Išretintas traumų „Vytautas“ bandė kovoti su „Neptūnu“, bet pralaimėjo

Karolis Urba

Gruodžio 30 d. Prienų-Birštono „Vytautas“ krepšininkai žaidė „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato rungtynes su Klaipėdos „Neptūno“ komanda ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 72:85 (26:22, 15:20, 15:21, 15:22).
Jau pirmajame kėlinyje prie traumuoto Šarūno Vasiliausko ir Pauliaus Ivanausko prisidėjo Vaidas Čepukaitis ir Domantas Šeškus, todėl „Vytauto“ strategui buvo menkas rotacijos pasirinkimas. Pirmoje pusėje, kol buvo jėgų, „Vytauto“ komanda žaidė solidžiai, bet antroje išryškėjo „Neptūno“ pranašumas.

Pirmasis kėlinys

Rungtynės prasidėjo taikliu Vaido Čepukaičio metimu (2:0), bet „Neptūnas“ atsakė spurtu 5:0 (2:5). Dar po kelių atakų svečiai pirmavo 6 taškų skirtumu (4:10). Kėliniui įpusėjus, po Dainiaus Šalengos ir Gyčio Sirutavičiaus tritaškių, rezultatas tapo lygus (10:10). „Vytauto“ spurtą pratęsė Vytautas Šulskis (12:10), o dar po kelių minučių Vilmantas Dilys padidino „Vytauto“ komandos persvarą iki 4 taškų (19:15). Tiesa, „Neptūno“ krepšininkai, po V. Dilio techninės pražangos, išlygino rezultatą (19:19). Visgi, kėlinio pabaigą geriau sužaidė Prienų-Birštono komanda ir laimėjo kėlinį rezultatu 26:22.

Antrasis kėlinys

Kėlinio pradžioje svečiai iš Klaipėdos spurtavo 5:0 ir išsiveržė į priekį (26:27). Tiesa, „Vytautas“ laimėjo dviejų minučių atkarpą 8:2 ir įgijo 5 taškų persvarą (34:29). Likus iki kėlinio pabaigos apie 2,5 min. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai turėjo 7 taškų pranašumą (40:33). Deja, kėlinio pabaigoje sėkmingiau sužaidė „Neptūno“ komanda ir po dviejų kėlinių svečiai pirmavo vienu tašku (41:42).

Trečiasis kėlinys

Pirmoje kėlinio pusėje iniciatyva jau priklausė svečiams iš Klaipėdos. Jie laimėjo keturių minučių atkarpą 13:4 ir įgijo 10 taškų persvarą (45:55). Likus iki kėlinio pabaigos apie 3,5 min. „Vytauto“ komanda sumažino skirtumą iki 2 taškų (55:57).
Bet, kaip ir antrajame ketvirtyje, kėlinio pabaigoje vėl sėkmingiau sužaidė  „Neptūno“ krepšininkai, kurie po trijų kėlinių įgijo 6 taškų pranašumą (57:53).

Ketvirtasis kėlinys

Paskutiniame rungtynių ketvirtyje išryškėjo „Neptūno“ pranašumas. Kėliniui įpusėjus svečiai iš Klaipėdos jau turėjo 14 taškų persvarą (61:75). V. Šeškaus auklėtiniai dar bandė kabintis į žaidimą, bet jautėsi, kad nėra jėgų priešintis gerai subalansuotai „Neptūno“ komandai, kuri laimėjo rungtynes rezultatu 72:85.