Užbaigti pėsčiųjų–dviračių tako prie viaduko įrengimo darbai

Birštono savivaldybės administracija baigė projekto „Viaduko per magistralinį A16 kelią prieigų ir jungčių su Birštono miestu ir Birštono Vs. žmonėms su negalia įrengimas“ įgyvendinimą. Projekto įgyvendinimo metu įrengti dviračių ir pėsčiųjų takai sujungė esamas gatves ir takus su viaduku virš A16 magistralės Marijampolė–Vilnius, Birštono kurorte. Pagal parengtą viaduko prieigų įrengimo techninį projektą buvo įgyvendinti II, III, V ir VI etapai.

Įgyvendinus projektą, vietos gyventojams ir kurorto svečiams atsirado galimybė saugiai patekti į kitą miesto pusę per magistralinį kelią Vilnius–Marijampolė (A16), buvo įrengtos viaduko jungtys su esamu Bokšto alėjos taku, esamais pėsčiųjų ir dviračių takais šalia A16 magistralinio kelio buvusioje Birštono vienkiemio teritorijoje, rekonstruotas esamas pėsčiųjų ir dviračių takas, sodų bendrijos teritorijoje įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas Astrų gatvėje. Takai įrengti laikantis universalaus dizaino principų su silpnaregių vedimo juostomis, todėl yra pritaikyti visiems visuomenės grupių atstovams, kuriems reikalinga patogi aplinka be slenksčių ar kitų dirbtinių barjerų. Tamsiuoju paros metu takai apšviečiami ekonomiškais LED bioninių formų šviestuvais.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis, bendra projekto vertė – 401924 Eur, iš kurių 249545 Eur – Europos Sąjungos lėšos, 152379 Eur – Birštono savivaldybės biudžeto lėšos.

Taip pat skaitykite