Jiezno kultūristai skina laurus

Jiezno sporto klubas „Uola“ jau seniai tapo šio krašto stipruolių susibūrimo vieta, o jo įkūrėjas Vytautas Sadauskas savo pasiekimais rodo labai puikų pavyzdį vaikinams ir merginoms, norintiems ateityje siekti sportinių aukštumų. Nuo gegužės prasidėjusiuose kultūrizmo turnyruose jis dalyvavo kartu su profesionaliu šios sporto šakos atstovu, ūkininku Rolandu Žeimiu. Abiejų Jiezno krašto stipruolių pasirodymai buvo išties įspūdingi. Vilniaus taurės varžybose R. Žeimys iškovojo 1-ąją vietą (svorio kategorijoje iki 85 kg), o Rygoje vykusiame tarptautiniame turnyre abu jiezniečiai iškovojo antrąsias vietas – V. Sadauskas veteranų pogrupyje, o R. Žeimys svorio kategorijoje iki 85 kg. Čia, anot V. Sadausko, buvo labai stiprūs varžovai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos, todėl abu sportininkai savo pasiekimus šiame turnyre laiko labai vertingais.

Dalyvavimas turnyruose buvo jėgų išbandymas ir pasiruošimas svarbiausiam įvykiui – Lietuvos kultūrizmo čempionatui, vykusiam Kaune. Jame jiezniečiai nepadarė gėdos gimtinei. Stiprių konkurentų  apsuptyje atsidūręs V. Sadauskas po itin sunkių išbandymų veteranų varžybose pateko į geriausiųjų šešetuką, nors sakė tikėjęsis užimti prizinę vietą. Vis dėlto teko susitaikyti su tituluotų ir labiau patyrusių sportininkų pranašumu, be to, į profesionalų sportą vyriškis sugrįžo po 22 metų pertraukos bei patyręs nemažą traumą. O R. Žeimys savo svorio kategorijoje ir vėl buvo geriausias – iškovojo pirmąją vietą ir papildė savo didelę apdovanojimų kolekciją dar vienu trofėjumi.

Mažai ką žinantiems apie kultūrizmą gali susidaryti įspūdis, kad scenoje raumenis demonstruojantys besišypsantys vyrai ir moterys tai daro be ypatingų pastangų. Kelias iki turnyro – ilgas ir itin sunkus, jį gali įveikti tik labai ryžtingi žmonės.

V. Sadauskas pasakoja, jog grįžti į profesionalų sportą jam buvo nelengva, nors formą jis palaikė net ir tuomet, kai jo gyvenimas buvo labai nutolęs nuo kultūrizmo. Vytautas visada rasdavo laiko treniruotėms, visada domėjosi bičiulių pasiekimais, daug bendravo su jais. Įkurti Jiezne sporto klubą jį paskatino noras pačiam turėti vietą treniruotėms ir priimti čia visus norinčius tuo užsiimti. Klubo veikla, jaunimo ugdymas bei šeimos palaikymas buvo paskata įsijungti į turnyrus ir siekti galimybės patekti į čempionatą. Svarūs pasiekimai parodė, jog drąsos, užsispyrimo ir kantrybės Vytautas turi su kaupu, kaip ir jėgų varžytis su stipriausiais kultūrizmo atstovais.

Sėkmė čempionate ragina veržtis pirmyn, todėl Jiezno stipruolis planuoja dalyvauti ir kito pavasario turnyruose, nors tam prireiks daug pastangų ir valios. Mat kasdienės treniruotės – toli gražu ne viskas, ko reikia varžyboms besiruošiančiam sportininkui. Vienas iš svarbiausių veiksnių yra griežta dieta: sezono metu vien tik baltymai be jokių prieskonių, vienas kitas šaukštas ryžių per dieną, gėrimui – tik distiliuotas vanduo. Anot Vytauto, reikia save išdžiovinti taip, kad išryškėtų kiekvienas kūno raumenukas, kad oda taptų plona kaip popierius. Taip besiruošdamas sezonui vyriškis sako numetęs apie 20 kg svorio. Pasirodymai turnyruose taip pat labai sekinantys – 5 minutės pozavimo atstoja kelias valandas treniruočių, nes tuo metu maksimaliai įtempiami visi raumenys, nuo pirštų galiukų iki veido. Vis dėlto,  kaip ir kiekvienoje sporto šakoje, taip ir kultūrizme, visos pastangos, visi išbandymai ir vargai – tik dėl pergalės. O kuo sunkiau ji pasiekiama, sako Vytautas, tuo brangesnė.

Taip pat skaitykite

1 komentaras