„Vytautas“ krito Bonoje taip ir nesugebėjęs rasti savo žaidimo

Sausio 4 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai Bonoje (Vokietija) žaidė trečiąsias FIBA Europos taurės antrojo etapo rungtynes su „Telekom Baskets“ komanda ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą rezultatu 89:70 (29:21, 14:15, 28:18, 18:16).

image (1)

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai visas rungtynes žaidė taip, lyg rankose būtų laikę karštą bulvę.

Jei pirmoje rungtynių pusėje dar vyko šiek tiek apylygė kova (29:21, 43:36), tai trečiajame kėlinyje „Vytautas“ atrodė bejėgiškai (71:54). Ir ketvirtasis kėlinys buvo panašus į pragarą (88:64), tik du Tomo Dimšos tritaškiai rungtynių pabaigoje sušvelnino gėdingą kritimą (89:70).

Tomas Delininkaitis ir Saulius Kulvietis pelnė po 15 taškų, Tomas Dimša – 11. Vytenis Lipkevičius pavyzdingai kovojo dėl kamuolių (11).

image

Rungtynės prasidėjo taikliu aikštelės šeimininkų tritaškiu, į kurį tolimu metimu atsakė Tomas Delininkaitis (3:3). „Telekom Baskets“ krepšininkai išlaikė iniciatyvą iki pat kėlinio pabaigos. Pradžioje T. Delininkaičio sėkmingas žaidimas puolime neleisdavo „Vytauto“ varžovams atitrūkti (8:7, 13:9, 15:11). Likus iki kėlinio pabaigos apie 3 min. Saulius Kulvietis  sumažino skirtumą iki 3 taškų (20:17). Bet per paskutines dvi kėlinio minutes Prienų-Birštono krepšininkai leido aikštelės šeimininkams įsismaginti ir jie įgijo 10 taškų persvarą (29:19). Kėlinys baigėsi taikliais Vytenio Lipkevičiaus metimais nuo baudos linijos ir po pirmojo kėlinio „Vytautas“ turėjo 8 taškų deficitą (29:21).

Kėlinio pradžioje visuose epizoduose dalyvavęs Vytenis Čižauskas du kartus suklydo, prametė tolimą metimą. Dvi minutes „Vytautas“ buvo „sausas“. Gerai, kad neblizgėjo ir aikštelės šeimininkai. Bet jie pirmieji pralaužė užtvarą (31:21). Dar po minutės chaotiško žaidimo Regimantas Miniotas įsūdė tritaškį (31:24). Dar po minutės Artūras Valeika sumažino skirtumą iki 5 taškų (31:26). Chaotiškas žaidimas tęsėsi ir jis buvo parankus Virginijaus Šeškaus auklėtiniams. Likus iki kėlinio pabaigos apie 4 min. Vytenis Lipkevičius pelnė du taškus ir komandas skyrė jau tik 3 taškai (31:28). Deja, „Vytautas“ prarado šansą sumažinti skirtumą iki vieno taško – iš patogios padėties prametė A. Valeika. Varžovai atsakė taikliu metimu (33:28).

Tiesa, Vytenis Čižauskas išnaudojo antrą šansą po netaiklaus tritaškio ir pelnė tolimą metimą (33:31). Deja, tai buvo vienas iš paskutinių „Vytauto“ blyksnių šiose rungtynėse, nes varžovai laimėjo trijų minučių atkarpą 10:5 („Vytautą“ gelbėjo Sauliaus Kulviečio taškai) ir po dviejų kėlinių varžovai išsaugojo 7 taškų persvarą (43:36).

Kėlinio pradžia buvo labai optimistiška. Tomas Dimša pelnė tritaškį, Mindaugas Kupšas įmetė du taškus ir komandas skyrė tik du taškai (43:41).

Bet stebuklas neįvyko ir aikštelės šeimininkai galutinai perėmė iniciatyvą į savo rankas. Tiesa, „Vytauto“ komanda dar bandė priešintis ir kėliniui įpusėjus komandas skyrė tik 7 taškai (54:47). Antroje kėlinio pusėje „Telekom Baskets“ krepšininkai paguldė ant menčių Virginijaus Šeškaus kariauną (71:54).

Lemiamas rungtynių kėlinys buvo tiesiog košmariškas. „Vytauto“ komanda šaudė pro šalį ir varžovai susikrovė 24 taškų persvarą (88:64). Tik du Tomo Dimšos tritaškiai šiek tiek sušvelnino rezultatą (88:70). Tiesa, pasibaigus rungtynių laikui aikštelės šeimininkai gavo teisę į baudos metimus. Vienas iš jų buvo tikslus ir „Vytautas“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą FIBA Europos taurės antrajame etape (89:70).

Ar 2016 metais davėt kyšį savivaldybės, valstybės institucijų tarnautojams, politikams?