„Asmenukė  prie Nemuno“ – idėja miestui su įvaizdžio prieskoniu

Asmenuke_2

Vacys Staknys

Prienų rajono savivaldybė paskelbė projektų idėjų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, pasiūlymų konkurso rezultatus. Prienuose daugiausiai balsų surinko projektas apžvalgos aikštelėje prie Greimų tilto pastatyti bronzinę skulptūrą „Asmenukė prie Nemuno“, kuri vaizduotų merginą su šuniuku. Skulptūra, anot idėjos autorės Prienų rajono savivaldybės vicemerės Jūratės Zailskienės, turėtų tapti traukos centru. 

Savivaldybėje atsakingose pareigose dirbančio asmens dalyvavimas idėjų konkurse iš pirmo žvilgsnio nesukėlė kokių nors neigiamų padarinių ir nėra pagrindo teigti, jog projektas laimėtas, nes buvo pasinaudota tarnybine padėtimi.

Iš kitos pusės, žmogus, kuris dirba savivaldybėje ir yra vienas iš valdančiųjų idėjų formuotojų, savo norą pastatyti bronzinę skulptūrą apžvalgos aikštelėje galėjo įgyvendinti įtraukdamas į savivaldybės turizmo vizijos įgyvendinimo planus ir užleisti galimybę laimėti bendruomenių atstovams, kurie negali dalyvauti savivaldybės biudžeto formavime, išskyrus šį atvejį.

IMGP4051

Neturiu teisės smerkti žmogaus, kuris panoro dalyvauti idėjų konkurse. Jūratė Zailskienė teigė, jog ji tikrai nepažeidė jokių tvarkų ir konkurse dalyvavo kaip prienietė, ir džiaugiasi, kad jos idėja patiko gyventojams. J. Zailskienė taip pat patvirtino, jog agitavo ir prašė balsuoti už jos pateiktą idėją. „Kaip ir kiti pareiškėjai, savo idėją pristatinėjau ir prašiau atiduoti balsą“, – teigė vicemerė. 

LVŽS Prienų skyriaus pirmininkė, vicemerė Laimutė Jančiukienė, paprašyta išsakyti nuomonę apie vykdomosios valdžios atstovų dalyvavimą bendruomenėms skirtuose projektuose, pasakė, jog tokie veiksmai jai asmeniškai nepriimtini. 

Regionų partijos atstovas, Tarybos narys Arūnas Vaidogas buvo kategoriškas. Anot jo, tai žingsnis pasireklamuoti prieš rinkimus į Seimą. 

Vykdomosios valdžios atstovas turėtų vengti situacijų, kurios aiškiai rodo, kad yra galimybė pasinaudoti tarnybine padėtimi. O kas gali paneigti, jog galimai taip buvo padaryta ir šį kartą?“, – tvirtino A. Vaidogas.     

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas pasakė, jog situacija jam žinoma ir nevienareikšmė. Meras pažadėjo savo atsakymą pateikti raštu.  

TS-LKD Prienų skyriaus pirmininkas, Tarybos narys Jovydas Juocevičius prisipažino, jog su situacija nesusipažinęs, todėl savo nuomonę išdėstys vėliau. 

greimu 2

Viešojoje erdvėje dar balsavimo metu buvo pasakyta, jog tokia konkurso eiga neatitinka aukštų moralės standartų, apie kuriuos dažnai kalba valdantieji. Deja, konkursas tęsėsi ir rezultatai jau paskelbti. Nemanau, kad jie bus anuliuoti, bet norėtųsi, kad ateityje tokių veiksmų iš vykdomosios valdžios atstovų nebūtų. 

Ir dar. Pati idėja apie asmenukę prie Nemuno gera, bet gal būtų geriau, kad asmenukės būtų daromos prie kokios nors iškilios krašto asmenybės, o ne prie tiesiog merginos su šuniuku. 

P.S. Lėšos yra savivaldybės, ar nereikia projekto įgyvendinimui skelbti konkursą?     

Taip pat skaitykite