Festivalio – konkurso „Muzikuokime drauge 2015” atgarsiai

IMGP4580Šiemet prieš Kovo 8-ąją ir per vieną žingsnelį iki iškilios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ųjų metinių šventės Birštono kultūros ir laisvalaikio centre vyko 9-asis festivalis – konkursas „Muzikuokime drauge 2015”.

Beje, prieš renginį kultūros centro fojė buvo galima nusipinti draugystės apyrankę. Prie šios akcijos prisidėjo nemažas būrelis auksarankių. Pasidomėjau apyrankėmis… Nors pasaulyje šios apyrankės vadinamos braziliškomis, tačiau puikiai prigijo ir mūsų krašte, o šiam renginiui jas pynė Birštono bei kitų miestų ir miestelių gyventojai, svečiai. Buvo jau ir nupintų, kurias išdalino.

Šiemet konkursinėje programoje dalyvavo 14 kolektyvų iš Kauno „Vyturio“ katalikiškos vidurinės, Jiezno muzikos, Garliavos meno, Alytaus rajono meno ir sporto, Utenos muzikos, Kauno I-osios muzikos, Prienų meno, Birštono meno, Alytaus muzikos mokyklų.

Festivalį atidarė svečiai iš Baltarusijos – meno mokyklos mokytojų ansamblis „Krynica“. Svečių pasirodymas sužavėjo publiką ir davė gerą toną visam konkursui.

IMGP4608Muzikos garsai, akimirkai atrodė, skelbia pavasario žingsnius, kurie nenoromis bando išstumti šalčio ir darganos karaliavimą. Smuikų melodija priminė vyturių čirenimą, akordeonas tarsi kvietė šokiui, pučiamieji akimirkai nukėlė į šokių aikštelę… Viskas taip gražiai susipynė, ir stebint jaunuosius atlikėjus galėjai pasijusti dar vienu nebyliu dalyviu, mintimis palaikančiu kiekvieną konkursantą.

Iš štai, visi kūriniai, kuriuos buvo paruošę dalyviai, sugroti. Kol komisijai reikėjo aptarti ir nuspręsti, kas geriausi, sceną užėmė muzikantai iš Birštono ir Prienų muzikos mokyklų ir svečiai iš Baltarusijos. Koncertas užkerėjo žiūrovus, o to patvirtinimu buvo jų aplodismentai ir šūkiai „bravo“.

Apdovanojimai

Festivalio – konkurso „Muzikuokime drauge 2015” Grand Prix laimėjo Alytaus muzikos mokyklos kolektyvas. Tarp prizininkų buvo ir mūsų krašto atstovai. I vieta buvo paskirta Prienų meno mokyklos akordeonistų kvintetui, II – Birštono meno mokyklos saksofonininkų ansambliui ir grupei,  III-iosios vietos atiteko Prienų meno mokyklos instrumentiniam ansambliui bei Jiezno muzikos mokyklos liaudiškos muzikos kapelai.

Vilija Čiapaitė

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. saunuolis

    Šaunuoliai vaikai, įdėta daug darbo norint pasiekti tokį lygį. Šaunuolė ir Birštono meno mokyklos direktorė tiek daug suprantanti apie muziką.