„Rūdupis“ atkrintamąsias varžybas pradėjo triuškinančia pergale

Balandžio 17 d. Prienų „Rūdupio“ komanda savojoje arenoje  sėkmingai pradėjo atkrintamųjų varžybų maratoną su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda.

Prieš rungtynes dauguma krepšinio specialistų prognozavo įtemptą kovą. Ir jie iš dalies neapsiriko. Du kėlinius vyko bekompromisinė kova dėl kiekvieno kamuolio, ir nė vienai komandai taip ir nepavyko įgyti reikšmingos persvaros.
Rungtynes labai sėkmingai pradėjo svečiai ir iškart įgijo 7 taškų pranašumą (2:9), bet aikštelės šeimininkai neleido Pasvalio komandai „pabėgti“, ir  po pirmojo kėlinio svečiai pirmavo tik trimis taškais (15:18).

Antrame kėlinyje aikštelės šeimininkai pagerino gynybą ir po Edgaro Želionio tritaškio rezultatą išlygino (25:25), o vėliau persvėrė jį savo naudai (31:30). Po dviejų kėlinių „Rūdupis“ turėjo 5 taškų pranašumą (43:38).

Po didžiosios pertraukos situacija aikštelėje pasikeitė kardinaliai. „Rūdupio“ krepšininkai pradėjo tolti nuo varžovų (54:41). Trečiojo kėlinio pabaigoje atsirišo varžovų krepšys Artūrui Milakniui. Po jo tritaškių ir E. Želionio dvitaškio „Rūdupis“ po trijų kėlinių pirmavo 13 taškų skirtumu (66:53).

Ketvirtame kėlinyje prasidėjo „Pieno žvaigždžių“ triuškinimas. A. Milaknis įsūdė dar vieną tritaškį, o A. Labuckas, E. Želionis ir V. Dabkus padidino savo komandos persvarą iki 33 taškų (86:53). Pasvalio komandos žaidimas išsibalansavo. Pavieniai bandymai nedavė efekto, komandinis žaidimas nesiklijavo. „Pieno žvaigždės“ per kėlinį sugebėjo įmesti tik 11 taškų, o „Rūdupis“ atakavo labai sėkmingai (28), ir jau buvo aiškus rungtynių nugalėtojas. Prienų komanda laimėjo rungtynes rezultatu 94:64 ir serijoje iki dviejų pergalių išėjo į priekį (1:0).

Arnas Labuckas „Rūdupiui“ pelnė 16, Adas Juškevičius – 14, Valdas Dabkus – 13, Edgaras Želionis ir Artūras Milaknis – po 11 taškų. „Rūdupio“ komandos vyr. treneris šiose rungtynėse išnaudojo visus 11 žaidėjų.

Po rungtynių V. Šeškus naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog patenkintas komandos žaidimu ir jos nusiteikimu kovai. Esą du kėliniai buvo labai sunkūs, ir pertraukos metu žaidėjai buvo paprašyti išmesti iš galvų baimės faktorių bei žaisti laisvai. Taip pat buvo akcentuotas pagrindinio varžovų įžaidėjo klausimas. Ir planas pavyko. Trevon Hughes antroje rungtynių pusėje buvo sustabdytas ir nepelnė nė vieno taško, nors pirmoje pusėje tiesiog siautėjo.

Anot V. Šeškaus, šiuolaikiniame krepšinyje viskas keičiasi labai greitai, todėl po kelių sėkmingų atakų ir gerai sužaistos atkarpos gynyboje varžovas palūžta. „Rūdupio“ strategas teigė, jog Pasvalyje bus  kitokios rungtynės, bet jis tiki, kad komanda sėkmingai įveiks ir išvykos barjerą.

„Pieno žvaigždžių“ vyr. treneris Robers Štelmashers, komentuodamas pralaimėjimo priežastis, pabrėžė, jog šiose rungtynėse „Rūdupis“ pataikė savo metimus ir perėmė iniciatyvą, o jo žaidėjai dėl patirties stokos pabandė iškart taisyti padėtį ir buvo nubausti. Pasak trenerio, išėjo kaip išėjo. Žaidėjai bandė pavieniais veiksmais išspręsti nepalankią situaciją ir nesusitvarkė. Kai toks didelis skirtumas, jau nesvarbu kiek pralaimėti 30 ar 50 taškų skirtumu, rezultatas tas pats  – serijos rezultatas tik 0:1.

Pasvalyje žaidimas bus kitoks, o šiose rungtynėse išbandyti žaidėjai, gali būti naudingi namų rungtynėse.

NKL čempionatą laimėjusios komandos treneris Edas Nickus naujienų portalui kvitrina.com teigė, jog trečiame kėlinyje buvo laiku pataikyta, žymiai geriau organizuota gynyba ir varžovams nepalikta jokių vilčių laimėti. Pasak krepšinio specialisto, „Rūdupio“ komandoje daugiau patyrusių žaidėjų ir tai gali turėti lemiamą reikšmę antrose rungtynėse. Anot E.Nickaus, „Rūdupis“ turi laimėti seriją rezultatu 2:0.