Atviros klasės sklandymo čempionate – Vlado Motūzos triumfas, geriausias iš prieniškių – Vytautas Sabeckis

Povilas Reibutis

Birželio 4 dieną Pociūnuose buvo apdovanoti Lietuvos sklandymo čempionato atviroje klasėje dalyviai. 24 pilotai nuo gegužės 22 d. atliko 12 pratimų ir išsiaiškino, kas iš jų stipresnis.

Čempionato pradžioje lyderiavo Pociūnų klubo atstovas Adomas Grabskis (1-4 pratimai), vėliau neilgam lyderio poziciją perėmė Gintautas Butnoris iš Panevėžio (po 5 pratimų). Iš jo estafetę perėmė Mindaugas Žaliukas (Pociūnai 6, 7 pratimai). Nuo 8 pratimo iki 10 pirmavo Gintas Zubė iš Klaipėdos. Po 11 pratimų lyderio poziciją susigrąžino Mindaugas Žaliūkas.

12 pratimas sumaišė kortas ir viltis ne vienam pilotui. Po 11 pratimų ketvirtoje bendroje įskaitoje buvęs Vladas Motūza (Pociūnai) po 12-ojo įšoko į pirmąją vietą. Mindaugas Žaliūkas liko antras, o antras buvęs Gintas Zubė nukrito už prizininkų ribos ir bendroje įskaitoje liko ketvirtas. Trečiąją vietą iškovojo Gintaras Drevinskas iš Biržų, kuris 4 metus iš eilės iškovodavo čempiono vardą.

Iš prieniškių aukščiausią vietą užėmė Vytautas Sabeckis – 9, Vytautas Mačiulis buvo 10-as, Stasys Skalskis – 12, Gvidas Sabeckis – 18.

Atskiruose pratimuose geriausiai sekėsi Stasiui Skalskiui, kuris 10 pratime buvo pirmas. Vytautas Sabeckis antrąją vietą užėmė pirmame pratime, trečias buvo dešimtame.

Iš 24 dalyvių 8 sklandė su Pociūnų gamykloje pagamintais sklandytuvais (5 su LAK 12, 1 – LAK 17/15 m, 1 – LAK 17B/18 m, 1 – LAK 19/18 m).

Aukščiausią vietą čempionate su LAK 19/18 m sklandytuvu užėmė Joris Vainius iš Paluknio klubo. Į pirmąjį dešimtuką pateko 5 pilotai, kurie čempionate dalyvavo su LAK sklandytuvais.

Primename, jog liepos 31 d. Pociūnuose prasidės Pasaulio sklandymo čempionatas klubinėje, standartinėje ir 20 m klasėse. Čempionato atidarymas vyks liepos 30 d. 17 val. Prienuose.

 

Taip pat skaitykite