Ir vėl į kelią su daina

 

kvitrina.com

Niekas taip nesuartina žmonių, kaip bendra kelionė, joje patirti įspūdžiai, nuotykiai. Tą puikiai žino Pieštuvėnų kaimo bendruomenė, šiemet jau ketvirtą kartą išvykusi į ekskursiją. Jau pamatyta nemažai gražių Lietuvos kampelių, tad atėjo laikas aplankyti uostamiestį.

Nuostabiai gražią rugpjūčio 20 dieną didelis pulkas pieštuvėniškių ir jų kaimynų išsiruošė į ilgą kelią – smagiai nusiteikę, pasiruošę nuotykiams, įspūdžiams ir reginiams. Po kelių valandų lingavimo patogiame autobuse pagaliau pasimatė Klaipėdos mūrai. Senamiestyje laukė gidas – daug apie savo miesto praeitį žinantis archeologas. Jo vedami keliauninkai apžiūrėjo seniausio Lietuvos miesto nelabai senus mūro pastatus. Pasirodo, aplink Memelio pilį įsikūrusiems žmonėms iki pat XVIII amžiaus buvo draudžiama statyti mūrinius namus. „Klaipėda – fašistų miestas“ – ne sykį tarybiniais laikas valdžios sluoksniuose paplitusią nuomonę pakartojo gidas. Vargu ar kam žinoma, jog Antrojo pasaulinio karo pabaigoje Klaipėda net 100 dienų atlaikė tarybinės armijos šturmą, o per tą laiką iš miesto spėjo evakuotis apie 150 000 gyventojų. Išvaduotojus pasitiko saujelė miestiečių… Tad kerštas miestui buvo bjaurus: sugriautos visos bažnyčios, su žeme sulyginta daug gražių senovinių pastatų, o likusius leista restauruoti tik nuo 1974 metų…

Keltu per Kuršmares ir į Delfinariumą – toks buvo kitas kelionės etapas. Įspūdžius po užburiančio delfinų pasirodymo nupasakoti sunku, lieka tik pasakyti, kad žmonės, net ir šių gyvūnų aptaškyti nuo galvos iki kojų, šypsojosi lyg būtų švęstu vandeniu palaiminti.

Po sočių pietų laukė itin malonus pasivaikščiojimas po Klaipėdos universiteto Botanikos sodą kartu su čia gražius kadrus gaudančiais jaunavedžiais ir vestuvininkais. Šiek tiek liūdniau nuteikė kita kelionės vieta – zoologijos sodas, stebinantis plėšrūnų gausa, laisvai vaikštančiais kai kuriais gyvūnais ir pasibaisėtinomis sąlygomis narvuose. Ką gi, reikia pamatyti ir tokią mūsų gyvenimo pusę…

Maloniai nuvargę, besiveržiančiomis per kraštus emocijomis pieštuvėniškiai traukė namo. Autobuse skambėjo dainos – nenuilstanti Birutė vis naują dainą užvesdavo, o jai noriai pritarė ir jaunimas, ir vyresnieji. Ir džiaugėsi smagia, naudinga, įdomia kelione, už kurią didžiausių padėkų nusipelnė Pieštuvėnų kaimo bendruomenės pirmininkė Dalė Stankevičienė ir jos padėjėja Birutė Kubilienė. Daug rūpesčių ir vargo jos patyrė, kol surengė šią išvyką, nemenkai nuvargta ir kelionėje, bet viskas jau praeityje, o štai savo krašto žmonių dėkingumas lydės šias puikias moteris kiekviename žingsnyje.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. A

    Po to, kai apsilankiau Berlyno zoologijos sode, lietuviški man primena žvėrių kalėjimus-už ką jiems ta bausmė?