„Vytautas“ trečiajame kėlinyje grįžo į žaidimą, bet po katastrofiškos ketvirtojo kėlinio antrosios pusės patyrė eilinį pralaimėjimą

Balandžio 28 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai nesugebėjo įveikti Klaipėdos „Neptūno“ ir patyrė eilinį pralaimėjimą „Betsafe-LKL“ čempionate (76:89). Reikia pripažinti, jog iniciatyva šiose rungtynėse priklausė svečiams iš Klaipėdos, laimėjusiems ir pirmąjį (19:21), ir antrąjį (16:18) kėlinius. „Vytautas“ driokstelėjo trečiojo kėlinio pabaigoje, kai panaikino 9 taškų atsilikimą (26:22), ir po trijų kėlinių rungtynėse buvo lygybė (61:61). Bet ketvirtajam kėliniui aikštelės šeimininkams neužteko parako.

„Vytautas“ – „Neptūnas“ 76:89 (19:21, 16:18, 26:22, 15:28)

„Vytautui“ 17 taškų pelnė Eigirdas Žukauskas (4/7 tritaškiai), 15 – Martynas Linkevičius, 13 – Justas Sinica, 12 – Edvinas Šeškus, 10 – Egidijus Dimša.

„Vytautas“ rungtynes pradėjo labai nervingai. Tiesa, Eigirdas Žukauskas pirmuosius aikštelės šeimininkų taškus pelnė tolimu metimu (3:2), o po Kervino Bristolio dėjimo „Vytautas“ pirmavo (5:4). Pirmąjį spurtą svečiai iš Klaipėdos surengė kėliniui įpusėjus ir įgijo 5 taškų persvarą (7:12). Aikštelės šeimininkai atsakė ne prastesniu spurtu ir po Justo Sinicos tolimo metimo su galimybe pelnyti ekstra tašką už pražangą metimo metu, Egidijaus Dimšos taiklių baudos metimų bei Rashauno Broaduso dvitaškio persvėrė rezultatą savo naudai (15:12). Deja, kėlinio pabaigoje „Neptūnas“ perėmė lyderystę (17:21) ir po jo pirmavo 2 taškais (19:21).

Antrojo kėlinio pradžia vėl nebuvo maloni Virginijaus Šeškaus auklėtiniams.  Svečiai iš Klaipėdos vėl pabėgo (23:28). Situaciją gelbėjo Eigirdo Žukausko tritaškis (26:28). Kėliniui įpusėjus Justas Sinica išlygino rezultatą (30:30). Bet perimti iniciatyvos „Vytautui“ nepavyko. „Neptūno“ krepšininkai sėkmingiau sužaidė kėlinio pabaigą ir po dviejų kėlinių įgijo 4 taškų persvarą (35:39).

Trečiasis kėlinys prasidėjo Justo Sinicos dvitaškiu (37:39), bet paskui „Vytautas“ vėl įkrito į duobę. Pramesti metimai iš po krepšio leido „Neptūnui“ įgyti 6 taškų pranašumą (37:43). Padėtį vėl pradėjo gelbėti komandos kapitonas Eigirdas Žukauskas. Jo tolima bomba sumažino atsilikimą perpus (40:43). Deja, kėliniui įpusėjus svečiai iš Klaipėdos jau turėjo 9 taškų persvarą (41:50). Ir tada „Vytautas“ „pabudo“. Rashaunas Brodusas ir Eigirdas Žukauskas įsūdė po tritaškį (49:53). Dar du sėkmingi epizodai gynyboje ir baudos metimais užbaigtos atakos padėjo sumažinti skirtumą iki 2 taškų (53:55). Tiesa, likus iki kėlinio pabaigos apie 2 min. „Neptūnas“ vėl pirmavo 7 taškų skirtumu (53:60). „Vytautas“ per likusį laiką pataikė du tritaškius, o paskutinę kėlinio sekundę Martynas Linkevičius išlygino rezultatą (61:61).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo taikliu Martyno Linkevičiaus metimu ir realizuotu baudos metimu (64:61). Kėliniui įpusėjus rezultatas buvo lygus (66:66). Bet per likusias penkias minutes „Vytauto“ žaidėjų taikikliai išsiderino, o svečiai iš Klaipėdos buvo agresyvesni, tiesiog pervažiavo aikštelės šeimininkus (23:10) ir laimėjo rungtynes 13 taškų skirtumu (76:89).