„Vytautas“ Europos taurės rungtynėse vėl ant bangos. Sutriuškintas ir „Kalevas“

Lapkričio 2 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai ir antrosiose FIBA Europe Cup rungtynėse žaidė kaip ant sparnų ir nepaliko jokių šansų net rimčiau pasipriešinti Talino „Kalevo“ komandai.

Virginijaus Šeškaus kariauna nuo pirmųjų minučių šeimininkavo aikštelėje. „Vytauto“ gynybiniai gniaužtai sukaustė varžovus, o puolimo mašina veikė kaip gerai suteptas mechanizmas.

Varžovai buvo įveikti 43 taškų skirtumu – 104:61 (27:17, 32:13, 25:10, 20:21). Taškus pelnė visi šioms rungtynėms registruoti žaidėjai, o atakų lyderis buvo Vytenis Lipkevičius (24 taškai, 8 atkovoti kamuoliai). Jam gerai talkino ir komandos draugai. Mindaugas Kupšas į varžovų krepšį įmetė 16 taškų (7 atkovoti kamuoliai), 12 – Regimanto Minioto sąskaitoje, po 11 taškų pelnė Martynas Linkevičius ir Vytenis Čižauskas.

Prienų-Birštono komandos krepšininkai žaidė labai aktyviai, kovojo dėl kiekvieno kamuolio ir akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais (49/30), negailėjo kamuolių komandos draugams (24/13).

Tiesa, keista buvo stebėti Vytauto“ stratego veiksmus. Tik prieš savaitę panašiose rungtynėse Virginijus Šeškus aktyviai dalyvavo savo komandos žaidėjų veiksmuose, o šiose jo beveik nesimatė. Jis dažniau sėdėjo ant atsarginių suolelio, nei stovėjo šalia aikštelės.

_IGP3278

Nuo pat kėlinio pradžios „Vytauto“ krepšininkai tvirtai paėmė iniciatyvą į savo rankas.
Vytenio Čižausko (5) ir Mindaugo Kupšo (6) sėkmingais veiksmais  puolime aikštelės šeimininkai išsiveržė į priekį 11:4. Kėliniui įpusėjus Tomas Delininkaitis atidarė tolimų metimų sąskaitą ir Prienų-Birštono komanda įgijo 10 taškų persvarą (14:4). Dar po kelių minučių T. Delininkaitis taikliu dvitaškiu padidino „Vytauto“ persvarą iki 11 taškų (22:11). Po pirmojo kėlinio aikštelės šeimininkai pirmavo 10 taškų skirtumu (27:17).

Po Vytenio Lipkevičiaus (9 taškai) šou kėlinio pradžioje „Vytautas“ įgijo 18 taškų pranašumą. Kėliniui įpusėjus Martynas Linkevičius tolimu metimu padidino aikštelės šeimininkų pranašumą iki 24 taškų (45:21), o po dviejų kėlinių Virginijaus Šeškaus auklėtiniai pirmavo 29 taškų skirtumu (59:30).

Po didžiosios pertraukos „Vytautas“ nemažino apsukų ir jau trečiojo kėlinio pirmoje pusėje įgijo 40 taškų persvarą (70:30). Likus iki kėlinio pabaigos 3,5 min. Vytenis Lipkevičius pelnė eilinį tritaškį ir komandas jau skyrė 44 taškai (78:34). Tokį pat skirtumą švieslentė rodė ir po trijų kėlinių (84:40).

Paskutiniame rungtynių kėlinyje reikėjo išspręsti tik vieną klausimą – pelnyti 100 taškų. Kaip ir pirmosiose FIBA Europe Cup rungtynėse, tokią progą turėjo Martynas Linkevičius, bet jo metimas buvo netaiklus. 100-ąjį tašką pelnė rezultatyviausias „Vytauto“ komandos žaidėjas Vytenis Lipkevičius (100:55). Rungtynes Prienų-Birštono komanda laimėjo 43 taškų skirtumu – 104:61.