Biudžetas patvirtintas. Taryba pasididino skolą dar 186’000 litų

Vasario 29 d. rajono savivaldybės Taryba eiliniame posėdyje svarstė net 37 klausimus. Tačiau pagrindiniu reikėtų įvardinti biudžeto projektą.
Finansų skyriaus vedėja Nijolė Paužienė, pristatydama 2012 metų biudžetą, pabrėžė, jog šiuo metu jis beveik 4 mln. litų skurdesnis nei buvo 2011 m. Pasak vedėjos, šių metų pajamų biudžetas siekia 67159600 litų, o reikalingoms išlaidoms padengti užplanuota pasiskolinti 1044600 litų. Ši suma ir sudaro biudžeto deficitą. Deja, Tarybos nariai nutarė, kad skola turi būti padidinta dar 186 000 Lt: 86 000 Lt skirti Prienų sporto arenai, 100 000 Lt – Prienų J. Marcinkevičiaus bibliotekai.
Svarstant biudžetą, buvo nutarta likviduoti administracijos direktoriaus fondą, kuriame buvo užplanuoti 50 000 Lt, ir perskirstyti jį sporto populiarinimo (20 000 Lt) ir socialinio rėmimo (30 000 Lt) programoms. Sporto populiarinimo programai atiteko dar 7500 Lt, nes Taryba palaikė Ekonomikos komiteto siūlymą (R. Zablackienės iniciatyva) 7500 Lt sumažinti biudžetą Kontrolės ir audito tarnybai, nes 2011 metais tarnyba išmokėjo darbuotojams tokios sumos premijas. Už biudžetą su minėtais siūlymais balsavo 15 Tarybos narių.
Taryba pritarė seniūnijų veiklos programoms, nors šis klausimas taip pat sulaukė nemažai diskusijų. Tarybos narys J. Krikštolaitis programas pavadino skaičių kratiniais ir siūlė klausimą atidėti. L. Sakalavičius akcentavo, jog visiškai nesvarbu, kas prirašyta seniūnijų veiklos programose, nes viską apspręs paskirstytos lėšos. Programoms buvo pritarta, bet seniūnai didelio optimizmo nerodė.
Tarybos nariai pritarė Investicijų skyriaus vedėjo V. Griauslio pristatytam strateginės veiklos planui, į kurį buvo įtrauktos ir ikimokyklinės įstaigos.
Didžiausios kritikos sulaukė Prienų visuomenės sveikatos biuro biudžetas, kuris kai kuriuos Tarybos narius šokiravo skaičiais. Savivaldybės gydytojo paaiškinimai, kad VSB biudžetas suplanuotas atsižvelgiant į Vyriausybės nutarimo reikalavimus, tik įaudrino Sveikatos komiteto pirmininkę Ritą Keturakienę, kuri teigė, jog biuro veikla bus akylai prižiūrima ir pareikalauta griežtos atsakomybės.
Tarybos narė R. Zablackienė netgi siūlė likviduoti kai kurias savivaldybės įstaigas, kurių funkcijas galėtų perimti administracijos skyriai. Kaip tinkamiausią likviduoti darbietė įvardino Švietimo centrą. Jos siūlymas nebuvo išgirstas.
Nemaža diskusija įsiplieskė svarstant savivaldybės atliekų tvarkymo taisykles bei lengvatų nustatymo metodiką. Opozicija vėl konstatavo, jog klausimas visiškai neparuoštas, todėl jį vėl reikia atidėti. Visgi taisyklės, kurių esmė – atliekų rūšiavimas, buvo patvirtintos. Po taisyklių patvirtinimo savivaldybės administracija įgavo teisę gauti rūšiavimo konteinerių už beveik pusę milijono litų. Diskusijos metu buvo akcentuota, kad būtina taisykles tobulinti, o tuos savininkus, kurie rūšiuos atliekas, skatinti materialiai.
Tarybos nariai ne tik svarstė dienotvarkės klausimus, bet surado laiko pasireklamuoti. Pavyzdžiui, buvo išsakytas pasiūlymas, kad tas lėšas, kurias Tarybos nariai gauna kanceliarinėms ir kitoms išlaidoms padengti, reikėtų paaukoti Veiverių darželio statybai.

Taip pat skaitykite

3 komentarai

 1. Magdužė

  Smagu,kad opozicija dirba ir nenusiileidžia valdantiesiems.Jei centrai veikia,tai ten sėdi giminės,ar partiečiai,todėl ir švaistomos lėšos.Rajonas turtingiesiems,pagal paslaugų kainas ir postus švogeriams.Ar atsisakiusios savivaldybės švietimo centro gyvena blogiau?P.Keturakienė taip „kovodama“ir taip nevykdanti savo partijos programinių pažadų,garbės neužsidirbs.Matau,kad taryboje geriausiai dirba darbiečiai t.y.P.Zablackienė.Ji viena rajonui sutaupė nemažą sumą litukų,nes tik per jos užsispyrimą ir sveiką protą,valdantieji negali išsiplėsti.Kažin ką veikia opozicijoje p.Gustaitis?Nieko negirdėti.Ar vėl kokias intrigas rezga?Sako su Zuokininkais jį mato.Ar ir Darbo partiją išduos,kaip išdavė buvusias?

 2. PENSININKAS

  Kiek supratau pasireklamavo TT“ saziningasis’ vadas,taciau pagarbos is manes nenusipelne–savo nuodemiu neispirks iki gyvenimo pabaigos.O del sveikatos biuras–tai kaip cia pasakius–nafik jis reikalingas,tankiai lankausi pas stomotologa tai matau kaip jis dirba {tiksliau pasakius -nedirba}.Per laikotarpi kai sis biuras buvo ikurtas {nors aktyviai domiuosi rajono gyvenimu },esu pastebejes gal pora zinuciu apie sio biuro veikla.PAKLAUSKITE atokesniu vietoviu gyventoju—jie nezinos net kas tai yra VISUOMENES SVEIKATOS BIURAS galvos kad tai kazkokia gydymo istaiga.Taip pat ir pirma kart isgirdau ir apie Svietimo centra,zinau kad yra Svietimo skyrius–TAI KOKIEM VELNIAM dar reikalingas centras.
  UZUOT DIRBUS REIKALINGUS DARBUS—KURKIM KONTORELES PINIGU EIKVOJIMUI dirbantieji uzdirbs,o valdziazmogiai isleis.AKE KETURAKIENE,KAMBLIAVICIAU,JAKINEVICIENE, IR KITI POZICIONIERIAI?

 3. Etna

  Labai teisingas R.Zablackienes siulymas likviduoti Svietimo centra, nes daugelis savivaldybiu jau seniai atsisake tokios prabangos, tik sita valdzia tai tikrai bus kurcia, nes to centro direktore D.Stankeviciene uoli libcentristu partijos nare, kiekvienais metais ju sarase puikuojasi, tai kaip cia „savus“ paleisi…greiciau jau mokyklas galima uzdaryt „taupumo“ sumetimais (ir tai tik tas, kur „savu“ nera)… Apgailetini metodai ir visiskas neukiskumas, tik savi interesai…