Žygis, skirtas pagerbti partizanų atminimą

Jonas Kavaliauskas

Gegužės 19 d. Pakuonio bendruomenės nariai surengė pėsčiųjų žygį, kurį Pakuonio laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorius Audrius Gelčys įvardijo kaip kelionę Pakuonio krašto partizanų keliais. Anot jo, 15 km žygis driekiasi per vietas, kurios pasakoja apie partizanų kovas prieš sovietus.
Žygis prasidėjo Daukšiagirės dvare, o maršrutas ėjo per Pakuonį (žygeiviai stabtelėjo prie paminklo žuvusiems partizanams ir atidavė jiems pagarbą, uždegė žvakes prie kryžiaus Kazimierui Pypliui-Mažyčiui ir jo bendražygiams atminti), Dvylikių bei Patalmušio kaimus (apžiūrėjo dvaro liekanos ir išgirdo pasakojimą, kaip partizanai „nubuožino“ sandėlį)), Kėbliškius (nusilenkta prie paminklo Juodžių šeimos partizanams), Pakuonį (prie akmens krašto partizanams atminti priešais buvusį stribyno pastatą susipažino su aprašytomis istorijomis apie šį pastatą).

Savo žygį žygeiviai baigė Daukšiagirės dvare, kur jų laukė grikių košė, parūpinta kaimo sodybos „Šaltupis“, ir padėkos už dalyvavimą žygyje.
Prieš žygį Pakuonio bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už Lietuvos laisvės gynėjus.
Mes gerai žinome, jog žmogus gyvena tol, kol jį prisimename, todėl būtina nepamiršti tų, kurie tikėjo, jog Lietuva bus laisva. 

Taip pat skaitykite