„Prienai“ pirmose BBL finalo rungtynėse pralaimėjo net 22 taškų skirtumu

Balandžio 2 d. Prienų sporto arenoje buvo sužaistos pirmosios BBL finalo rungtynės. Deja, aikštelės šeimininkai nesugebėjo rimtai pasipriešinti varžovams iš Latvijos ir rungtynes „Ventspils“ komandai pralaimėjo 22 taškų skirtumu (69:91).

Rungtynės prasidėjo sėkmingomis „Prienų“ atakomis (4:0). Tiesa, varžovai labai greitai rezultatą išlygino (5:5) ir po dar kelių sėkmingų atakų įgijo 4 taškų pranašumą (7:11). „Prienai“ po dviejų iš eilės Artūro Milaknio tritaškių persvėrė rezultatą savo naudai (15:14).
Deja, pirmojo kėlinio antroje pusėje „Prienų“ žaidimas išsiderino, varžovai perėmė iniciatyvą ir laimėjo kėlinį 6 taškų skirtumu (17:23).
Antrojo kėlinio pradžioje svečiai padidino savo pranašumą iki 11 taškų (19:30). „Prienai“ po A. Valeikos baudų metimų sumažino skirtumą iki 8 taškų (22:30). Ilgą laiką komandas skyrė 10 taškų, bet kėlinio pabaigoje svečiai taikliais tritaškiais padidino persvarą iki 15 taškų (37:52).
„Prienai“ per du kėlinius leido varžovams karaliauti po krepšiais ir nesugebėjo apsiginti nuo tritaškių metimų.

Trečiojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 8 taškų (50:58). Bet po to, kai „Prienų“ strategas gavo techninę pražangą, svečiai vėl padidino savo pranašumą iki 15 taškų (50:65). Vis tik prieniškiai sugebėjo laimėti trečiąjį kėlinį ir sumažinti skirtumą iki 13 taškų (54:67), tačiau ketvirtame kėlinyje jiems nepavyko sustyguoti savo žaidimo.

„Ventspils“ treneris Roberts Štelmahers:

„Važiavome į Prienus sužaisti kuo geriau. Realybė pranoko planus, tačiau tai dar nieko nereiškia, nes sužaista tik pirmoji finalo dalis. Laimėjome daug, bet mes žinome, jog „Prienai“ moka žaisti krepšinį ir gali net išvykoje panaikinti dabartinį skirtumą.

Pergalės priežastimi galėčiau įvardinti gerą gynybą ir, žinoma, labai fantastišką tritaškių pataikymą“.

„Prienų“ strategas Virginijus Šeškus:

„Tai buvo pirmasis pralaimėjimas Prienuose, tačiau žinodamas, jog net keturi žaidėjai į aikštelę išbėgo turėdami temperatūros, negaliu peikti komandos, nors skirtumas didokas. Varžovai fantastiškai metė tritaškius, ir apsiginti buvo labai sunku. Tiesa, trečiame kėlinyje buvome sumažinę skirtumą iki 8 taškų, bet klaidos ir kiti veiksmai neleido perimti iniciatyvos.

Šiandien geriausiai iš visų sužaidė Paulius Ivanauskas, tačiau jis tikrai neprilygsta varžovų įžaidėjams. Gauta techninė pražanga, blogas komandos žaidimas ir varžovų tritaškiai varė į neviltį. Labai bijau, kad po šių rungtynių neatkristų vienas, kitas žaidėjas, nes kitą savaitę laukia rungtynės su „Žalgiriu“.

Sirgaliams, kurie stebėjo rungtynes arenoje arba prie televizorių ekranų, noriu pasakyti, kad žaidėjai padarė viską, ką galėjo šioje situacijoje, nors skirtumas tikrai nedžiugina“.