Alvydas Vaicekauskas: „Klaida padaryta, bet ji ne esminė“

IMG-8261

Vacys Staknys

Dalyvaujamojo biudžeto konkursą Prienuose laimėjo idėja „Asmenukė prie Nemuno“. Nors idėjų autoriai, pagal patvirtintą tvarką, neskelbiami, bet Prienų krašto visuomenei gerai žinomi. O minimos idėjos autorė – dabartinė Prienų rajono savivaldybės vicemerė Jūratė Zailskienė. Ji įsitikinusi, jog nepažeidė jokių tvarkų, nes konkurse dalyvavo ne kaip viena iš savivaldybės vadovų, o kaip Prienų miesto gyventoja. Yra net pasakiusi, jog nesupranta, kodėl ji negalėjo dalyvauti konkurse ir baudžiama už iniciatyvą.
Meras Alvydas Vaicekauskas, paklaustas, kaip vertina savo komandos narės dalyvavimą visuomenei skirtame projekte, atsakė, jog formaliai buvusi savivaldybės administracijos direktorė nieko nepažeidė, bet išlieka moralinis aspektas.
Pasak mero, jis už tai, jog jo komandoje dirbantys žmonės turėtų idėjų ir klystų, nei būtų neaktyvūs. Meras pripažino, jog J. Zailskienės idėją galima buvo įgyvendinti ir per savivaldybės projektą. A.Vaicekausko teigimu, tai paprasta istorija, kuriai skiriama per daug dėmesio. „Klaida padaryta, bet ji nėra esminė. Tai tiesiog idėjos pristatymo trūkumas“, – mintimis dalijosi meras.
Visgi, savivaldybės vadovas davė suprasti, jog tvarka bus tobulinama ir joje turėtų atsirasti draudimas dalyvaujamojo biudžeto konkurse dalyvauti savivaldybės darbuotojams. Taip pat bus plečiamas sričių, kurioms galima bus teikti idėjas, sąrašas.
Meras išsakė savo poziciją ir dėl „Anties sodo“ idėjos ir patvirtino, jog ji bus įgyvendinta, nes ta vieta reikalauja sutvarkymo ir didesne apimti nei siūlo idėjos autoriai. „Reikia sutvarkyti upelio vagą, įrengti ne vieną pralaidą ir turėsime dar vieną gražią poilsio vietą“, – teigė savivaldybės vadovas.
A. Vaicekauskas pastebėjo, jog idėjų pateikimas ir balsavimas ne toks aktyvus kaip anksčiau, todėl bus ieškomi būdų, kaip suaktyvinti šį projektą, nes pasiūlymų, kaip gražinti miestą ir rajoną, reikia.

Taip pat skaitykite