Prienų „TonyBet“ krepšininkai LKL ketvirtfinalio seriją pradėjo pergale

IMGP7472Gegužės 4 d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai pergale pradėjo LKL ketvirtfinalio seriją su Utenos „Juventus“ komanda.

Pagrindą pergalei prieniškiai padėjo pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo 17 taškų skirtumu. Vėliau žaidimas išsilygino, bet „TonyBet“ visas rungtynes pirmavo dviženkliu taškų skirtumu. Prienų komandai negalėjo padėti Gintaras Kadžiulis, Arvydas Šikšnius, Paulius Ivanauskas ir Dovydas Šemeklis. Visi žaidėjai traumuoti.
Aikštelės šeimininkams taškus pelnė visi aštuoni rungtynėms užregistruoti žaidėjai. Daugiausiai taškų surinko ir naudingiausiai žaidė Martynas Linkevičius. Jo sąskaitoje 18 taškų ir 13 atkovotų kamuolių (naudingumas -30).

Rungtynės prasidėjo sėkmingu „Juventus“ komandos prasiveržimu (0:2). Bet aikštelės šeimininkai atsakė ne tik taikliu Martyno Linkevičiaus tritaškiu (3:2), bet ir galingu spurtu 15:0 (18:2). Prienų komanda gynėsi pagirtinai ir kovojo dėl kiekvieno kamuolio. Ne vienas kamuolys buvo atkovotas varžovų baudos aikštelėje bei perimtas gynyboje. Utenos krepšininkai antrąjį rungtynių dvitaškį pelnė tik likus iki kėlinio pabaigos 2 min. (18:4). Po pirmojo kėlinio „TonyBet“ komanda pirmavo 17 taškų skirtumu (23:6).

Nors kėlinys prasidėjo taikliu Artūro Valeikos dvitaškiu (25:6), tolimesni įvykiai parodė, jog šiose rungtynėse dar viskas priešakyje. „Juventus“ komanda laimėjo 2,5 min. atkarpą 6:0 ir sumažino skirtumą iki 13 taškų (25:12). Aikštelės šeimininkai atsakė taikliais Mindaugo Lukauskio baudos metimais ir M. Linkevičiaus tritaškiu (30:12), o po Žygimanto Janavičiaus tolimo metimo „TonyBet“ komanda grąžino sau 19 taškų persvarą (33:14). Deja, bet kėlinio pabaigoje varžovai vėl sumažino skirtumą iki 13 taškų (39:26). Vis tik pačią pabaigą sėkmingiau sužaidė aikštelės šeimininkai, kurie po Laimono Kisieliaus taiklių baudos metimų ir Vaido Čepukaičio dvitaškio padidino persvarą iki 16 taškų (43:27).

Kėlinio pradžioje „Juventus“ krepšininkai iškart pradėjo spausti prieniškius  po visą aikštelę. Ir iš pradžių tokia taktika pasitvirtino – „TonyBet“ persvara sumažėjo iki 13 taškų (46:33). Bet aikštelės šeimininkai prisitaikė prie varžovų žaidimo stiliaus ir pradėjo galingą spurtą. Po M. Linkevičiaus dvitaškio komandas skyrė 24 taškai (66:42).
Kėlinio pabaigoje aktyviai žaidę Utenos krepšininkai laimėjo 2 min. atkarpą 7:0, ir po trijų kėlinių aikštelės šeimininkų pranašumas siekė 17 taškų (66:49).

Nuo pat pirmųjų kėlinio minučių prasidėjo „nervų karas“. „Juventus“ komanda vėl sumažino skirtumą iki 13 taškų (68:55, 70:57). Prienų krepšininkai laimėjo 3 min. atkarpą 6:0 ir po Artūro Valeikos dėjimo padidino iki 19 taškų (76:57). Utenos komanda suskubo paimti minutės pertraukėlę, bet iškart po jos A. Valeika realizavo du baudos metimus ir „TonyBet“ persvara padidėjo iki 21 taško (78:57). Kėlinio pabaigoje svečiams pavyko sumažinti atsilikimą iki 14 taškų (84:70), bet paskutinis rungtynių akcentas buvo aikštelės šeimininkų – Domantas Šeškus pataikė baudos metimus, o V. Čepukaitis padėjo tašką rungtynėse galingu dėjimu (88:70).