„Vytautas“ Valmieroje pralaimėjo, bet žengė į BBL pusfinalį

Unknown

Kovo 8 d. Prienų – Birštono „Vytauto“ krepšininkai išvykoje žaidė atsakomąsias BBL ketvirtfinalio rungtynes su „Valmieros/Ordo“ komanda. Turėdami prieš po pirmojo susitikimo 31 taško atsargų Virginijaus Šeškaus auklėtiniai sužaidė ne pačias sėkmingiausias rungtynes. Komandos pataikymas stebino, nes tritaškiai dažniausiai skriejo pro šalį, kaip ir dažnas baudos metimas. O ką jau kalbėti apie nusiteikimą. Tiesa, galima sakyti, jog komandai buvo sunku nusiteikti, o ir nebuvo vieno iš lyderio Sauliaus Kulviečio, kuris gavo rimtą traumą ir iš rikiuotės iškrito ilgam, bet šios priežastys negali pateisinti beveidžio žaidimo. Rungtynės buvo pralaimėtos 10 taškų skirtumu (64:74), nors atrodė, kad komanda, jei norėtų persvertų rezultatą ir laimėtų mačą.

Šis pralaimėjimas neturėjo įtakos patekimui į BBL pusfinalį ir komanda laukia varžovo.

Vytenis Lipkevičius pelnė 12 taškų, po 11 – Artūras Valeika ir Tadas Klimavičius, 10 – Regimantas Miniotas.

Rungtynių video reportažas

Rungtynių pradžia Valmieroje prasidėjo labai nesėkmingai (6:0). Regimantas Miniotas pataikė tritaškį ir nupjovė skirtumą perpus (6:3). Aikštelės šeimininkai atsakė taikliais baudos metimais (8:3). „Vytautas“ po Vytenio Lipkevičiaus taiklaus vieno baudos metimo ir Tado Klimavičiaus dvitaškio sumažino skirtumą iki 2 taškų (8:6).

Bet žaidimas toliau nesiklijavo ir aikštelės šeimininkai vėl įgijo 6 taškų persvarą (14:8). Tadas Klimavičius ir Vytenis Lipkevičius vėl sumažino atsilikimą iki 2 taškų (14:12). „Valmiera“ vėl šoktelėjo ir grąžino šešių taškų pranašumą (20:14). Pirmąjį savo tritaškį pataikė Tomas Delininkaitis )20:17), bet tašką kėlinyje pastatė Latvijos komandos žaidėjas (23:16).

Antrasis kėlinys vėl prasidėjo Regimanto Minioto taikliu metimu (23:19), bet laikinas skirtumo sumažėjimas labai greitai padidėjo iki 8 taškų (27:19). Vytenis Čižauskas ir Artūras Valeika sumažino aikštlės šeimininkų persvarą iki 4 taškų (27:23). Deja, suderinti žaidimo Virginijaus Šeškaus auklėtiniams nepavykdavo ir likus iki kėlinio pabaigos apie 2,5 min. komandas skyrė 12 taškų (37:25). Artūras Valeika sumažino skirtumą iki 10 taškų, o Martyno Linkevičiaus tritaškis ir Vytenio Lipkevičiaus dvitaškis grąžino komandą į žaidimą (37:32).

Po didžiosios pertraukos tęsiasi „Vytauto“ komandos „miegantys“ žaidimas. Tiesa, Artūras Valeika sumažino trečiojo kėlinio pradžioje skirtumą iki vieno taško (37:36), o Vytenis Lipkevičius netgi persvėrė rezultatą Prienų – Birštono komandos naudai (37:38). Visgi, šis blykstelėjimas buvo labai trumpas. „Vytauto“ krepšininkai neišnaudojo situacijos ir vėl perleido iniciatyvą aikštelės šeimininkams. Nors skirtumas tarp komandų buvo nedidelis ir Virginijaus Šeškaus vyrai sugebėjo po trijų kėlinių dar vienu tašku sumažinti atsilikimą (51:47), paskutiniame kėlinyje perimti iniciatyvos taip ir nepavyko.

Tiesa, kėlinio viduryje komandas skyrė 2 taškus (57:55, bet antroje pusėje aikštelės šeimininkai, kurie žymiai daugiau degė noru nugalėti, padidino skirtumą iki 12 taškų (72:60). Martynas Linkevičius ir Tadas Klimavičius dar sumažino atsilikimą iki 8 taškų (72:64), bet rungtynės pasibaigė rezultatu 74:64.

BBL „Valmiera“ – „Vytautas“  74:64 (23:17, 14:15, 14:15, 23:17)