„Eglė” įsiliejo į Birštoną it šaltinis

IMAG0733Birštonas visada buvo mylimas tų, kuriems patinka ramybė ir geras sanatorinis gydymas. Tarybiniais laikais iš visų sąjungos respublikų atvykdavo poilsiautojai, kurie užpildydavo „Spalio”, „Tulpės”, o paskui ir „Versmės” sanatorijas. Laikui bėgant „Spalio” sanatorijos korpusai ištuštėjo ir, liaudiškai tariant, laukė savo gelbėtojų. Tiesa, visas pastatų kompleksas atiteko naujai sukurtai bendrovei „Birštono šaltinis”. Ir nežinia, kiek laiko griūvantys pastatai dar būtų „džiuginę” kurorto svečius, jei ne Druskininkų „Eglės” sanatorijos savininkai, atsiliepę į Birštono valdžios raginimus įsigyti savivaldybei priklausantį kontrolinį „Birštono šaltinio” akcijų paketą ir imtis buvusios „Spalio” sanatorijos prikėlimo, tiesa, jau kitu vardu – „Eglės”.

Praeitais metais buvo atidarytas pirmasis iš keturių Birštono „Eglės” sanatorijų korpusų, šiemet, kai Birštonas švęs Kurorto dienas, duris atvers dar vienas.

Būtent apie tolimesnius „Eglės“ sanatorijos planus -Nemuno kilpų apsuptyje ir kalbėjau su įstaigos vadovu Artūru Salda.

„Birštonas turi labai senas sanatorinio gydymo tradicijas, yra nuostabiame gamtos kampelyje. Gera vietovės geografinė padėtis ir aiški savivaldos vizija padėjo mums įžvelgti ilgalaikę perspektyvą”,- tokiais argumentais apie apsisprendimą investuoti Birštone pradėjo pokalbį A. Salda.

Pasak įstaigos vadovo, „Eglės” sanatorijos, kaip sanatorinio gydymo įstaigos, patirtis jau viršija 40 metų, todėl žengiama patikrintu keliu. „Eglės” planai išties įspūdingi – 750 vietų sanatorija su gydyklomis, sporto aikštynais ir kino bei koncertų sale. Sanatorijos vadovas įsitikinęs, jog pasirinkta strategija vykdyti projektą etapais pasiteisins, o poilsiautojai jau dabar gauna aukšto lygio sanatorines paslaugas.

IMGP5102Pirmasis sanatorijos korpusas jau dabar gali priimti 350 klientų, dar 90 vietų bus antrajame. Pasak A. Saldos, po antrojo korpuso atidarymo jame įsikurs valgykla, centrinė registratūra, 200 vietų kino ir koncertų salė. Čia bus  atliekama  ir nemažai procedūrų. Naujajame korpuse atsiras ir kavinukė sanatorijos klientams. Įmonės vadovas, kalbėdamas apie kino ir koncertų salės funkcionalumą, tikino, kad intereso konkuruoti nėra, tik bendra kooperacija bei patikino, jog Birštono kultūros centras fantastiškai atlieka savo darbą.

Pasak A. Saldos, sanatorija tikrai sudaro sąlygas praplėsti kurorto renginių spektrą, nes, atsiradus didesnėms apgyvendinimo galimybėms, atsivers ir kelias dideliems kultūriniams ir ne tik projektams.

Antrajame korpuse, kuris turėtų atidaryti duris birželio pradžioje, įsikurs ir sanatorijos administracija. Tiesa, sanatorijos vadovo dėmesys krypsta ne į greitai laukiamas pabaigtuves, o į partnerių pradėtus paruošiamuosius gydyklų statybos darbus. „Pradėtas pirminis gydyklų korpuso statybų etapas – pamatų duobės paruošimas. Darbai vyksta sparčiai”, – pasakojo A.Salda. 800 vietų gydyklose bus įrengti net 3 baseinai (25 metrų ir du vertikalių vonių baseinai), 8 pirčių kompleksas ir daug kitų sveikatingumo paslaugų, iš kurių daugelis naudos mineralinį vandenį bei gydomąjį purvą . „Planuojame gydyklų kompleksą užbaigti 2015 metų pabaigoje ir tada pradėsime statyti dar 300 vietų gyvenamąjį korpusą”, – teigė sanatorijos vadovas.

Bet tai – tik viena „Eglės” sanatorijos atėjimo į Birštoną pusė, antroji, nemažiau svarbi, – darbo vietų steigimas. Šiuo metu „Eglėje” dirba 80 žmonių, atsiradus antrajam korpusui darbuotojų gretos padidės iki 120-130, o kai pradės veikti visi keturi korpusai, bendras darbuotojų skaičius gali siekti 300.

IMGP5097A. Salda įsitikinęs, jog „Eglės” sanatorija savo veikla prisideda ir prisidės prie Birštono klestėjimo, gerins demografinę padėtį, bendrąją ekonominę situaciją, mažins nedarbą ne tik Birštone, bet ir Prienuose.

Pokalbio pabaigoje A. Salda paminėjo, jog „Eglės” vizija – dirbti atvirai ir sąžiningai konkuruoti. Pasak sanatorijos vadovo, su kitomis sanatorijomis susiklostė geri ir draugiški santykiai, todėl kalbėti apie kokį nors dominavimą nevertėtų, nes tik bendradarbiavimas yra vertingas visiems.

Kaip ten bebūtų, bet naujo „žaidėjo“ atsiradimas tikrai turės įtakos visoms sanatorijoms, nes „Eglė” yra rimtas konkurentas. Tiesa, kalbinti „Versmės” ir „Tulpės” sanatorijų vadovai teigė, jog jie yra pasiruošę dirbti pasikeitusioje situacijoje.

Vidmantas Venclovas

3D View 3 200 med

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Angele

    Sveiki, kaip buvo skelbiama, kad egles sanatorijoje bus reikalingi darbuotojai.Ar atranka jau buvo?ar galima tiketis darbo?Aciu