Ar Prienų turgus liks miesto dalimi?

turgus

Jonas Kavaliauskas

Prienai jau seniai tapo miestu, kuriame statybinių prekių centras įsikūręs priešais savivaldybę, prekybos centrai taip pat nori būti netoli ir paversti miesto centrą ištisa automobilių stovėjimo aikštele. Bet, kaip žinome, tai dar ne pabaiga. Už tilto turėtų atsirasti dar vienas modernus „IKI” prekybos centras, o 10 metų tarp Kauno ir Stadiono gatvių veikiantis „Norfa” prekybos centras dar šiais metais persikels prieš senąjį Prienų turgų. Darbai jau vyksta, o Prienų turgus, kurį įsigijo UAB „Aroma Rex”, atsidūrė pato situacijoje, nes Nacionalinės žemės tarnybos Birštono ir Prienų skyriaus viršininkė Vilma Aleknavičienė savo įsakymu panaikino 1996.02.19 d. pasirašytą 99 m. su UAB „Prienų turgus” valstybinės žemės nuomos sutartį.

Štai tada ir prasidėjo metamorfozės, kurios ne visiems suprantamos. Rajono valdžia tikina, jog senasis Prienų turgus turi teisę vykdyti veiklą, o NŽT atstovė tvirtina, jog UAB „Aroma Rex” privalo kreiptis į rajono administraciją dėl sklypo turgaus veiklai vykdyti suformavimo.

UAB „Aroma Rex” atstovas Rimvidas Skorupskas nesutinka su NŽT sprendimu, o Prienų ir Birštono skyriaus vedėjos išleistą įsakymą apskundė teismui.

NŽT skyriaus vedėja V. Aleknavičienė, paklausta, ar Prienuose turi išlikti senasis turgus, atsakė teigiamai, bet tvirtino, jog jos sprendimas panaikinti 1996 metų sutartį grindžiamas teismų sprendimais ir Registrų centro įrašais, jog UAB „Prienų turgus”, kaip vienetas, yra išregistruotas. Anot NŽT specialistės, nėra fizinio vieneto, su kuriuo buvo pasirašyta valstybinės žemės nuomos sutartis, tad nustojo galioti ir pati sutartis. V. Aleknavičienės teigimu, UAB „Aroma Rex” įsigijo bankrutavusios UAB „Prienų turgus” turtą (pastatus), o ne jos veiklą. Su tokiu situacijos vertinimu nesutinka UAB „Aroma Rex” atstovas R. Skorupskas. Pasak jo, po to, kai UAB „Aroma Rex” įsigijo UAB „Prienų turgus” turtą, kartu tapo ir buvusios bendrovės vykdomos veiklos tęsėju. Apie tai, anot R. Skorupsko, yra pasisakęs ir Konstitucinis teismas.

Keistoka situacija. Visi lyg ir pasisako už tai, kad turgaus tradicijos mieste nenutrūktų, o naujasis savininkas ieško būdų, kaip padaryti turgų dar patrauklesniu, bet visada atsiranda aplinkybės, kurios sukelia chaosą.

 

Kol vyksta teisiniai ginčai, turguje verda įprastas gyvenimas. Tiesa, statoma „Norfa” sukelia nepatogumų su automobilių statymu šalia turgaus, bet dešimtmečius galiojanti tradicija šeštadieniais ir sekmadieniais vykti į turgų – gyva.

Ach, tas kvailas įprotis – pirmiausiai griauti, o paskui galvoti, ką daryti, vis dar įsišaknijęs. Gal užteks tų revoliucijų? Geriau gyvenkime draugiškai.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Tadas

    ,,Turgų padaryti dar patrauklesniu“…Seni prekystaliai, duobėta teritorija, išlūžę tvoros- taip savininkai supranta turgaus patrauklumą? Niekas nebuvo padaryta per tuos metus, kas padarytų turgų patrauklesniu. Toks turgus – tikra gėda Prienams.