Ar neatsitiks taip, jog socialdemokratai, bėgdami nuo vilko, užšoks ant meškos?

Gegužės 14 d. keturiolika Prienų rajono savivaldybės Tarybos narių (5 socialdemokratai, 5 opozicijos frakcijos nariai ir „Keturių“ frakcija) pateikė Tarybos pirmininkui sprendimo projektą, kuriame išsakomas nepasitikėjimas mero pavaduotojai Loretai Jakinevičienei, o tai reiškia, jog dabartinės valdančiosios daugumos dienos suskaičiuotos, jei neatsitiks stebuklas ir Tarybos posėdyje interpeliantai apsigalvos. Šios interpeliacijos iniciatorius, socialdemokratų lyderis rajone Alvydas Vaicekauskas, kuris yra gavęs skyriaus daugumos pavedimą ieškoti naujų partnerių bendrai koalicijai kurti. O tokiam žingsniui rajono socialdemokratus pastūmėjo valdančiosios koalicijos partnerių „teistvarkių“ nenoras, pasak A. Vaicekausko, įsiklausyti į jų nuomonę.

IMGP5139-700x351
Opozicijos Taryboje lyderė Rima Zablackienė naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog interpeliacija pasirašyta, nes tai sutampa su opozicijos tikslais, ir pridūrė, kad logiška, jei po pirmojo žingsnio – interpeliacijos, eitų ir antras – naujos koalicijos sudarymas. Pasak darbietės, ji nemato priežasčių, kodėl mero pavaduotojai pasirašę interpeliaciją Tarybos nariai negali sukurti naujos daugumos. R. Zablackienės teigimu, tokia įvykių eiga gimė anksčiau, nes gerus metus vyko įvairios derybos, kurios dabar išsirutuliojo į apčiuopiamą susitarimą.
R. Zablackienė pripažįsta, jog neeilinio Tarybos posėdžio nebus, nors jos pirmininkas, pagal Tarybos reglamentą, privalo jį sušaukti per dvi savaites ir terminas baigiasi gegužės 29 d. Primename, jog gegužės 30 d. užplanuotas eilinis Tarybos posėdis.
Darbietė nepanoro įvardinti priežasčių, dėl kurių opozicija pasirašė interpeliaciją mero pavaduotojai, nes, jos manymu, priežastys buvo išsakytos ne kartą ir ne tik L. Jakinevičienei, bet ir Algiui Marcinkevičiui. Tad iš darbietės pasisakymo galima suprasti, jog ne už kalnų ir interpeliacija administracijos direktoriui. Tiesa, R. Zablackienė patvirtino, jog interpeliacijos šalininkai koalicinės sutarties dar nepasirašė, todėl tolimesnių veiksmų reikės palaukti.
A. Vaicekauskas taip pat patvirtino, jog nauja koalicijos sutartis nepasirašyta, todėl kalbėti apie kitas permainas dar per anksti. Iš kitos pusės, pasak socialdemokrato, po interpeliacijos naujas kandidatūras gali teikti tik meras, todėl reikia sulaukti koalicijos sutarties pasirašymo.
A.Vaicekauskas nemano, jog interpeliacija mero pavaduotojai suskaldys socialdemokratų frakciją Taryboje, nors esą kitaip manančių yra. Prienų skyriaus pirmininkas taip pat patikino, jog nesiruošia lipti per skyriaus partiečio galvą, nes jo pagrindinis tikslas – stiprinti socialdemokratų pozicijas Taryboje ir daryti viską, kad būtų įgyvendinti per rinkimus duoti rajono žmonėms pažadai.
Pasak A. Vaicekausko, koalicijos partnerių „teistvarkių“ veiksmai, kurie neretai nukreipti prieš socialdemokratus, buvo per ilgai toleruojami, o politikoje per ilgai laukti pavojinga.
Ką gi, situacija išties įdomi. Socialdemokratų frakcijos nariai interpeliacijos klausimu turi skirtingas pozicijas, nors skyriaus Taryba yra priėmusi sprendimą keisti koaliciją. Ir nors A. Vaicekauskas yra sakęs, jog socialdemokratai nesiruošia kartoti konservatorių veiksmų, kai iš postų verčiami partiečiai, dabartinė politinė situacija nieko gero nežada. Aršūs dabartinio mero kritikai skuba į valdžią, ir kas gali paneigti, jog situacijos kontrolė gali išslysti iš socialdemokratų rankų, kaip tai įvyko kadencijos pradžioje. Nes vargu ar „teistvarkiai“ ramiai stebės, kaip jie yra išmetami iš valdančiųjų tarpo.
Ar gali LSDP Prienų skyriaus pirmininko flirtas su dabartine opozicija grįžti bumerangu prieš pačius socialdemokratus? Tokia galimybė tikrai egzistuos, kol socialdemokratų frakcija Taryboje išliks suskilusi. Ir ar vieną kartą socialdemokratus išdavęs J. Krikštolaitis nepasielgs taip dar kartą? Kas gali garantuoti, jog valstiečiai nepasirašys taikos sutarties su Vytauto Kamblevičiaus brolija ir dar kartą nebandys plaukti tuo pačiu laivu? Tiesa, valstiečių lyderis rajone Jonas Vilionis naujienų portalui kvitrina.com patikino, jog su „teistvarkiais“ jokių reikalų jų partija nenori turėti, nes būtent V. Kamblevičius išardė A. Vaicekausko pradėtą kurti koaliciją, o vėliau „išmaudė“ Juozą Krikštolaitį kartu su kitais, kurie juo pasitikėjo.
J. Vilionis įsitikinęs, jog interpeliaciją mero pavaduotojai pasirašę Tarybos nariai gali suformuoti darbingą valdančiąją koaliciją.
Ir pagaliau – ar, bėgdami nuo vilko, socialdemokratai neužšoks ant meškos? Nes gali atsitikti taip, jog jie naujoje valdančiojoje koalicijoje atsidurs mažumoje.
Vienas rajono politikas yra pasakęs, jog ne viskas yra taip, kaip kalbama, todėl reikia palaukti Tarybos posėdžio, nes tik tada bus aiškus rezultatas.

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite

4 komentarai

 1. Rima

  Dar nemačiau rajone valdžios,kuri dirbtų mūsų žmonelių naudai, nei seime, nei rajone.Čia vyksta tik portfelių dalijimasis ir asmeninių reikalų sprendimas.Visi puikiai žinome apie visų įmonių veiklą „vokeliuose“ ir kita, apie „didžiuosius“ ūkininkus, kurie dirba tik savo naudai, bet tai mes lietuviai, esame bailiai ir laukiam, kada kadencija baigsis ar panašiai, dauguma nori prisišlieti prie valdžios, laižyti padus, kad tik būtų matomi, trokštantys garbės.Duok Dieve, gal mūsų vaikai ir anūkai bus kitokie,Valdžia turi būti jaunų žmonių rankose, jie protingi, iniciatyvūs, bet kol bus tokie rinkimai ir turėsime supuvusių runkelių gaują.Tikiu, kad ateis laikas jaunimui, tiek seime, tiek rajonuose, tik vienas klausimas ar jų iš vis Lietuvoje liks.Juokingai atrodo, kai tokie seimūnai ar rojono valdžios atstovai kalba apie emigravusius žmones, apie atsidavimą šaliai, patriotizmą.20 metų esame šeriami pažadais ir nebaudžiamumu už savo šalies žmonių genocidą.

 2. straipsnio pavadinimas

  Įdomus straipsnio pavadinimas, nežinau ar čia dar socdemai iš vis dar kur šokinėja. Juos jau seniai suvalkiojo „kolūkio valdyba“ (kamblevičius, Šidlauskas ir Kederys). Pirmiausia jiems reikia bent jau atsistot ir tik paskui bus galima galvot apie „šokinėjimą“.

 3. jolanta

  Tarybos veiksmai logški, nes kambliniai nori tik sau politikuoti. o ne dirbti rajonui. negi apsimelavęs kaunietis kamblys vis dar laiko savo tapkes Girionių kaime… Arogantiška vicemerė ar kolxozo pirmininkas, dirbantis Birštono vandenyse visiškai be kompetencijos (prisiminkit skyriaus patalpų kl.) Neblizga ir adm. dirius, kuriam finansiniais klausimais nurodymus duoda kitas partietis besidarbuodamas Birštonui. Vienžo įdomi kompanija tik reikalai Prienų duobėje nejuda. Kažkoks iškreiptas socializmas, betgi, ką išrinkome- tą turime ir kančia iki kt. rinkimų

 4. Nuomonė

  Paskaičius gali susidaryti įspūdis, jog kaip liūtai už prieniškių gerovę kaunasi Tarybos nariai – kas daugiau gero padarys. O tikrovė, ko gero, ne tokia spindulinga: interesai ( asmeniniai, partiniai, verslo ir karjeros) – štai ir visas motyvas. Nors, jei po viso šito šurmulio, bent tikras meras atsiras – ir tai gerai. Dabartinis galėtų toliau kelti giminių įmonės gerovę.