Birštono apžvalgos bokštas – turistų traukos centras, o kaip su privažiavimu prie jo?

Jonas Kavaliauskas

Prie aukščiausio šalyje Birštono apžvalgos bokšto galima privažiuoti iš dviejų pusių – nuo kelio A16 ties viršutiniu Birštonu ir nuo kelio A16 einančia Liepų alėja link restorano „Seklytėlė“. 

Prieš daug metų Birštono merė Nijolė Dirginčienė, pasakodama apie apžvalgos bokštą, teigė, jog kol jis bus pastatytas, privažiavimo kelius, kuriais rūpinasi savivaldybė, bus stengtasi įrengti. Bokštas pompastiškai buvo atidarytas, bet privažiavimo keliai buvo likę tie patys – žvyrkelis ir lopytas asfaltas. 

Tiesa, šiandien galima džiaugtis, jog prie bokšto galima patekti asfaltuotu keliu nuo viršutinio Birštono, yra įrengtas virš kelio A16 viadukas ir iš žemutinio Birštono galima saugiai pasiekti apžvalgos bokštą. 

Bet, deja, Liepų alėja ir žadėta automobilių stovėjimo aikštelė vis laukia savo eilės. „Mozaikinis“ asfaltas niekaip nedera su aukštais kurorto reikalavimais prieigoms prie turistinių objektų.

Paklaustas apie tai Birštono savivaldybės administracijos Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Gintautas Žilys pasakė, jog kapitalinis Liepų alėjos remontas numatytas 2024 metais. Tam bus skirtos lėšos iš Kelių direkcijos finansavimo savivaldybės keliams tvarkyti. 

Pasak vedėjo, klausimas dėl automobilių stovėjimo aikštelės sudėtingesnis, nes tam kol kas nėra numatyta lėšų. 

Birštono savivaldybės administracijos direktorė Jovita Tirvienė patvirtino, jog Liepų alėjos kapitalinis remontas numatytas kitais metais. Juda į priekį ir kiti suplanuoti darbai. Tulpės gatvės tvarkymas eina į pabaigą, kaip ir Saulėgrąžų. Pasirašyta rangos sutartis dėl Vaižganto gatvės tvarkymo. Tiesa, Tulpės ir Vaižganto gatvės sankryža bus tvarkoma rekonstruojant Vaižganto gatvę. 

Direktorės teigimu, numatytų darbų yra nemažai, bet, deja, finansavimo galimybės šiek tiek stabdo jų įgyvendinimą.

Vis dėlto, reikia pripažinti, jog kurortas keičiasi. Mažėja apleistų pastatų. Prieš Kurhauzą aiškėja kontūrai nakvynės namų, o prie J. Basanavičiaus aikštės – viešbučio. 

Dideli projektai neretai užgožia mažus, bet reikalingus kurortui darbus. Kaip norėtųsi, kad nuo sporto ir sveikatingumo centro iki Lelijų ir Kęstučio gatvių sankryžos būtų įrengtas šaligatvis saugesniam susisiekimui su sporto ir sveikatinimo centru. Deja, tokius „smulkmenas“ užgožia didingi tikslai – pavyzdžiui, pėsčiųjų tiltas per Nemuną.

Iš tiesų, šie projektai reikalingi Birštonui. Ar gali būti įgyvendinti jie abu? Manau, kad gali, jei šaligatvio projektas bus pastebėtas.

Taip pat skaitykite