Prienų „TonyBet“ Klaipėdoje iškovojo pergalę ir reguliariajame LKL sezone – antras

IMGP7850Balandžio 26 d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai paskutinėse LKL reguliariojo sezono rungtynėse išvykoje dviejų taškų skirtumu (83:81) įveikė Klaipėdos „Neptūno“ komandą ir iškovoję 25 pergalę pakilo į trečiąją turnyrinės lentelės vietą. O po pusvalandžio paaiškėjo, jog „Lietuvos rytas“ sugebėjo paskutinėmis rungtynių minutėmis išplėšti pergalę Kaune ir nubloškė „Žalgirį“ į ketvirtąją vietą. Kartu Prienų komanda šoktelėjo į antrąją poziciją, kurioje ir praleido didžiausią čempionato dalį.

Prienų komandai rungtynėse su „Neptūnu“ negalėjo padėti traumuoti Gintaras Kadžiulis, Arvydas Šikšnius ir Paulius Ivanauskas, bet komandos vyr. treneris Virginijus Šeškus sumaniai išnaudojo esamus žaidėjus, kurie sužaidė solidžiai ir pelnytai iškovojo pergalę.
Taškus pelnė visi aikštelėje žaidę žaidėjai, o puolimų lyderiu buvo Laimonas Kisielius, kuris pelnė 22 taškus (5/7 tritaškiai). Naudingiausiai komandoje žaidė Žygimantas Janavičius, kuris pelnė 16 taškų ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų. Po 10 taškų į varžovų krepšį įmetė Mindaugas Lukauskis ir Artūras Valeika, 9 – Martynas Linkevičius, 8 – Domantas Šeškus (2/2 tritaškiai), 6 – Vaidas Čepukaitis, 2 – Dovydas Šemeklis.

Pirmąsias dvi minutes nei vienai komandai nepavyko pelnyti taškų. Pirmieji jų „badą“ nutraukė Prienų krepšininkai – Vaidas Čepukaitis pelnė du taškus (0:2). Į varžovų dvitaškį (2:2) Virginijaus Šeškaus kariauna atsakė taikliu baudos metimu ir dvitaškiu (2:5). Aikštelės šeimininkai sumažino skirtumą iki vieno taško (4:5). Kėliniui įpusėjus komandas vis dar skyrė vienas taškas, bet po Laimono Kisieliaus iš eilės pelnytų penkių taškų „TonyBet“ komanda įgijo 6 taškų pranašumą (4:10). Tiesa, „Neptūnas“ laimėjo 1,5 min. atkarpą 5:0 ir komandas vėl skyrė tik vienas taškas (9:10). Vis tik kėlinio pabaigoje po Žygimanto Janavičiaus ir Mindaugo Lukauskio sėkmingų atakų Prienų komanda įgijo 6 taškų persvarą (11:17).

Aikštelėje pasirodęs Artūras Valeika iškart padidino savo komandos pranašumą iki 8 taškų (11:19), bet aikštelės šeimininkai buvo nusiteikę karingai ir kėliniui įpusėjus ne tik panaikino taškų deficitą, bet ir išėjo į priekį (29:26). Prienų komanda nesiruošė taip lengvai atiduoti iniciatyvos ir po dviejų Domanto Šeškaus tritaškių persvėrė rezultatą  savo naudai (31:36). V. Čepukaitis ir Martynas Linkevičius padidino persvarą iki 9 taškų (31:40). Kėlinio pabaigoje aikštelės šeimininkai pataikė dvitaškį, ir į didžiąją pertrauką Prienų komanda išėjo turėdama 7 taškų pranašumą (33:40).

Aikštelės šeimininkai kėlinį pradėjo taikliu tritaškiu (36:40). Į tai Prienų komanda atsakė L. Kisieliaus tritaškiu ir M. Linkevičiaus septyniais taškais (39:50). Kėliniui įpusėjus komandas skyrė 10 taškų (45:55). Į „Neptūno“ dvitaškį M. Lukauskis, pavogęs kamuolį, atsakė tritaškiu (47:58) ir grąžino 11 taškų persvarą. Kėlinio pabaigoje aikštelės šeimininkai sumažino skirtumą iki 6 taškų, bet jaunasis D. Šemeklis įmetė dvitaškį ir po trijų kėlinių Prienų komanda pirmavo 8 taškų skirtumu (53:61).

Kėlinio pradžioje po Ž. Janavičiaus ir Artūro Valeikos taiklių metimų komandas vėl skyrė 11 taškų (55:66). O dar po dviejų minučių tas pats A. Valeika padidino skirtumą iki 12 taškų ( 58:70). Aikštelės šeimininkai, paraginti savo sirgalių, spurtavo ir sumažino skirtumą iki 4 taškų (68:72), o dar po vienos atakos komandas jau skyrė 3 taškai (71:74).
Ir tada Prienų komandos puolimo avangarde atsidūręs Laimonas Kisielius pelnė du tritaškius iš eilės ir padidino komandos persvarą iki 7 taškų (73:80).
Klaipėdos krepšininkai pakilo į lemiamą šturmą ir  iki kėlinio pabaigos sumažino skirtumą iki vieno taško (81:82). L. Kisielius pataikė vieną baudą (81:83). Aikštelės šeimininkų paskutinė ataka buvo nesėkminga ir „TonyBet“ krepšininkai iškovojo labai svarbią pergalę, kuri leido, kaip išaiškėjo vėliau, pakilti į antrąją turnyrinės lentelės vietą, nes „Žalgiris“ paskutinėmis rungtynių minutėmis pralaimėjo „Lietuvos rytui“.

Prienų „TonyBet“ vyr. treneris V. Šeškus po rungtynių sakė, jog žaidėjai buvo „užsivedę“, ir tai buvo vienas iš tų mačų, kur pavyko laikytis žaidybinės drausmės ir įvykdyti 80% sutarto plano.

Pasak trenerio, jį nustebino, kaip žaidė Domantas Šeškus, ir tai buvo gera pagalba Žygimantui Janavičiui, kurio vadovavimas komandai buvo tokio lygio, kurį norėtųsi matyti kiekvienose varžybose.