Krašto vasaros šventėje – Latvijos dienų triumfas, folkloro kolektyvų, pučiamųjų orkestro ir šokėjų fiesta

Vidmantas Venclovas

Birželio 3-4 dienomis Prienuose vyko tradicinė Krašto vasaros šventė. Ji vyko dvi dienas, o po 8 metų pertraukos pagrindinis renginys buvo perkeltas į Paprienės estradą prie Nemuno, o pagrindinė šventės ašis buvo tarpregioninis folkloro festivalis „Tėvelio dvarely”.

Penktadienį Laisvės aikštėje įvyko oficialus vasaros šventės atidarymas, kurio metu šventei ritmą įpūtė Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų pučiamųjų orkestras ir Alytaus šokių studijos „Alemana” šokėjos.

Šeštadienio programos vinimi tapo Talsų (Latvija) miesto meno kolektyvų pasirodymas.

Prieniškius su miesto švente sveikino kaimyninių savivaldybių (Birštono ir Alytaus) merai, Seimo nariai Andrius Palionis, Vytautas Kamblevičius, Rimas Ručys bei svečiai iš Lenkijos, Latvijos, Suomijos ir Baltarusijos.

Po savivaldybės mero ir svečių pasisakymų bei trijų lėktuvų pasveikinimo iš dangaus platybių, estradoje prie Nemuno pasirodė vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro kolektyvai iš įvairių šalies miestų ir miestelių. Paskui scenoje karaliavo Talsų miesto meno kolektyvai.

Nemažai dėmesio sulaukė senovinių automobilių demonstravimas. Ši technika daugeliui sukėlė teigiamas asociacijas, nuvedė į prisiminimų jūrą.

Muzikinę programą užbaigė „Dar” ir „Studija” grupės, o šventę vainikavo fejerverkų lavina.

Tiesa, šventė nesulaukė reikiamo miestelėnų ir rajono gyventojų aktyvumo, bet tiems, kurie apsilankė joje, nebuvo laiko nuobodžiauti.

Štai, ankstyvą rytą miestelėnus žadinę baikeriai sukūrė už scenos savo karalystę – pastatė palapinę, surikiavo savo plieninius žirgus, virė žuvienę, patys valgė ir kitus vaišino.

Ir dar. Tradicijas mieste kuria patys miestelėnai, o ne kažkoks dėdė. Prieniškių pasakymai, jog valdžia daro viską ne taip, todėl jie nesilanko mieste vykstančiuose renginiuose, skamba lyg priekaištas patiems sau.

Smagu buvo matyti, kai, nors ir pavieniai, krašto ūkininkai su džiaugsmu apdalino šventės svečius rajone pagaminta produkcija. O renginio organizatoriai pasirūpino, kad į estradą prie Nemuno iš miesto miegamųjų rajonų kursuotų autobusai. Netrūko ir stovėjimo vietų automobiliams.

Deja, reikia pažymėti, jog eilinį kartą Prienų pagrindinė šventė sutapo su respublikiniu renginiu Vazgaikiemyje. Prieš metus rajono valdžia tvirtino, kad su „Harmonizavimo parko” vadovybe suderinta dėl renginio datos, ir rajone tą pačią dieną nevyks dvi tokio lygio šventės. Deja, susitarimas žlugo. Parko atstovai teisinosi, jog suplanuotą datą gegužės 28 dieną pakeitė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, o renginį ruošė kitas organizatorius.

Taip pat skaitykite

2 komentarai

  1. Vietinis

    Žmonių šventėje buvo daug daugiau, nei bet kurioje prieš tai vykusioje vasaros šventėje Laisvės aikštėje. Nustebino autoriaus negatyvumas…

  2. Saulius

    Turiu pagirti Latvijos sokiu kolektyva. Tai buvo tikta atgaiva miesto sventeje.Musiskiams deje dar toli iki kaymynu lygio. Ir tao nevienano nuone.