„Vytautas“ Panevėžyje pralaimėjo, bet komanda vėl rodo atsigavimo ženklus

IMGP2457

Sausio 13 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ komanda žaidė „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynes su Panevėžio „Lietkabeliu“. Šiame mače „Vytauto“ gretose debiutavo net 3 nauji žaidėjai – LiAngelo ir LaMelo Ballai bei Kervinas Bristolis. Taip pat į aikštelę buvo išbėgęs Eigirdas Žukauskas, tačiau vėl patyrė traumą. Pilnos dramatizmo rungtynės buvo pralaimėtos (86:95), bet komandos žaidimas paliko neblogą įspūdį. Komanda, turėdama antrajame kėlinyje 21 taško deficitą, grįžo į žaidimą ir trečiojo kėlinio pradžioje komandas skyrė tik 8 taškai (54:46), o ketvirtajame iš „Lietkabelio“ pranašumo teliko 6 taškai (85:79). Po didžiosios pertraukos „Vytauto“ komanda parodė, kad jokie sunkumai neišmuša noro laimėti.

Šios rungtynėse žibėjo Tomas Dimša. Jis pelnė 26 taškus. Po 17 taškų Regimanto Minioto ir Justo Sinicos sąskaitose, 14 – Edvino Šeškaus.

Pirmajame kėlinyje abi komandos nutarė išsiaiškinti, kuri taikliau šaudo iš tritaškio zonos. Komandos pataikė po 8 tritaškius, bet „Vytautui“ prastai sekėsi atakuoti iš po krepšio. Kėliniui įpusėjus komandas skyrė tik vienas taškas (19:18). Deja, antroje kėlinio pusėje aikštelės šeimininkai sužaidė geriau ir sugebėjo įgyti 10 taškų persvarą (36:26).

Antrojo kėlinio pirmoje pusėje Virginijaus Šeškaus auklėtiniai nesusitvarkė nei puolime, nei gynyboje, ir aikštelės šeimininkai šovė į priekį (52:31). Bet ir šioje situacijoje Prienų-Birštono krepšininkai neprarado šalto proto. Regimanto Minioto ir Tomo Dimšos pastangomis „Vytautas“ sumažino atsilikimą iki 12 taškų (52:40), o po dviejų kėlinių komandas skyrė 13 taškų (54:41).

Trečiojo kėlinio pradžioje Edvino Šeškaus tolima bomba ir Tomo Dimšos taiklūs baudos metimai sumažino skirtumą iki 8 taškų (54:46). Virginijaus Šeškaus auklėtiniai grįžo į žaidimą. Ir nors po kelių minučių „Lietkabelis“ vėl pirmavo dviženkliu skirtumu (66:49), „Vytautas“ neatrodė palaužtas. Kėlinio pabaigoje aikštelės šeimininkų persvara siekė 10 taškų (71:61), o po trijų kėlinių – 13 (76:63).

Ketvirtajame kėlinyje vėl pasikartojo rezultato kalneliai. Per dvi kėlinio minutes „Lietkabelis“ sugebėjo šoktelėti į priekį (83:65), bet nesulaikė „Vytauto“, ir Edvinas Šeškus sumažino atsilikimą iki 9 taškų (83:74). Likus iki rungtynių pabaigos mažiau nei 1,5 min. Prienų-Birštono komanda jau kvėpavo aikštelės šeimininkams į nugarą (85:79).

Deja, tada Edvinas Šeškus uždirbo nesportinę pražangą, o Virginijus Šeškus – techninę ir „Lietkabelis“ išnaudojo šias progas įtvirtinti savo pranašumą (91:79). Bet ir toks rungtynių posūkis neišmušė „Vytauto“ žaidėjų iš vėžių. Edvino Šeškaus ir Tomo Dimšos tolimos bombos sumažino skirtumą iki 7 taškų (93:86).

Tiesa, likus iki rungtynių pabaigos 3 sek. „Lietkabelis“ nutarė įtvirtinti savo pergalę metimu iš po krepšio (95:86).