„Vytautas“ išsivežė iš Kipro sudėtingą pergalę

kvitrina.com

Gruodžio 22 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai po trijų dienų poilsio Kipre žaidė Fiba Europos taurės rungtynes su „Apoel“ ekipą. Rungtynės buvo gan sudėtingos, permainingos. Pirmavo tai viena, tai kita komanda. Jei pirmoje rungtynių pusėje kėlinių pradžios geriau sekėsi Virginijaus Šeškaus auklėtiniams, tai pabaigos priklausė aikštelės šeimininkams. Po pertraukos situacija aikštelėje pasikeitė ir Prienų-Birštono komandos naudai. Jau trečiajame kėlinyje „Vytautas“ ilgiau išlaikė iniciatyvą, bet pabaigoje paleido ir lemiamą kėlinį turėjo pradėti nuo nulio. Ir nors jis buvo banguotas, bet Virginijaus Šeškaus kariauna išsaugojo šaltą protą ir iškovojo pergalę 6 taškų skirtumu – 69:75 (22:20, 18:15, 14:19, 15:21).

„Vytauto“ gretose taškais taškėsi trys banginiai – Artūras Valeika (21), Saulius Kulvietis (21) ir Tomas Delininkaitis (18), o jiems talkino visa likusia Virginijaus Šeškaus gvardija.

 Pirmasis kėlinys

„Vytautas“ sėkmingai pradėjo rungtynes ir po Artūro Valeikos dvitaškių ir Tomo Delininkaičio tritaškio pirmavo 7 taškų skirtumu (0:7). Deja, po tokios geros pradžios pasipylė klaidos ir kėliniui įpusėjus „Vytautas“ pirmavo tik vienu tašku (8:9). Penki iš eilės Sauliaus Kulviečio taškai padidino Prienų-Birštono persvarą iki 4 taškų (10:14). Deja, neryžtingi Virginijaus Šeškaus auklėtinių veiksmai puolime leido „Apoel“ komandai persverti rezultatą savo naudai (17:14). S. Kulvietis įmetė  tritaškį ir rezultatą išlygino (17:17). Aikštelės šeimininkai dar kartą spurtavo ir įgijo 5 taškų pranašumą (22:17). Martynas Linkevičius paskutinėmis kėlinio sekundėmis pataikė tritaškį ir sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (22:20).

Antrasis kėlinys

„Vytautas“ pratęsė tradiciją ir kėlinio pradžią sužaidė kaip iš natų. Tomo Dimšos ir Sauliaus Kulviečio tritaškiai ne tik panaikino deficitą, bet ir leido įgyti dviejų taškų persvarą (26:28). Po A. Valeikos dvitaškio „Vytautas“ pirmavo trijų taškų skirtumu (25:28). Deja, sėkmingus kėlinio pradžios veiksmus vėl pakeitė klaidos ir prasti sprendimai puolime. Aikštelės šeimininkai laimėjo dviejų minučių atkarpą 6:0 ir išėjo į priekį (31:28). Tomas Delininkaitis tolimu metimu išlygino rezultatą (31:31). Bet žaidimas nesiklijavo ir „Apoel“ komanda vėl pabėgo (37:31). Po kelių gerų epizodų gynyboje T. Delininkaitis du kartus stojo prie baudų linijos ir abu kartus buvo taiklus (37:35). Bet jau sekančioje atakoje paskubėjo ir varžovai nubaudė – pataikė tritaškį (40:35). Tokiu rezultatu ir pasibaigė antrasis kėlinys.

Trečiasis kėlinys

Dvi pirmąsias kėlinio minutes abi komandos negalėjo pelnyti taškų. Pirmieji taškų badą nutraukė „Vytauto“ krepšininkai – A. Valeika įmetė dvitaškį, o T. Delininkaitis realizavo baudos metimus (40:39).  Praėjus dar 2 min. S. Kulvietis tritaškiu rezultatą išlygino (42:42). Likus iki kėlinio pabaigos 3 min. „Vytautas“ pirmavo 4 taškais (46:50). A. Valeika padidino skirtumą iki 5 taškų (47:52). Deja, kėlinio pabaiga buvo prasta ir aikštelės šeimininkai rezultatą išlygino (54:54).

Ketvirtasis kėlinys 

Ir lemiamo kėlinio pradžia buvo sunki. Pirmieji taškai buvo pelnyti tik praėjus 1,5 min., o jų autoriumi tapo T. Delininkaitis, kuris įsūdė tritaškį (54:57). Šiose rungtynėse visur spėjantis A. Valeika pridėjo dvitaškį ir buvo taiklus nuo baudų linijos (54:60). Nuo komandos kapitono neatsiliko ir jaunasis Regimantas Miniotas, kuris taip pat pridėjo į komandos krepšelį 3 taškus (2+1) ir „Vytautas“ įgijo 9 taškų persvarą (54:63). Deja, aikštelės šeimininkams prireikė tik minutės, kad komandas skirtų tik 4 taškai (59:63).

Likus iki rungtynių pabaigos apie 2 min. „Vytautas“ pirmavo tais pačias keturiais taškais ( 63:67). Bet po kelių atakų Prienų-Birštono komanda jau turėjo 7 taškų persvarą (63:70).

„Apoel“ krepšininkai nesiruošė sudėti ginklų ir per minutę sumažino atsilikimą iki 3 taškų (67:70). Įtampą panaikino toliašaudis „Delnas“ (67:73), o tašką rungtynėse padėjo puikias rungtynes sužaidęs Saulius Kulvietis (5/6 tritaškiai) ir „Vytautas“ šventė pergalę rezultatu 75:69.

Taip pat skaitykite