„Vytauto Mineral SPA“ masažo meistrai: svajonė nuo vaikystės, gyvenimo vingis ir meilė savo darbui

Deimantė Baukienė, Edita  Raginienė

Deimantė Baukienė, Edita Raginienė

Vilija Čiapaitė
Vidmantas Venclovas

Susitikti su masažo meistrais iš viešbučio „Vytauto Mineral SPA“ paskatino jų laimėjimai Lietuvos masažo čempionate, kuris vyko šių metų kovą Kaune.

Primename, jog Deimantė Baukienė tapo absoliuti laimėtoja meistrų kategorijoje, o Edita Raginienė buvo geriausia dviejose nominacijose („Geriausias klasikinis masažas“ ir „Originaliausias laisvosios programos konceptas“).

Susitikimas vyko viešbutyje „Vytautas Mineral SPA“, o pokalbyje dalyvavo ne tik Deimantė ir Edita, bet ir viešbučio „Vytautas Mineral SPA“ SPA vadovė Laura Janušonienė, kuri ir pastūmėjo masažuotojas dalyvauti čempionate. Pačios specialistės teigė, jog jos tik norėjo pažiūrėti, kaip vyksta varžybos, bet jų vadovė manė kitaip ir bandymo rezultatas jau aiškus.

Abiejų nugalėtojų kelias į masažo pasaulį labai skirtingas. Deimantė nuo vaikystės žinojo, kad mokysis masažo paslapčių, nes masažuodama močiutę ir pati jautėsi pakylėtai.

Edita nutarė masažo paslapčių mokytis jau būdama 40-ies, nes, pasak jos, darbas finansų srityje virto rutina, o jei norėjosi veiksmo. Ir veiksmas atsirado. Anot Editos, prisilietei rankomis prie kūno ir gyveni.

Deimantė yra kilusi iš Zarasų rajono, o šiuo metu gyvena Užuguostyje. Pasak jos, masažas ir šeima – tai jos kertiniai gyvenimo stulpai. „Mėgstu keltis anksti, rytiniai darbai namuose ir keliauju į darbą. Kai pradedu masažus, visi kiti rūpesčiai lieka nuošalyje.Vakarus leidžiu su šeima, o gulti einu kartu su vaikučiais“, – mintimis dalijosi Deimantė.

Deimantės teigimu, nuovargis atsiranda pamainos pabaigoje, bet išgerta stiklinė vandens padeda įgauti jėgų ir tęsti darbą. „Aš gerai jaučiuosiu masažuodama kūnus ir kiekvieno prisilietimo metu vyksta energijos paskirstymas tarp kūno ir mano rankų. Masažas – tai ne tik fizinis darbas, tai ir savotiškas emocinis ryšys“, – apie darbo subtilybes pasakojo Deimantė.

Edita sakė, jog permainos ir sprendimas nueiti mokytis masažo buvo geras sumanymas, kuris dabar suteikia gyvenimui pilnatvės. Edita daro kūno ir veido masažus, bet masažuoja dvi dienas per savaitę. Pasak jos, profesinės veiklos pasikeitimas gerai veikia asmeninio gyvenimo kokybę.

Abi moterys yra Lauros Janušonienės mokinės. Būtent Laura pakvietė Deimantę ir Editą dirbti į viešbutį „Vytautas Mineral SPA“. Viešbutyje dirba net 25 masažuotojai, nes, pasak Lauros, įstaigos klientai norai naudojasi masažo paslaugomis.

Moterys pripažįsta, jog malonu, kai susiformuoja nuolatinių klientų sąrašas ir  dažnai skamba žodis „ačiū“ už suteiktas paslaugas.

Pokalbio metu supratau, jog kiekvienas darbas turi būti mylimas, jei nori pasiekti aukštų rezultatų.

Laura Janušonienė, kuri jau 20 metų dėsto masažo subtilybes, teigė, jog iškart gali pasakyti, ar žmogus gali tapti geru masažuotoju, ar ne. „Pamačiau Editą ir iškart pasakiau, jog ji bus masažuotoja, ir neapsirikau.Pakviečiau į savo komandą ir štai rezultatas. Laimėti dvi pačias svarbiausias nominacijas – tai didelio ir sunkaus darbo pasekme“, – teigė SPA vadovė.

Pasak jos, dalyvavimas konkurse labai skiriasi nuo įprasto darbo su klientais. Pirmiausiai, tave stebi daug teisėjų akių. Antra, tu atstovauji įstaigai, o tai papildoma atsakomybė. „Galiu pasakyti, jog Deimantė ir Edita čempionato metu dirbo kitaip ir išsiskyrė savo profesionalumu “, – reziumavo Laura Janušonienė, kuri teisėjavo šiame čempionate.

Deimantė teigė, jo jai buvo nauja patirtis, bet jinai įtampos nejautė ir sugebėdavo pamatyti, kaip dirba konkurentai. Edita prisipažino, jog iš pradžių šiek tiek jautė įtampą, bet vėliau visą dėmesį sutelkia į masažą ir aplinka nustojo egzistuoti,

„Po rezultatų paskelbimo net šiek tiek susigraudinau, bet jausmas buvo geras“, – prisiminimais dalijosi Deimantė. Pasak Editos, ji nesitikėjo tokio aukšto įvertinimo, bet pats faktas malonus ir verčia dar tobulinti savo įgūdžius.

Deimantė, kuri, anot jos, mėgsta pastovumą, įsitikinusi, jog Edita labai drąsi moteris, kuri taip kardinaliai sugebėjo pakeisti savo gyvenimą.

Tą pačią dieną abi moterys buvo pagerbtos už savo pasiekimus ir „Vytautas Mineral SPA“ administracijos.

Net nepastebėjau, kaip prabėgo valanda ir man skirtas laikas baigėsi. Nedidelis fotoseansas, o aš vis galvojau, kiek Lietuvoje talentingų žmonių, kurie su meile atlieka savo kasdienį darbą ir džiugina kitus.

Kai prisilieti prie tokių žmonių gyvenimo, supranti, jog dirbti mėgstamą darbą yra nuostabu. Ir nesvarbu, kada tai atsitiks. Deimantės svajonė užgimė vaikystėje, Editos vėliau, bet abi daro tai, kas joms patinka. O tai svarbiausia.

Taip pat skaitykite