Žymi menininkė Birštono kurhauzą papuošė vilnos ir mezginių dekoracija. Menininkės Jurgitos Minderytės Motiekaitės specialiai Birštono kurhauzui kurtas rankų darbo papuošimas – kitoks būdas gyventojams ir miesto svečiams priminti, jog dabartinis Birštono kultūros centras buvo atkurtas ir sutvarkytas panaudojant Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijas.
Šalia pagrindinio įėjimo į Birštono kurhauzą esantis apšvietimo stulpas jau kelias dienas traukia praeivių dėmesį. Jį dekoravusi menininkė J. Minderytė Motiekaitė sako, jog gyventojai ir miesto svečiai jos darbą galės pamatyti ateinančiomis savaitėmis. „Birštonas – vienas seniausių ir žymiausių Lietuvos kurortų, nuo seno garsėjantis mineraliniais vandenimis. Ši dekoracija – mezginiais dekoruotas baltos vilnos čiaupas simbolizuoja Birštono žemių turtus ir trykštančius mineralinius vandenis“, – komentuoja smėlio menininkė ir rankdarbių mėgėja J. Minderytė Motiekaitė.
Pasak menininkės, mūsų šalyje yra daugybė šalies istorijai, turizmui ir kultūrai reikšmingų objektų, kurie buvo atstatyti ar sutvarkyti panaudojus ES investicijas ir dabar yra tapę gyventojų traukos centrais, o Birštono kurhauzas – vienas iš jų.
Apie ES investicijomis naujam gyvenimui prikeltus objektus dažniausiai kalbama visų pirma skaičiuojant, kiek kam pinigų buvo išleista, kas nupirkta ir kas padaryta. Pasak J. Minderytės Moriekaitės, taip į antrą planą nustumiama tikroji šių vietų vertė – tai neįkainojamas kultūrinis, istorinis paveldas. „Atrodo, jog žmonės jau priprato prie nuolat gražėjančios aplinkos šalyje ir nebeprisimena, kaip kai kurie objektai atrodė prieš dešimtį metų. Rankdarbiai turėtų atkreipti dėmesį į estetinę ir kultūrinę kurhauzo, bei kitų papuoštų objektų vertę ir priminti, jog jei ne ES investicijos, šios vietos dabar taip gražiai neatrodytų“, – kalba rankų darbo papuošimus sukūrusi menininkė.
Minderytė Motiekaitės rankų darbo papuošimais dekoruoti ir kiti objektai, kurių sutvarkymui panaudotos ES investicijos: papuoštas Kauno pilies tiltas, Raudondvario dvare į medį įkeltas stilizuotą narvelis su karališkųjų paukščių pora. Dekoracijoms kurti menininkė naudoja vilnos vėlimo techniką, derinamą su mezginiais.
Informacinis pranešimas
2015 m. kovo 31 d.