„Vytautas“ nenuvylė stratego ir gimtadienio proga padovanojo triuškinančią pergalę

_IGP7024

Vasario 7 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai žaidė pirmąsias BBL atkrintamųjų varžybų rungtynes su „Parnu Sadam“ komanda iš Estijos. Prieš mačą iškilmingai buvo pasveikintas „Vytauto“ komandos strategas Virginijus Šeškus, vasario 8 d. švenčiantis savo 50 metų jubiliejų. Komanda taip pat nenuvylė stratego ir padovanojo pergalę 45 taškų skirtumu (100:55). Tiesa, iki 50 taškų šiek tiek pritrūko, nors Domantas Šeškus labai stengėsi prisidėti prie apvalaus skirtumo ir pelnė 22 taškus, bet ir Edvinas Šeškus nebuvo pėsčias, pelnydamas 17 taškų. Abu Virginijaus Šeškaus sūnūs buvo rezultatyviausi savo komandose.

Mačas prasidėjo nesėkminga „Vytauto“ ataka ir svečių iš Estijos tritaškiu (0:3). Virginijaus Šeškaus auklėtiniai pirmuosius taškus pelnė praėjus dviem minutėm po rungtynių pradžios – taiklus Sauliaus Kulviečio dvitaškis (2:3). Nors svečiai dar bandė kontroliuoti rungtynių eigą, bet po dviejų Vytenio Lipkevičiaus tritaškių (8:7) tapo aišku, jog „Vytautas“ pradeda didinti apsukas ir svečiams bus riesta.

Ir nors kėliniui įpusėjus komandas vis dar skyrė vienas taškas (13:12), antroje kėlinio pusėje aikštelės šeimininkų pranašumas nekėlė jokių abejonių. Po pirmojo kėlinio „Vytautas“ įgijo 10 taškų skirtumą (26:16). Kėlinio puošmena tapo Regimanto Minioto įsūdytas tolimas metimas.

Kėlinio pradžioje į areną susirinkę sirgaliai stebėjo Tado Klimavičiaus šou – puolėjas sėkmingai užbaigė  tris iš eilės atakas ir „Vytauto“ persvara padidėjo iki 15 taškų (31:15). Ir tai buvo tik pradžia galingo aikštelės šeimininkų spurto. Saulius Kulvietis ir Tomas Delininkaitis pelnė po tritaškį (39:16) ir komandas jau skyrė 23 taškai, o po dviejų kėlinių Virginijaus Šeškaus auklėtiniai pirmavo 25 taškų skirtumu (51:26).

„Vytautas“ toliau karaliavo aikštelėje. Skirtumas augo kaip ant mielių. Kėliniui įpusėjus Prienų-Birštono komandos pranašumas siekė 38 taškus (70:32), po trijų kėlinių komandas skyrė 40 taškų (79:39).

Pirmoje kėlinio pusėje taškus pelnydavo tik Šeškai: „Vytautui“ – Domantas, svečiams – Edvinas. Tiesa, vyresnysis įmetė 10 taškų, jaunesnysis – 4, o „Vytautas“ pirmavo rezultatu 89:50. Prienų-Birštono komanda buvo padidinusi skirtumą iki 46 taškų (96:50), bet 50 taškų persvaros nepasiekė. Tiesa, Paulius Ivanauskas įmetė 100-ąjį tašką, bet rungtynės buvo laimėtos 45 taškų skirtumu (100:55).

BBL „Vytautas“ – „Parnu Sadam“ (Estija) 100:55 (26:16, 25:10, 28:13, 21:16)