„Vaikystė Birštone – visiems“

Birželio 18-22 dienomis vyko Birštono policijos komisariato jau vienuoliktus metus organizuojama ir Savivaldybės remiama vaikų socializacijos, pilietinio ir tautinio ugdymo stovykla „Vaikystė Birštone – visiems“. Ši tęstinė programa skirta vaikams, gyvenantiems socialinės rizikos šeimose.

Šį kartą į stovyklos veiklą buvo įtraukta 15 vaikų. Stovyklos „Vaikystė Birštone – visiems“ tikslas – per kryptingą vaikų užimtumą suteikti ne tik reikiamų teisinių žinių, bet ir formuoti gyvenimo įgūdžius, vertybines nuostatas, siekiant užkirsti kelią socialinės rizikos veiksniams. Stovyklos metu siekta padėti socialinės rizikos šeimų vaikams išsiugdyti sveikos gyvensenos įpročius, skatinti kūrybiškumą, lavinti informacinius įgūdžius, atitraukti nuo neigiamo savo aplinkos poveikio, ugdyti pilietiškumą, dirbta nusikaltimų prevencijos klausimu, vaikai supažindinti su policijos darbu, ugdant nuostatą, kad policininkas – draugas, patarėjas, tvarkos saugotojas.

Penkias dienas vaikai leido laiką Birštono gimnazijoje, mieste bei įvairiose išvykose. Jie patyrė vis naujų įspūdžių kartu su juos lydėjusiais vadovais – Birštono policijos komisariato pareigūnais bei jaunosiomis policijos rėmėjomis.

Pirmąją dieną iškilmingai atidarę stovyklą vaikai dalyvavo Turizmo informacijos centro surengtoje edukacinėje ekskursijoje  Birštono kurorte, išklausė pasakojimą apie miesto simbolį Banginį, kurį ekskursijos pabaigoje turėjo galimybę patys piešti bei spalvinti, ragavo mineralinio vandens iš biuvetės, kuris ne visiems patiko, įkopė į Vytauto kalną. Rodos, visi vaikai gyvena Birštone, tačiau buvo smalsu ir įdomu kitomis akimis pažvelgti į gimtąjį miestą.

Antrąją dieną stovyklautojai keliavo į Kauną, kur aplankė Tado Ivanausko zoologijos muziejų, apžiūrėjo jo ekspozicijose esančius eksponatus iš arti, išklausė gidės pasakojimo apie jų gyvenseną, po to keliavo į Kauno zoologijos sodą.

Trečiąją dieną vaikai ir vadovai varžėsi sportiniuose užsiėmimuose (estafetėse, kvadrato, futbolo ir krepšinio rungtyse). Stovyklautojai išmėgino Birštono miesto parke esančius treniruoklius bei laiką leido ten pat esančiose žaidimų aikštelėse. Sporto diena baigėsi maudynėmis sanatorijos „Tulpė“ baseine.

Ketvirtoji diena – kelionė į nuotykių akademiją, kur vaikų laukė programa „Svečiuose pas bėgantį vilką”. Stovyklautojai susipažino su ten gyvenančiu indėnu ir šunimis (haskiais), šaudė iš lankų ir „spjaudyklių”, atliko kitas indėniškas užduotis.

Penktąją dieną stovyklautojai laiveliu Nemunu keliavo į Pociūnų aerodromą, o po to žygiavo namų link, pakeliui sustoję stovyklavietėje kepė dešreles, žaidė įvairius žaidimus. Ten pat paskelbtas stovyklos uždarymas, vaikams buvo įteiktos padėkos už aktyvų dalyvavimą joje.

Pareigūnai džiaugiasi, kad stovykla nors trumpam padėjo išspręsti šių vaikų užimtumo problemą, taip pat praplėtė jų akiratį, bendravimo įgūdžius. Įdomi veikla atitraukė juos nuo betikslio laiko leidimo, o kartu ir nuo žalingų įpročių. Stovyklos dalyviai turėjo galimybę per kūrybinę, sportinę veiklą realizuoti saviraiškos poreikius, padėjo formuotis jauno žmogaus pasaulėžiūrai, pajusti jo asmenybės vertę, taip pat atsakomybę už save ir kitą asmenį.

Birštono PK informacija

Taip pat skaitykite

1 komentaras