos atsiras futbolo stadionas su bėgimo takais ir 4 takelių baseinas.

Irklavimo bazė gali būti įrengta šalia į Nemuną įtekančio upelio Kęstučio gatvėje. Planuojama, kad darbai bus atlikti įgyvendinant projektą „Kompleksinis Prienų miesto Stadiono mikrorajono rytinės dalies viešųjų erdvių sutvarkymas ir jų pritaikymas bendruomenės ir verslo poreikiams“.

 

Taip pat skaitykite