„Vytautas“, išbarstęs 24 taškų persvarą, atlaikė austrų pragarą ir užbaigė rungtynes pergale

Tomas Delininkaitis pelnė 24 taškus

Tomas Delininkaitis pelnė 23 taškus

Sausio 11 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai Austrijoje žaidė FIBA Europos taurės rungtynes su „Redwell- Gunners“ komanda. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai trečiojo kėlinio viduryje turėjo 24 taškų persvarą (38:62), bet likus iki rungtynių pabaigos apie 3 min. rezultatas buvo lygus (76:76). Visgi, „Vytauto“ krepšininkai neleido aikštelės šeimininkams persverti rezultato ir laimėjo dramatiškas rungtynes rezultatu 85:81 (24:18, 28:18, 17:21, 16:24).

„Vytauto“ krepšininkai rungtynes pradėjo taikliais Tomo Delininkaičio ir Vytenio Lipkevičiaus metimais (0:4). Aikštelės šeimininkai atsakė dvitaškiu su bauda (3:4). Žaidimas išsilygino. Po keturių žaidimo minučių komandas skyrė tik vienas taškas (7:8). Virginijaus Šeškaus auklėtiniai gerai gynėsi, bet Vytenio Čižausko ir Tomo Delininkaičio tritaškiai skriejo pro šalį, ir aikštelės šeimininkai persvėrė rezultatą savo naudai (9:8). Kėliniui įpusėjus „Vytautas“ vis dar turėjo vieno taško deficitą (11:10). Antroje kėlinio pusėje Prienų-Birštono komanda perėmė iniciatyvą į savo rankas. T. Delininkaitis ir V. Čižauskas pelnė dvitaškius ir „Vytautas“ įgijo trijų taškų pranašumą (11:14). Ir nors aikštelės šeimininkai tritaškiu išlygino rezultatą (14:14), „Vytautas“ atsakė dvitaškiu ir dviem tolimais metimais (14:22). Po pirmojo kėlinio Prienų-Birštono komanda išsaugojo 8 taškų persvarą (18:24).

Kėlinio pradžioje „Vytauto“ krepšininkai daug klydo ir šaudė pro šalį. Tiesa, ir varžovai nebuvo taiklūs. Du Sauliaus Kulviečio tritaškiai nutraukė taškų badą, o po Artūro Valeikos taiklių šūvių nuo baudos linijos Prienų-Birštono komanda įgijo 12 taškų persvarą (20:32). Ir antroje kėlinio pusėje V. Šeškaus auklėtiniai taikliai atakavo iš tritaškio zonos ir po dviejų kėlinių susikrovė 16 taškų persvarą (36:52).

Kėlinio pradžioje „Vytautas“ toliau bombardavo varžovus tolimais metimais ir po Sauliaus Kulviečio bei Tomo Delininkaičo tritaškių padidino persvarą iki 24 taškų (38:52).
Bet aikštelės šeimininkų komanda, palaikoma savo sirgalių, atgimė lyg feniksas iš pelenų. Prienų-Birštono komandos pranašumas pradėjo tirpti greitojo traukinio greičiu ir po trijų kėlinių komandas skyrė tik 12 taškų (57:69).

„Vytauto“ strategas Virginijus Šeškus

Kėlinio pradžia nieko gero nežadėjo. Nors Regimantas Miniotas įsūdė eilinį komandos tritaškį (57:72), situacija aikštelėje pradėjo žaibiškai keistis ir ne Virginijaus Šeškaus auklėtinų naudai. Praėjus trim lemiamo kėlinio minutėms „Vytautas“ leido varžovams sumažinti skirtumą iki 7 taškų (65:72). Tomas Delininkaitis laikinai pristabdė varžovų spurtą (65:74), bet aikštelės šeimininkų spaudimas vis didėjo ir likus iki rungtynių pabaigos apie 3 min. rezultatas tapo lygus (76:76).
Situacija aikštelėje įkaito, bet „Vytauto“ gretose atsirado vyrukas su šaltais nervais. Tomas Delininkaitis pataikė dar vieną tritaškį (76:79).
Varžovai sumetė baudos metimus (78:79). Jau kitoje atakoje neleistinai sustabdomas T. Delininkaitis ir „Vytautas“ atkūrė trijų taškų persvarą (78:81). Baudų metimų maratonas tęsėsi. Aikštelės šeimininkų žaidėjas prametė vieną baudą (79:81). Sauliaus Kulviečio metimas buvo blokuotas, o „Redwell“ komanda paėmė minutės pertraukėlę. Per likusias 30 sek. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai du kartus sėkmingai apgynė savo tvirtovę, o patys baudė varžovus už pražangas (79:85). Galutinį, bet jau nieko nelemiantį, tašką rungtynėse padėjo aikštelės šeimininkai (81:85).

„Vytauto“ strategas operavo tik aštuoniais žaidėjais. Nežaidė Mindaugas Kupšas. Komandai negalėjo padėti traumuotas Tomas Dimša ir sergantis Paulius Ivanauskas.

Tomas Delininkaitis pelnė 23 taškus (5/10 tritaškiai), Saulius Kulvietis – 18 (4/6 tritaškiai), Artūras Valeika – 14 (10 atkovotų kamuolių), Martynas Linkevičius – 12 (3/3 tritaškiai).