„Vytautas“ „Betsafe-LKL“ čempionate iškovojo pirmąją, bet skambią pergalę

Lapkričio 11 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai savo sirgaliams padovanojo taip ilgai lauktą pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai į Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšį įmetė 101 tašką, tritaškius svaidė 54,8 % taiklumu (17/31) ir užtikrintai įveikė varžovus 21 taško skirtumu – 101:80 (23:12, 30:23, 25:25, 23:20).

Prienų-Birštono komanda nepralaimėjo nei vieno kėlinio ir pelnytai nugalėjo.

22 taškus į varžovų krepšį įmetė Martynas Linkevičius (4 iš 4 tritaškių), 21 – Justas Sinica (5/10 tritaškių), 17 – Tomas Dimša (2/2 tritaškių), 13 – Egidijus Dimša, 11 – Eigirdas Žukauskas (3/7 tritaškių).

„Vytautas“ – „Pieno žvaigždės“ 101:80 (23:12, 30:23, 25:25, 23:20)

Rungtynės prasidėjo trimis „Vytauto“ nesėkmingomis atakomis. Tiesa, ir Pasvalio komanda neblizgėjo. Pirmuosius taškus šiame labai svarbiame „Vytautui“ mače pelnė Egidijus Dimša (2:0), ir tai buvo aikštelės šeimininkų spurto pradžia. Eigirdas Žukauskas ir Denys Lukašov atidarė Prienų-Birštono komandos tritaškių liniją (8:2). Svečiai sumažino skirtumą iki keturių taškų (10:6), bet sustabdyti aktyvaus aikštelės šeimininkų puolimo jau negalėjo. Denys Lukašov po taiklaus dvitaškio padidino „Vytauto“ persvarą iki 9 taškų (18:9), o pirmąjį kėlinį gera gaida užbaigė Justas Sinica, įsūdęs tolimą metimą (23:12).

Antrajame kėlinyje įsisiautėjo „Vytauto“ tolimoji artilerija, pelnydama per kėlinį 7 tritaškius. Per pirmąsias tris kėlinio minutes aikštelės šeimininkai po Justo Sinicos (2), Martyno Linkevičiaus tolimų bombų padidino skirtumą iki 17 taškų (34:17). Dar vienas Martyno Linkevičiaus tolimas metimas, ir komandas skyrė 20 taškų (41:21). Svečiai nesiruošė sudėti ginklų ir sumažino atsilikimą iki 16 taškų (44:28), bet dar po trijų tritaškių „Vytautas“ padidino savo persvarą iki 21 taško (53:32). Po dviejų kėlinių Virginijaus Šeškaus auklėtiniai sukaupė 18 taškų teigiamą krepšelį (53:35).

Kaip ir galima buvo tikėtis, po didžiosios pertraukos „Pieno žvaigždės“ kibo aikštelės šeimininkams į atlapus. Tiesa, „Vytauto“ krepšininkų nusiteikimas ir antroje pusėje buvo nepakitęs. Po Tomo Dimšos (2) ir Edvino Šeškaus tritaškių Prienų-Birštono komanda susigrąžino 20 taškų persvarą (64:44). Tiesa, įtampa aikštelėje nesumažėjo. Svečiai iš Pasvalio net nesiruošė kelti rankų į viršų. Likus iki kėlinio pabaigos 2 min. komandas jau skyrė tik 14 taškų (70:56), dar po minutės – 14 (72:58). Bet ir „Vytauto“ komanda nebuvo linkusi išleisti iniciatyvos iš savo rankų. Denys Lukašov ir Edvinas Šeškus įsmeigė po tritaškį ir atkūrė 20 taškų pranašumą (78:58). Po trijų kėlinių „Vytauto“ persvara tebuvo 18 taškų (78:60).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Gediminas Maceina ir Justas Sinica padidino aikštelės šeimininkų persvarą iki 23 taškų (83:60), bet trys iš eilės Pasvalio komandos tritaškiai vėl iš dalies grąžino į rungtynes intrigą (83:69). Dar po minutės komandas jau skyrė 13 taškų (84:71), ir tada iniciatyvą į savo rankas paėmė Martynas Linkevičius, kuris pelnė per keletą minučių 8 taškus, ir „Vytautas“ neleido svečiams dar labiau sumažinti skirtumo (93:77). Per likusias dvi minutes aikštelėje jau karaliavo Virginijaus Šeškaus auklėtiniai, kurie įveikė varžovus 21 taško skirtumu (101:80).