Žalioji vėliava – septintoji Kunigiškių pagrindinėje mokykloje

Žaliosios vėliavos apdovanojimas – tai aukščiausias tarptautinis apdovanojimas už gamtosauginę veiklą. Kunigiškių pagrindinė mokykla – pirmoji Prienų rajone, kuri 2005 metais priimta į tarptautinę Gamtosauginių mokyklų programą – nuolat ieško inovatyvių, patrauklių aplinkosauginio švietimo formų ir metodų mokiniams ir jų tėveliams. Taip visa mokyklos bendruomenė mokosi analizuoti aplinką, tyrinėti ją įvairiais požiūriais: fiziniu, biologiniu, estetiniu, dvasiniu. Ši programa skatina mokinius tapti atsakingais mūsų krašto, šalies, pasaulio piliečiais, gebančiais tinkamai naudotis ištekliais ir racionaliai spręsti ekologines problemas.

Gegužės 24 d. Kunigiškių pagrindinėje mokykloje buvo surengta  kukli, tačiau labai svarbi jau septintosios Žaliosios vėliavos priėmimo ceremonija. Visus susirinkusius, mokinius ir svečius, pasveikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui, atliekanti direktorės funkcijas, Neringa Zujienė, kuri šventę pradėjo klausimu: „Nuo ko ir dėl ko turime saugoti gamtą?“ Atsakymo nereikėjo ilgai laukti. Visi tvirtino, kad reikia pradėti nuo savęs. Dėl savęs ir dėl kitų, nes tik sveikoje aplinkoje gali augti  sveikas žmogus. Ji pristatė ir garbingus mūsų svečius: Gamtosauginių mokyklų koordinatorių Lietuvoje Renaldą Rimavičių, Prienų rajono savivaldybės Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vyriausiąją specialistę Iloną Ramanauskienę, Prienų miškų urėdijos ryšių su visuomene specialistą, Jaunųjų miško bičiulių veiklos koordinatorių rajone Kastytį Tarasevičių.

Apie 2011-2012 m. m. gamtosaugines veiklas, kurias inicijuoja mokyklos jaunieji miško bičiuliai (JMB) „Degsniukai“, kalbėjo patys mokyklos gamtosauginio komiteto nariai Andrius Deimantavičius (7 klasė) ir Simona Monkelytė (8 klasė). Jų pasakojimą lydėjo įamžintos veiklų nuotraukos: gamtos bičiuliai, apsiginklavę kibirais ir kastuvais, padeda miškininkams sodinti medžius, įkelti inkilus, pavasarį tvarkomos Balbieriškio atodangos, žiemą į mišką gabenamo pašaro žvėreliams ir paukščiams, komposto dėžės gamybos akimirkos. Mokinių vykdoma gamtosauginė veikla gausi ne vien darbų, bet ir švenčių, renginių, iškylų, konkursų: pelėdų klausymasis, lygiadienio šventės ant aukščiausios Prienų kalvos, rajoninis ekologinio plakato konkursas, pamokos lauko klasėje… Net neišvardinsi visko, kiek mokinių nuveikta per metus.

Renaldas Rimavičius už nuopelnus gamtosauginėje srityje įteikdamas septintąją Žaliąją vėliavą ir sertifikatą mokyklai, linkėjo siekti ir dešimtosios – jubiliejinės vėliavos. Ekologė Ilona Ramanauskienė stebėjosi, kiek daug nuveikė miško bičiuliai per šiuos metus, sveikino „Degsniukų“ vadovę Onutę Žvaliauskienę su puikiais rezultatais, linkėjo sėkmės. Kastytis Tarasevičius įteikė pažymėjimus ir ženkliukus Jauniesiems miško bičiuliams: T. Brusokui, G. Juočiui, A. Deimantavičiui, E. Pikaitei, D. Černevičiūtei, E. Zujūtei, K. Bubnytei, G. Adomaičiui, T. Jakinevičiui, E. Saikevičiui, K. Bugaj, S. Monkelytei, D. Budrikaitei, P. Lazauskui, Š. Lukošiui, E. Krilavičiui, D. Budrikui, M. Tautvydui, D. Juočiui, Ž. Tamulynui. Jis mokiniams priminė, kad tik sunkiu darbu gali siekti gerų rezultatų. Taip pat pasidžiaugė, jog Kunigiškių pagrindinę mokyklą gali laikyti pavyzdžiu kitoms mokykloms, ypač aplinkosaugos srityje.

Įteikimo ceremoniją mokytoja Ona Žvaliauskienė baigė Tado Ivanausko žodžiais: „Gamtą mylėti per maža – ją reikia gerai pažinti“. Mokykloje atliktas aplinkosauginis auditas jau davė impulsą naujiems darbams, kuriuos neabejotinai planuosime ateinančių mokslo metų gamtosaugos veiksmų plane ir stengsimės įgyvendinti, suprasdami šių darbų naudą. Taigi mylėkime gamtą, o ji mylės mus.

Eglė Urnežienė,

Kunigiškių pagrindinės mokyklos mokytoja

Taip pat skaitykite