„Vytautas“ problemų Taline neturėjo

1000

kvirtina.com

Lapkričio 22 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai žaidė FIBA Europos taurės rungtynes su Talino „TLU Kalev“ komanda. Prienuose sirgaliai po trijų nesėkmių iš eilės nerimavo, jog komanda gali paslysti ir Estijoje. Bet rungtynės parodė, jog nerimauti reikėjo neilgai, nes jau antroje pirmojo kėlinio pusėje Virginijaus Šeškaus auklėtiniai įgavo pagreitį (33:14) ir iniciatyvos neišleido iki pat rungtynių pabaigos. Sakyti, jog Prienų-Birštono krepšininkams šiose rungtynėse viskas klostėsi gerai, būtų netiesa. Klaidų buvo daug (pagal statistiką – 18) ir ne tik užfiksuotų statistikoje. Bet komanda neblogai gynėsi, kovojo ir įkando įvairių komentatorių išvadoms dėl labai prasto žaidimo ir rungtynių Taline baigties.

Grįžęs po nedidelės traumos Tomas Delininkaitis įrodė, kad yra labai pavojingas prie tritaškio linijos (15 taškų, 4/5 tritaškių). Po 12 taškų pelnė Vytenis Lipkevičius (naudingumo koeficientas 23), Saulius Kulvietis ir Mindaugas Kupšas. Tiesa, pastarasis labai jau silpnai kovoja dėl kamuolių, tiek po varžovų, tiek ir po savo krepšiais. Po 10 taškų į varžovų krepšį įmetė Martynas Linkevičius (11 atkovotų kamuolių, naudingumo koeficientas 23) ir Vytenis Čižauskas.

Taškus komandai pelnė 10 žaidėjų. Nuo atsarginių suolelio rungtynes stebėjo po traumos atsigaunantis Tomas Dimša, Taline su komanda nebuvo Regimanto Minioto.

Rungtynės prasidėjo abiejų komandų klaidomis. Visgi, pirmieji iš klaidų virtinės išsikapstė „Vytauto“ krepšininkai – Tomas Delininkaitis pataikė tritaškį (0:3). Aikštelės šeimininkai taip sėkmingai užbaigė ataką (3:3), pataikė tritaškį ir įgijo trijų taškų persvarą (6:3). „Vytautas“ atsakė spurtu 7:0 ir likus iki kėlinio pabaigos 6 min. pirmavo 4 taškais (6:10). O dar po keturių minučių Virginijaus Šeškaus auklėtiniai jau turėjo 15 taškų persvarą (12:27). Po pirmojo kėlinio komandas skyrė 19 taškų (14:33).

Kėlinio pradžią „Vytauto“ komanda vėl pradėjo klaidomis ir aikštelės šeimininkai sumažino skirtumą 4 taškais (18:33). Tiesa, Vytenio Čižausko aktyvumas puolime davė naudos (pelnyti 5 iš eilės taškai) ir „Vytauto“ pranašumas padidėjo iki 18 taškų (20:38). Vytenis Lipkevičius įsūdė tritaškį ir skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki 20 taškų (21:41), o po dviejų kėlinių „Vytautas“ pirmavo 26 taškų skirtumu (31:57).

Kėlinio pradžioje sėkmingai pasidarbavo „Vytauto“ tolimoji artilerija ir po T. Delininkaičio, V. Čižausko ir V. Lipkevičiaus tritaškių Prienų-Birštono komanda įgijo 33 taškų persvarą (33:66), o po Sauliaus Kulviečio dvitaškio ir 37 (33:70). Likus iki kėlinio pabaigos 2 min. komandas jau skyrė tik 25 taškai (49:74). Po trijų kėlinių „Vytautas“ pirmavo 26 taškų skirtumu (51:78).

Abiejų komandų strategų sprendimais, aikštelėje varžėsi antrieji ešelonai. Aikštelės šeimininkai nebuvo rezultatyvūs – pelnė tik 4 taškus. „Vytauto“ žaidėjai per kėlinį įmetė 18 taškų ir laimėjo rungtynes bendru rezultatu 96:55 ( 33:14, 24:17, 21:20, 18:4).