„Banguokim Birštone“: trijų dienų fiesta, gamtos išdaigos, kūrybiška eisena ir šventės atidarymas su operos solistų trejetu

Vidmantas Venclovas

Birželio 7–9 dienomis Birštonas surengė tradicines kurorto dienas. Šių metu šūkis – „Banguokim Birštone“. Bangavimo tikrai buvo ir ne tik Nemune, kur bangas kėlė vandens motociklai, bet ir ore bei įvairiuose kurorto kampeliuose. Bangavo ir gamta, kuri nepagailėjo nei lietaus, nei vėjo, nei saulės. O didžiausias bangavimas buvo pačiame mieste, nes bangas kėlė eisenos dalyviai, įvairių sportinių varžybų dalyviai, šokėjai ir dainininkai.

Kaip įprasta, šventinė eisena Birštono gatvėmis sulaukė didelio kurorto žmonių ir miesto svečių susidomėjimo. Kiekviena įstaiga stengėsi ne tik pagrįsti šūkį „Banguokim Birštone“, bet ir įnešti savitumo ir išskirtinumo. Penktadienio vakare savivaldybės aikštėje susirinkę žmonės didžiuliame ekrane galėjo stebėti eisenos dalyvių, kurie kūrė šventinę nuotaiką, žingsniavimą kurorto gatvėmis. Birštonas sulaukė svečių iš Azerbaidžano, Latvijos ir Japonijos ambasadų, LSDP vadovybės desanto, Seimo narių, kaimyninių savivaldybių valdžios atstovų. O svarbiausia – jaunų šeimų su savo atžalomis.
Po oficialių pasisakymų ir pagyrimų visus pradžiugino trijų operos solistų Eugenijaus Chrebtovo, Jono Sakalausko ir Tomo Pavilionio su ritmo grupe pasirodymas. Šventė prasidėjo ir, nors atskubėjęs lietus šiek tiek pakoregavo programą, atidarymas vyko toliau.

O jau šeštadienio ryte kurorto gatvėse pradėjo kurtis kiti šventės akcentai – amatininkų mugė, policijos, kariuomenės ir Šaulių sąjungos, įvairių sveikatingumo organizacijų atstovai. Prasidėjo bendravimas ir šurmulys, kuris suteikė šventei ypatingą koloritą. Erdvėje prie kultūros centro vietos užteko visiems – ir superautomobilio „Lamborghini Huracan ST EVO“ pristatymui, ir policijos žirgams. O įvairiose kurorto vietose vyko unikalūs pasirodymai, edukacijos ir žaidimai. Buvo užimtos ir Birštono sporto bazės. Čia surengtos paplūdimio futbolo, krepšinio, teniso varžybos. Nemune varžėsi vandens motociklų entuziastai, o „Vytautas Mineral SPA“ bibliotekoje visiškoje tyloje vyko simultanas su šachmatų didmeistriu Šarūnu Šulskiu.

O tuo metu Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė „Vytautas Mineral SPA“ susitiko su žurnalistais ir pristatė jiems vykdomus ir numatytus darbus bei pasidžiaugė, jog kurorte mažėja apleistų statinių ir atsiranda naujų objektų, vyksta centrinės kurorto dalies gatvių rekonstrukcija.
Birštonas šeštadienį virto ir savotiška automobilių stovėjimo aikštele, nes iš visos šalies į kurortą suvažiavę žmonės tiesiog užtvindė gatves. Automobiliai stovėjo visur, ir kurorto gatvės bei visos įmanomos erdvės buvo užpildytos. Tiesa, Birštono policijos komisaras Andrius Petkevičius apgailestavo, jog automobilių vairuotojų vairavimo kultūra nedžiugina, nors bendrai kurorto svečių sąmoningumas gerėja. Pasak kurorto policijos vadovo, automobilių stovėjimo problema Birštone per šventes išlieka labai aktuali ir ją reikia spręsti kitais būdais.

A. Petkevičius pasakė, jog žmonės atnešė į policiją daug radinių (telefonų, piniginių ir net rankinių) ir tai, jo manymu, rodo, jog mes tampome geresni.
Per šventines dienas Birštone dirbo daug policijos pajėgų, buvo pasamdyta ir saugos tarnyba.
O žurnalistus priėmė ir mielai sutiko restoranas „Birštono skveras“, kempingas „Natur Camp Birštonas“, restoranas „Old Town Grill“, sanatorija „Versmė“, kur vyko Birštono šventės aptarimai, įstaigų pristatymai ir energijos papildymas.

Kęstučio gatvės mugei buvo skirta 250 vietų, kurios, pasak Birštono savivaldybės atstovų, buvo užpildytos per savaitę. Pasiekė žinia, jog prekyba buvo sėkminga, o ir sąlygos prisijungti prie elektros šaltinių geros. Teršiančių ir burzgiančių generatorių laikai praėjo.
Šeštadienį vakare tikrą fiestą virš Nemuno sukūrė karšto oro balionų pilotai ir Donato Paužuolio valdomas aviamodelis.

Sekmadienį Birštone susirinko geriausi šalies petankės meistrai, tarp jų ir mūsų kraštiečiai Irma Bagdanavičienė ir Robertas Travkinas, kurie birželio 19–23 dienomis varžysis Europos petankės čempionate Šveicarijoje.
Kurorto dienos prabėgo. Teliko įspūdžiai ir prisiminimai. O man šių metų Birštono kurorto šventė asocijuojasi su žmonių bendryste ir trijų operos solistų pasirodymu.

Taip pat skaitykite