Atskirų Tarybos narių pastabos ir pasiūlymai nesutrukdė Prienų valdančiai koalicijai patvirtinti gyventojų balsavimo rezultatus dėl seniūnijų ribų keitimo

IMGP7137

Vacys Staknys

kvitrina.com

Kovo 8 d. Prienų rajono Savivaldybės tarybos posėdis prasidėjo klausimu dėl apklausos, kurioje Balbieriškio, Ašmintos, Pakuonio ir Išlaužo seniūnijų gyventojai pasisakė dėl minėtų seniūnijų ribų pakeitimo, rezultatų patvirtinimo. Šis klausimas sulaukė daug diskusijų, o aptarimas buvo gan karštas.

Tarybos posėdyje pasisakė ir Ašmintos seniūnijos gyventojai. Deja, bet iš savivaldybės vadovo laikysenos iš karto galima buvo suprasti, jog balsavimo rezultatai bus patvirtinti, nežiūrint į tai, jog atskiri Tarybos nariai siūlė sprendimo projekto svarstymą atidėti, nes 437 Ašmintos seniūnijos gyventojai pateikė prašymą nenaikinti seniūnijos. Ašmintos seniūnijos gyventojai savo pasisakymuose įžvelgė mero Alvydo Vaicekausko asmeninius interesus, nes jis gyvena Pakuonio seniūnijoje, o jo sutuoktinė vadovauja Pakuonio pagrindinei mokyklai. Gyventojai taip pat suabejojo apklausos patikimumu, nes jos komisijos darbe dalyvavo Pakuonio seniūnijos darbuotojai. Taip pat buvo įtarta, jog pats meras asmeniškai galėjo daryti įtaką žmonėms, kurie rinko parašus prieš Ašmintos seniūnijos panaikinimą. Meras Alvydas Vaicekauskas paneigė jam metamus priekaištus.

Apie pažeidimus vykdant apklausą pasisakė Tarybos narys Arūnas Vaidogas. Tarybos narė Loreta Jakinevičienė, kalbėdama apie įvardintą Ašmintos seniūnijos panaikinimo tikslą – asignavimų sutaupymą, pasiūlė ne seniūnijas naikinti, o išlaidų sumažinimo paieškoti kitur ir kaip pavyzdį įvardino administracijos vadovų ir mero patarėjos priedus.

Tarybos narė Angelė Bajorenė pabrėžė, jog administracija formaliai viską įvykdė teisingai, bet žmonės liko nuošalyje. Anot jos, galima buvo apklausti visus gyventojus ir tada būtų aiški tiksli gyventojų nuomonė, nes 30 procentų apklaustųjų tikrai neatspindi visų gyventojų nuomonės.

Reikia pritarti tokiai A. Bajorienės nuomonei, nes susidaro įspūdis, jog savivaldybės veiksmai buvo nukreipti tik pagrįsti politinį sprendimą, o ne sužinoti žmonių nuomonę.

Eidami į rinkimus politikai skelbiasi, jog priimdami svarbius gyventojams sprendimus klaus jų nuomonės. Matyt, seniūnijų ribų keitimo klausimas nebuvo svarbus, jei į jį buvo pažvelgta gan formaliai.

 

 

Taip pat skaitykite

5 komentarai

 1. juozas

  nevarykit ponia ant mero, tai doras saziningas zmogus. o tokios seniunijos kaip asmenta, tai tik pinigu ismetimas I bala, ir teip tooi seniunijoj nieko neveike, , tik kruopas gal dalino. Teisingi sprendimai turi bet vykdomi. dar reiktu Leskava silavotui priskirti, veiveriai leskaviskiam per toil..

  1. Lina

   Tai nuomonė ne tik mano, bet ir žmonių. O apie mero sąžinę gėriau patylėkite,buvote ten įlindęs ar ranką uždėjęs laikote?

 2. Lina

  Tai mero keršto akcija,kuri tęsiasi jau keletą metų.Niekam nėra paslaptis,kad jo konfliktas su seniūne,tęsiasi nuo seniai. Kol neturėjo pakankamai balsų taryboje,tol viskas buvo gerai.
  Tiesiog artėja rinkimai,mieli žmonės,gerai pagalvokite apie narius Vaicekauską, Macinkevičių,Vilionį. Manau ,jų agitatorius reikia vyt lauk,kada neleis į duris ir prašys balsuoti.
  Šiuo nutarimu jie spjovė žmonėms į veidą.

 3. Tikrai

  Ir šįkart politikai nenustebino – prieš rinkimus patys klampoja per purvynus, beldžiasi į kaimiečių nuošalius namus, maloniai bendrauja , teikia gėles ir atvirukus, o kai ko nors prašo gyventojai – politikai tampa akli ir kurti.Va, tikrasis savivaldos veidas su socialiai abejingu meru priešakyje.