Birštonas Kovo 11-ąją šventė ypatingai

IMGP8258Birštono aikštė nušvito visomis spalvomis. Gyventojai, įstaigų darbuotojai, gimnazistai, darželio auklėtiniai, kurorto svečiai susirinko švęsti kovo 11-ąją – Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Ji ypatinga tuo, kad jau 25-ri metai, kai visa Lietuva tik savo tikėjimu ir ryžtu susigrąžino Valstybę ir Laisvę.

Susirinkusius pasveikinti atvyko savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė ir administracijos darbuotojai, o vaikai dainavo dainas, kurios sakyte sakė, jog ši šventė svarbi dideliems ir mažiems. Spalvingų balionų ir popierinių drugelių jūra visus nuteikė šventiškai. Kiekvienam sanatorijos vadovui buvo įteikta vėliava. Įstaigų darbuotojai tai vertins kaip šios šventės ir jubiliejaus akcentą.

Jono Juozaičio vadovaujami Birštono šauliai iškėlė vėliavą, o trys salvės buvo šventinis akcentas.

Labai šauniai pasidarbavo renginio organizatoriai, subūrę mažuosius birštoniečius ant savivaldybės aikštės grindinio išrašyti skaičių 25. Tai graži ir jaudinanti akimirka, kuomet mažieji sutūpę ir rankose laikydami spalvotus balionus šypsojosi. Būtent taip auginama jauna karta, kuri vis esybe nuo mažens tampa tikrais Lietuvos piliečiais..

Po oficialiosios dalies vyko šventinis estafečių bėgimas.

O savivaldybės merės pasakyti žodžiai, kad ši diena – tai išsipildžiusio Laisvės troškimo diena, kuri visada išliks sutelktumo, ypatingo bendrumo ir kilnių idėjų simboliu, kad šiandien galime puoselėti savo tautos kalbą, kultūrą ir tradicijas, nevaržomai suteikti sparnus savo idėjoms, augti, tobulėti ir naudotis visomis demokratiškos ir nepriklausomos Valstybės teikiamomis galimybėmis, tikrai ne vienam įstrigo giliai širdyje.

Vilija Čiapaitė

Taip pat skaitykite

1 komentaras