„Vytautas“ priešinosi „Žalgiriui“ tik du kėlinius, trečiajame palūžo

IGP1723

Spalio 2 d. nebuvo sėkminga Prienų-Birštono „Vytauto“ komandai. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai neatsilaikė prieš Kauno „Žalgirio“ puolimo mašiną ir pralaimėjo rungtynes rezultatu 66:79 (14:19, 19:19, 14:26, 19:15).

Tiesa, „Vytauto“ krepšininkus reikia pagirti, kad bandė priešintis tituluotam varžovui. Antrojo kėlinio pradžioje V. Šeškaus kariauna netgi išsiveržė laikinai į priekį, bet trečiajame leido varžovams įsibėgėti ir prieš lemiamą kėlinį susikrauti 17 taškų persvarą.

„Vytauto“ komandoje daugiausiai taškų pelnė Mindaugas Kupšas (14), bet centras po krepšiais atkovojo tik 3 kamuolius. Kito centro Artūro Valeikos sąskaitoje 9 taškai, bet tik 4 atkovot kamuoliai.

12 taškų į varžovų krepšį įmetė Saulius Kulvietis, 10 – Vytenis Lipkevičius. Vis dar sunkiai sekasi pelnyti taškus Tomui Delininkaičiui, kuris pataikė tik vieną tritaškį iš penkių.

Rungtynių pradžioje „Vytautas“ sunkiai rasdavo savo žaidimą ir „Žalgiris“ įgijo 6 taškų persvarą (6:0). Pirmuosius taškus Virginijaus Šeškaus auklėtiniai pelnė tik praėjus 3 minutėms – Vytenis Lipkevičius sumetė baudos metimus (6:2).

Kauniečiai dominavo po krepšiais ir likus iki kėlinio pabaigos  3,5 min. jau turėjo 7 taškų pranašumą (11:4). Mindaugas Kupšas, prieš tai nepataikęs abiejų baudos metimų, pelnė dvitaškį su bauda ir sumažino komandos atsilikimą iki 4 taškų (11:7)

„Žalgiris“ spurtavo ir jų persvara padidėjo iki 8 taškų (15:7). Bet ir tokie aikštelės šeimininkų sėkmingi žingsniai „Vytauto“ nepaklupdė. Tomas Dimša įmetė dvitaškį, Regimantas Miniotas įsūdė tritaškį ir „Žalgirio“ persvara sumažėjo iki 5 taškų (17:12).

Kėlinio pabaigoje komandos apsikeitė taikliais metimais ir po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 5 taškais (19:14).

Antrojo kėlinio pradžioje R. Miniotas pataikė dar vieną tritaškį (19:17), o Mindaugas Kupšas ne tik išlygino rezultatą (19:19), bet ir persvėrė savo naudai (19:21).

Deja, šis blykstelėjimas buvo vienintelis, nes „Žalgiris“ labai greitai vėl turėjo 8 taškų persvarą (35:27). „Vytauto“ komanda po dviejų Vytenio Lipkevičiaus tritaškių dar kartą priartėjo prie Kauno komandos (38:33).

Po didžiosios pertraukos dar vienas „Vytauto“ blykstelėjimas buvo trečiojo kėlinio pradžioje, kai po Martyno Linkevičiaus tritaškio komandas skyrė tik du taškai (40:38).
Deja, bet kėliniui įpusėjus „Žalgirio“ persvara siekė 7 taškus (47:40), o po trijų kėlinių „Vytauto“ komandos taškų deficitas buvo 17 taškų (64:47).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje dėl Sauliaus Kulviečio iš eilės pelnytų penkių taškų „Vytautui“ pavyko sumažinti atsilikimą iki 13 taškų (68:55).  Likus iki rungtynių pabaigos apie 3 min. komandas skyrė 20 taškų (79:59). Visgi, nuaidėjus finaliniam švilpukui švieslentėje degė rezultatas 79:66 (19:14, 19:19, 26;14, 15:19).